Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

    Здравейте.

    Налага ми се да извадя колони от вече отлята плоча като те ще са продължение на вече съществуващи но без оставена стърчаща арматура. Всичко се смята от технически инженер но аз искам да направя изпълнението. Това което знам е че се пробиват отвори в съществуващата плоча и колони под нея и новите пръчки се вкарват в тях като се укрепват със смола.
    Питането ми е за конкретната технология за изпълнение, вид на смолата, производител и т.н. Ако желязото е ф14 колко трябва да е отвора, продухва ли се с въздух от прахта или се мие с вода или пък не трябва да се мокри и все неща в този дух. Ако има хора знаещи решението ще съм благодарен за препоръките им.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

    Намери с уред къде минава арматурата вътре в плочата. Разкърти локално около 4 отвора до откриване на арматура и завари за нея вертикални изводи за колоните.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

      След като проекта се прави от компетентни хора, не виждам защо трябва да питаш тук.
      Инак, за конкретното изпълнение, има разлика между продължаване на съществуваща колона и изпълнение на нова (напрактика фундирана) върху такава. Но това също еднозначно би трябвало да е ясно в документцията, изработена от конструктора. Също и предписание по въпросната конкретика на изпълнението.
      Съвсем практически, това което пишеш за фусове със смола, представлява "фундиране", това което е предложено (със заварките), представлява продължение на съществуващата (различни схеми/конструкции са!). И да, почистването е задължително (няма значение мокренето), дали да е смола, или разтвор от висок клас на якост (например), също е предмет/резултат, работата на конструктора.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
        Намери с уред къде минава арматурата вътре в плочата. Разкърти локално около 4 отвора до откриване на арматура и завари за нея вертикални изводи за колоните.
        В тези зони арматура имам колкото искаш, даже ще имам проблеми с разпробиването, но мисля че начина с заварявене не дава достатъчна устойчивост на опън която ще ми е нужна в случая, а и технически ми искат лепене.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          В тези зони арматура имам колкото искаш...
          Не става въпрос за каквато/която и да е армировка, а за тази на колоната (наличната).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            След като проекта се прави от компетентни хора, не виждам защо трябва да питаш тук.
            Инак, за конкретното изпълнение, има разлика между продължаване на съществуваща колона и изпълнение на нова (напрактика фундирана) върху такава. Но това също еднозначно би трябвало да е ясно в документцията, изработена от конструктора. Също и предписание по въпросната конкретика на изпълнението.
            Съвсем практически, това което пишеш за фусове със смола, представлява "фундиране", това което е предложено (със заварките), представлява продължение на съществуващата (различни схеми/конструкции са!). И да, почистването е задължително (няма значение мокренето), дали да е смола, или разтвор от висок клас на якост (например), също е предмет/резултат, работата на конструктора.
            Проекта се прави и изчислява от технически проектант който не е запознат с технологията на изпълнение или не поне с тънкостите. Заради това аз искам да събера максимална информация.
            Да уточня, новата колона ще е 25 на 25 см и ще е хваната за съществуваща от долния етаж която е 50 на 25см с 6 дебели пръчки през плочата дебела 18см. За това ще трябва да извадя 4 пръчки ф14 които ще влизат на дълбочина около 40/50 см в колоната от долу а на горе ще бъде привързана новата арматура с припокриване да кажем от 80см. Това което намирам в нета е че се ползват Епокси Акрилати за лепенето.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

              Е, "хватката" за която говоря, се състои именно в това: "хваната".

              ПП
              Няма правоспособен конструктор, който не е наясно с изпълнението!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                Съвсем правоспособен е но аз искам за себе си да знам как става.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                  Ми да се върнем в началото - за какво става въпрос. (Продължаване, или нова колона?)
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ...Питането ми е за конкретната технология за изпълнение, вид на смолата, производител и т.н. Ако желязото е ф14 колко трябва да е отвора, продухва ли се с въздух от прахта или се мие с вода или пък не трябва да се мокри и все неща в този дух. Ако има хора знаещи решението ще съм благодарен за препоръките им.
                    Това би трябвало да ти е от полза:

                    http://lohse-diamantbohrtechnik.de/f...zanweisung.pdf

                    За 14 мм желязо дупката в бетона трябва да бъде 18 мм. Никакво миене с вода.

                    П.С. Тук малко по- нагледно:

                    Последно редактирано от icos; 24-08-16, 14:31.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Това би трябвало да ти е от полза:

                      http://lohse-diamantbohrtechnik.de/f...zanweisung.pdf

                      За 14 мм желязо дупката в бетона трябва да бъде 18 мм. Никакво миене с вода.

                      П.С. Тук малко по- нагледно:


                      Да това е доста подробно, кофти е че е на немски и че конкретно се работи с Hilti, не знам дали тук са налични.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                        Има си Хилти в София и имат всичко налично, потърси ги и ще откриеш. Пазарувахме от тях т.нар. "химически анкери", т.е лепящи се, за тоталното укрепване на една стара сграда чрез стоманени конструкции, поради напукване на стените от натиска на плочите. Тръгнахме от пилотно фундиране в мазето и стоманени профили нагоре до втория етаж.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Никакво миене с вода.
                          Доколкото не трябва да е мокро към момента на залепването. Никой не е отменил опцията - последващо сушене (нито това е космическа технология).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                            За дупченето бяха ни дали и специална прахосмукачка -пак "Хилти", да се изсмуква прахоляка преди лепенето .
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за технология за насаждане на колони на съществуваща плоча.

                              Прахоляка предполагам с тръбичка и сгъстен въздух може да се елиминира. Една от дилемите, какво ф бургия да търся е решен-при ф14 желязо, бургия ф18. А може би и някаква корона ми трябва за да мине и през арматурата?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X