Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хоби газ генератор за домашно заваряване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хоби газ генератор за домашно заваряване.

    Има ли някой идея това как работи и може ли да свърши работа като домашен оксижен за дребни заварки и припояване на медни тръби примерно, като идеята е човек да не трябва да поддържа газове след като не се знае кога ще потрябват.


    http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-O...3D121413606476
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

    Джобна горелка с флакони MAPP няма ли да ти е по-удобна при инцидентно ползване?
    Един флакон кара доста време, не мъкнеш "устройство", не му трябва ток, химикали и т.н.

    Пламъка е 2400-2500C
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mappT.jpg
Прегледи:1
Размер:21.7 КБ
ID:5722349


    Има даже и с мързеливо /пиезо/ палене.

    Коментар


    • #3
      От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

      Колегата иска браунов газ, ти му предлагаш разни дезодоранти
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        Джобна горелка с флакони MAPP няма ли да ти е по-удобна при инцидентно ползване?
        Един флакон кара доста време, не мъкнеш "устройство", не му трябва ток, химикали и т.н.

        Пламъка е 2400-2500C
        [ATTACH=CONFIG]876089[/ATTACH]


        Има даже и с мързеливо /пиезо/ палене.

        Ми не знам, колко време работи с заредени флакони. Като пълноправен оксижен ли е, температурата ми се вижда ОК. Два флакона ли се ползват, един с пробан бутан а другия? Конкретно сега ми трябва да запоя медни тръби да кажем Ф25. Ти работил ли си с такова?
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

          Флакона е един за MAPP, температурата си е ОК, не съм срещнал припой който да не разтопи.
          Доста е икономичен, но пак си зависи от натоварването.
          Ако искаш да пробваш преди да купуваш, особено преди да си си купил бълбукатора- насреща съм.

          Коле, тоя дезодорант колко барбекюта е разпалил мързеливата ...
          Последно редактирано от rumbata; 05-08-16, 15:59. Причина: 42

          Коментар


          • #6
            От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

            При положение че има такова решение със сигурност бълбукатора отпада, само не каза с един флакон колко горе долу караш като работа. Примерно правиш 20 стандартни спойки или нещо в тоя дух. Цената я виждам в eBay колко е. А за барбекютата имам пропан бутанова горелка, там проблема е решен.

            Сега видях че си писал колко време работи, но малко по точно?
            Последно редактирано от disko04; 05-08-16, 16:05.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

              Много повече от 20 стандартни спойки, даже при пълно натоварване с "газ до ламарината", което в повечето случаи не е нужно
              Аз ползвам горелката доста разнородно, за запояване, за разтопяване на метали и стъкло, за обгаряне на повърхности , за палене на BBQ /особено бърза и полезна /

              Коментар


              • #8
                От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                Последно да попитам, тук в България от къде се снабдяваш с консумативи защото не съм сигурен дали поръчани тези флакони от Англия с този газ ще ги докара куриер до тук.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                  Тук има на много места. Нямаш проблем с консуматива.
                  Ще ти изпратя на ЛС.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                    Румба, има ли такова, но по-мощно.
                    Напоследък се замислям за резак, но не ми се разправя с още 2 бутилки в гаража, то за мен няма място, камо ли за бутилки, маркучи...
                    А ако има опция да нагрее един кормилен хебел например-нещо като 30х20 мм плътна стомана-ще ми върши работа и на мен.

                    И кажи цена.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Румба, има ли такова, но по-мощно.
                      Напоследък се замислям за резак, но не ми се разправя с още 2 бутилки в гаража, то за мен няма място, камо ли за бутилки, маркучи...
                      А ако има опция да нагрее един кормилен хебел например-нещо като 30х20 мм плътна стомана-ще ми върши работа и на мен.

                      И кажи цена.
                      Коле, не съм се разтърсвал за по-мощно /преносимо/. Аз не ги продавам, проЗт юзер съм .

                      Моята горелка е Supertorch /ESAB/ и като го купувах беше нещо около 25Е
                      Това е достатъчно мощно, нагрявал съм без проблем плътно желязо Ф60х100мм. до бледо жълто /като жълтък на нещастна кокошка/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                        Супер, ще се разтърся за такова.
                        Майстора няма ли в каталога си?
                        Пламене?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                          Те това е газ-генератор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                            А вие говорите за горелката на рот.....еннн....бер-ер.Наскоро си взех да си запоявам когато се наложи медни тръби и съм доволен.За големи неща не съм я пробвал обаче.
                            Иначе специално моята е с пиезо запалване и възможност за сменяване на 5 вида дюзи според за какво ще се ползва.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хоби газ генератор за домашно заваряване.

                              В хоуммaкс съм виждaл тези с флaконите. Доколкото си спомням флaконa е микс от гaзове. В по специaлизирaните зa зaвaръчнa техникa пък гледaх едни колкото двa мaлки пожaрогaсителя. Мобилно, но отивaше към 300 лв.
                              В тубaтa имa дост зa горелкa от бълбукaтор. Съд с обемите нa еднвремешните кaлорифери вaди смешен плaмък.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X