Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за изолация под подово отопление.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за изолация под подово отопление.

    Здравейте колеги, искам да сложа възможно най тънката топлоизолация под електрическо подово отопление. Подовото е с мощност около 2kw, ако това има значение. До колкото знам има фибран, който е с дебелина 20mm, на мен ми трябва нещо което да е под 10mm., ако има такова жУвотно...разбира се може и да не е фибран.
    Причината за това е, че не искам да се получава голяма разлика в нивата на пода с и без подово.
    Очаквам знаещите да си кажат мнението.
    Поздрави

  • #2
    От: Съвет за изолация под подово отопление.

    Намери начин да цепнеш фибрана на 2.
    Едно време го правехме с реотан.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за изолация под подово отопление.

      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
      Здравейте колеги, искам да сложа възможно най тънката топлоизолация под електрическо подово отопление. Подовото е с мощност около 2kw, ако това има значение. До колкото знам има фибран, който е с дебелина 20mm, на мен ми трябва нещо което да е под 10mm., ако има такова жУвотно...разбира се може и да не е фибран.
      Причината за това е, че не искам да се получава голяма разлика в нивата на пода с и без подово.
      Очаквам знаещите да си кажат мнението.
      Поздрави
      Има стиропорени тапети по 5мм

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за изолация под подово отопление.

        Електрическото подово развива високи температури около нагревателя- да не стопи фибрана!
        Според мен намери коркови плоскости.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за изолация под подово отопление.

          Намери начин да цепнеш фибрана на 2.
          Едно време го правехме с реотан.
          И това го мислих, ама не знам дали ще докарам горе долу равна повърхност . Мислех си за подложка от ламинат, но не знам дали ще има ефект от тая подложка.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за изолация под подово отопление.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Има стиропорени тапети по 5мм
            Да, сега се сещам, че има и 3мм стиропор с ал. фолио. Слага се зад радиатори.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за изолация под подово отопление.

              Остава въпроса с високата температура, за което спомена rosen-offroad, дали няма да се стопи фибрана/стиропора?

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за изолация под подово отопление.

                Това са само част от проблемите. Не съм и твърдо убеден че това е способно да носи товар.

                Под истинските (т.е. водни) подови отопления се слага перлит или някаква друга керамика за изолация - хем кораво, хем термоустойчиво.

                Аз под електрическото изолация не бих сложил. Много растат рисковете - един китеник отгоре и имаш рецепта за проблемна температура отдолу.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за изолация под подово отопление.

                  XPS има 5 мм. Може да носи товар, като това пряко ще зависи от правилно забърканата и положена замазка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за изолация под подово отопление.

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    XPS има 5 мм. Може да носи товар, като това пряко ще зависи от правилно забърканата и положена замазка.
                    Основата е стари плочки, няма да ги къртя...за какъв товар говориш, топлинен ли?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за изолация под подово отопление.

                      Механичен товар. Мебели и подобни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за изолация под подово отопление.

                        А над подовото какво ще слагаш, други плочки, лминат, паркет мокет?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за изолация под подово отопление.

                          Първоначално публикуван от x15 Преглед на мнение
                          А над подовото какво ще слагаш, други плочки, лминат, паркет мокет?
                          Баня-плочки, кухня-плочки, хол-ламинат.
                          За ламината знам че трябва да е някакъв си там по-спешъл и подложката трябва да е топло-пропусклива. За плочките, че трябва да се лепят с лепило с фибри. Тези неща са ясни. Също така, върху подовото да има най много някой фотьойл или маса, тежки мебели няма да има.

                          Коментар


                          • #14
                            Съвет за изолация под подово отопление.

                            Електрическо отопление с ламинат не е добре.
                            Мисля да те посъветвам да преразгледаш идеята за това подово.
                            Няма ли вариант да изкъртиш старата замазка и да направиш нова 5 см с водно подово вътре а отдолу колкото сантиметра има да е фибран.
                            Последно редактирано от rosen_offroad; 09-06-16, 16:30.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за изолация под подово отопление.

                              Знаещи има и то повече от един.

                              Задачата е и с повече от един верни отговора
                              и като изолация отдолу
                              и като замазка отгоре
                              и като начин за контрол на температурата на самото подово.

                              Обаче няма коректно задание (изходни данни) като напреимер:
                              1. За какво ще се ползва подовото отопление - за отопление до достигане на стайна температура (20-23 градуса) или ще е за нещо колкото да не замръзне (5-10 градуса).
                              2. Колко е площта на пода за подовото - онези 2kW на колко площ ще се размотаят.
                              3. Колко е дължината на нагревателя - за да се сметне W/m - за топлотехниците май им е важно, че да определят при какви условия какви локални температури ще се достигнат, от там да се избира и замазката?
                              4. Основата каква е - покритие, какво има под покритието, гъвкава ли е, стабилна ли е?
                              5. Какво ще е покритието над подовото.
                              6. Какво ще е натоварването (тегло, маса) над подовото - мебели, машини, кухня, струг, фреза ФУ, аквариум 300 л. и т.н. - за да смята носимост на топлоизолацията, механични характеристики за замазката и т.н.

                              На базата на тези и още въпроси трябва да се избере:
                              1. Дебелина на изолацията;
                              2. Вид (тип) материал на изолацията;
                              3. Състав на замазката (дебелина, армировка, добавки и т.н.), има варианти и без замазки - да се има в предвид;
                              4. Тип на подово покритие
                              5. Начин за температурен контрол в помещението и по-важното в подовото.
                              6. и разни други съпътстващи въпроси

                              А-а-а-а и не на последно място да се направи приоритизиране на компромисите - т.е. кое да жертваш - дебелина на изолацията или топлинни загуби, механична носимост на готовото подово или дебелината на замазката ..... и други казуси, които неминуемо ще възникнат по време на работа.

                              Много изписах, ама никакво решение на предложих ... егати фирата.
                              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X