Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за изолация под подово отопление.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за изолация под подово отопление.

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Освен че се лепят с флексово лепило с фибри, на плочките е хубаво да се остави и минимална фуга. Опряни една до друга, се рискува да се надигнат и изпопукат. Трябва да има компенсиране на топлинното разширение.
    Бих казал че минимум 3 мм фуга и то от по специалната фугираща смес.
    Като електрическо и по високо температурно даже 4-5 мм - е това за големи плочи над 45 х 45.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за изолация под подово отопление.

      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
      Освен комфорт, електрическото подово отопление може да донесе и проблеми на краката. А с електромагнитното поле, което създава, вероятно и не само на тях.
      Предполагам само предполагам че електрическото подово може да се направи с импулсно управление с модулация ( подобно на най качествените конвектори ).
      Тогава при правилно поставен датчик в пода той няма да се прегрява а ще поддържа ниска комфортна температура.
      Самите нагреватели обаче трябва да са специални разгънати на максимална площ а не просто закопана канталова жица.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за изолация под подово отопление.

        Каквото и да се сложи отдолу с дебелина 5 или 10 мм е излишна загуба пари , време и нерви . Дали ще сложиш 10 мм или 100 мм изолация е еднакво като разход за лепило за лепене или за финиш .Разликата обаче за сметката за топло ще бъде различна . Така че след като няма възможност за правилно поставя , прави така както позволяват условията ,но не се надявай на чудеса от икономичност . Понеже има и различни модели електрически отоплителни подови системи , препоръчвам да се ползват килими .Задължително грунд за плочка върху плочка , лепило на гребен и в зависимост от възможностите , замазка (между 30 и 40 мм) или замазване с лепило и директно новите плочки . Реално има и трето решение обаче ще е доста натоварващо бюджета .Саморазливен под върху кабела и каквото душа сАка ( паркет или мокет дори ) .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за изолация под подово отопление.

          Значи по добре да го мятам директно върху основата (плочки и частична замазка), лека замазка и отгоре плочките с по-голяма фуга, а ламината е ясен. Да не се занимавам с фибрани, изолации и т.н.

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за изолация под подово отопление.

            Аз бих сложил поне едно фолио, не е кой-знае колко скъпо, нито пък сложно. И ако температурния датчик е читав и правилно поставен няма да се вдига повече от 30-ина градуса и няма се напукат плочките.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за изолация под подово отопление.

              Чукни в гугъла ДЕПРОН
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за изолация под подово отопление.

                Благодаря Цезаре, това ми се вижда най-читаво и безболезнено в моя случай.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за изолация под подово отопление.

                  Дано да имаш повече късмет с електрическото подово отопление. Буквално вчера бях на обект, където чух за кой ли път "имаме електрическо подово, но нещо не работи от години". Възможно е и да са се ползвали кофти компоненти или монтаж - не знам, но досега коректно работещо електрическо подово не съм видял. Затова ти пожелавам късмет. Друго нещо е водното подово, но вероятно нямаш височина за него...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за изолация под подово отопление.

                    Аз имах подово правено от вуйчо ми. Работеше нормално, но цената на тока е непосилна. От години не се ползва заради цената. Сега правя ремонт и в пода ще пускам тръбите за парното. разкъртих канал за тръбите под плочките и скъсах на 2-3места кантала. Така изобщо вече няма да имам подово. За водно нямам височина в стаите и не ми се занимава. На единия етаж има възможност да се кърти и изхвърля подовата замаска, но е голяма хамалогия. Ще се топля с радиатори.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за изолация под подово отопление.

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Дано да имаш повече късмет с електрическото подово отопление. Буквално вчера бях на обект, където чух за кой ли път "имаме електрическо подово, но нещо не работи от години". Възможно е и да са се ползвали кофти компоненти или монтаж - не знам, но досега коректно работещо електрическо подово не съм видял. Затова ти пожелавам късмет. Друго нещо е водното подово, но вероятно нямаш височина за него...
                      Мерси Цезаре, уж е най доброто на пазара "Деви". А за водното подово съм наясно, дори нямаше да пускам тема. Все пак да обясня, става въпрос за апартамент в Хаджи Димитър в София, няма тец, а и да имаше няма как да направя подово или по скоро почти невъзможно.

                      Преди време построих една къща, като бях направил водно подово навсякъде където не се отоплява от радиатори, тоест-коридор, баня, килер и част от дрешника. Във всички останали стаи бях предвидил радиатори. В основата бях заложил 5см фибран и бих казал че се получи доста добре...но това е минало.

                      П.П. Ако споменатата фирма се сметне за реклама, модерацията да я трие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за изолация под подово отопление.

                        Със сигурност и в апартамент има как да се направи водно подово, че и по-евтино от ТЕЦ да бъде, но предвид факта че не искаш да къртиш плочките отдолу явно бюджетът и времето са съвсем други.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за изолация под подово отопление.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Със сигурност и в апартамент има как да се направи водно подово, че и по-евтино от ТЕЦ да бъде, но предвид факта че не искаш да къртиш плочките отдолу явно бюджетът и времето са съвсем други.
                          Ключа е във времето. Направата на водно подово, захранвано с термопомпа, се изплаща бавно във времето. Като включим и разходите по къртене, правенето на замазка с подходящата изолация и самото изграждане на подовото (материали и труд), ще са един разход в пъти по-висок от 2000лв., а този апартамент го правя за временно живеене, около 5 до 7 години. Тоест, ако направя нещата както трябва ще инвестирам доста пари, които няма да мога да си върна от правенето на икономии.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за изолация под подово отопление.

                            Най-ниското водно подово изисква 31мм височина на детайла само за него. Поне при Рехау е така. Остават замазки, настилки...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X