Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

    Здравей.Не търси лепило за полипропилен,такова просто няма.По лесно ще намериш PP ел.муфа но ти трябва и една машина за да пуснеш зав.цикъл .За мен мех.скоба с гума отдолу това върху чепа дето си набил.Успех.
    +359 889 301 623 Явор
    Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

    Коментар


    • #17
      От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

      Абе, има си специална приставка за полипропиленов поялник, но не знам кой и кога ще се сети да започне да ги внася.
      Ползвали сме ги още преди години в Италия. Нямам такава за съжаление.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Come-riparare-un-tubo-di-polipropilene-forato-accidentalmente-nel-muro-1-1.png
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5716015

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Matrice-riparaforo-PPR-1-1.png
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5716016
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Абе, има си специална приставка за полипропиленов поялник, но не знам кой и кога ще се сети да започне да ги внася.
        Ползвали сме ги още преди години в Италия. Нямам такава за съжаление.

        [ATTACH=CONFIG]868747[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]868748[/ATTACH]
        И тук се продават тези приставки, но ако тръбата е пробита и от двете страни не вършат работа. От скромният ми деветнадесет годишен опит в монтажа на ППР тръби по-добро от премахване на пробития участък и замяната му с парче тръба няма. Колкото и близо до ъгъла да е пробития участък ремонтът е възможен. Ще се разминеш с не повече от 2-3 плочки, които ще смениш.
        „Свободата е скъпа, но си струва“

        Коментар


        • #19
          От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

          ...Пък и поялникa може дa се изпили тaкa че дa може дa се нaтикa в дупкaтa. Естествено трябвa дa е от по-йовтините.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

            Най-добре е да се отреже пробитото и се "лепи" наново.Или с муфа или с 4 колена/по малко счупени плочки/.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              ...Пък и поялникa може дa се изпили тaкa че дa може дa се нaтикa в дупкaтa. Естествено трябвa дa е от по-йовтините.
              Зависи колко навътре е тръбата.
              Онова на снимката, не е точно това което съм ползвал (веднъж).
              Оная джаджа е с плитък конус отпред, а външната чашка на поялника е със същия профил отвътре. Продават се спИцЯлни "чадърчета" за целта.
              Нагряваш, лепиш и каквото стърчи от опашката изрязваш. Подобно на гумаджийския чалъм.
              Мога да се поинтересувам, но преди години (да кажем 8-9), приставките бяха порядъчно скъпи. За полипропиленовите "чадърчета", нямам спомен като цена.
              Сега вероятно са по-йоФтини.
              Мой приятел и бивш колега има такава. Трябва да го питам. Той е там сега.

              ПП: Преди няколко дена, докато монтирах мивка, замалко и аз да пробия тръба, при все че аз съм правил инсталацията и височините ги имах записани. Спрях навреме.
              Винаги много внимавам, като дупча, макар и аз да съм правил инсталацията.
              Пробивал съм, за да монтирам закачалка за кърпа...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                Ето въстановяване на пробита тръба.Медна е,но принципа е същия.Плочките са 15/15 см.
                Прикачени файлове
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #23
                  От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                  Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                  Ето въстановяване на пробита тръба.Медна е,но принципа е същия.Плочките са 15/15 см.
                  Ако можеш това да направиш с поялника за полипропилен така на това място те признавам ...................
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                    Става.С два поялника.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                      А защо е по-добре да е с 4 колена отколкото с муфа ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                        Щото няма как да сложиш муфата за разлика от колената.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                          Уфф, трябваха ми 15 минути мислене да го схвана - за муфа няма място да се нахлузи на двата края на тръбата, а с колената това място се появява отстрани .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                            Щом си нарязал резба, завий отново болта, но намажи резбата с лепило - уплътнител за резби. Лепилото е анаеробно и се втвърдява в резбата като уплътнява хлабината - в този смисъл не е небходимо да лепи полипропилен. Такъв ремонт сме правили преди 14-15 години, залепихме плочката (разминахме се само с една) и досега теч няма. Не помня само дали беше на топлата или на студената вода, но няма значение, така или иначе лепилото става и за двете.
                            И един съвет - ако приложиш този вариант, използвай неръждаем болт - не се знае колко ще издържи покритието на поцинкования.
                            При всички случаи подмяната на тръбата е най-сигурното решение, но щом при теб не е възможно, залепяй болта и не се притеснявай.

                            Sent from my MID-001 using Tapatalk
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                              Само че неръждаем болт,мажи яко водопроводен ТЕЧЕН локтайт ,навивай и изчакай с проба и това е!В къщи по полипропилена нямам никъде калчища ,тефлон или локтайт конец,само течен ,водопровода е правен преди 20 години!Става и със специален поялник с полипропиленова тел ,но не се срещат често ,а и не ги дават под наем никъде,така че това с резбата си е бърз и сигурен вариант.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                                Благодаря на отзовалите се. Реших проблема с полиамиден винт М8, че полипропиленов не намерих и уплътних с Локтайт.
                                Спря веднага да тече и така една седмица. Чакам още 3 дни и връщам плочката на място.
                                Още веднъж, благодаря за съветите.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X