Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

    Преди малко пробивах една стена с плочки и улучих полипропиленовата водопроводна тръба. Може ли някой да ме посъветва какво да направя, в смисъл - може ли да се завари, защото мястото е в ниша, при това на 7 см от единия й ъгъл?

    Какво съм направил дотук? Тъй като тръбата е за топлата вода/от бойлер, не централно за щастие/ и е ударена малко над средната й линия, изкъртих внимателно плочката, нарязах около 3 навивки резба М8 и завих месингов болт с малко тефлон. Течът почти спря, но сълзи, а трябва да се запуши надеждно и да се сложи пак плочка, фуга и т.н.

    Мисля, че най-добре е ако се завари, но не знам има ли такава услуга на място.
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

    Звънни на Жоро 0896 820808.
    Поздрави го от мен.

    Коментар


    • #3
      От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

      Може да се сложи скоба. В железарията се продават -ремонтни по размер.

      Коментар


      • #4
        От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

        Като първо трябва да спреш всякаква вода в тръбата и около нея.
        После вземаш парче от същия материал, и с мощен поялник разтапяш всичко в еднородна пластична маса. Поне на теория трябва да стане.
        На практика-зависи от това колко си сръчен.
        Аз бих отрязал сдупченото парче и бих сложил съединителна муфа, или направо ново парче тръба. Колкото и да няма масто-това е единственото решение което гарантира добър ефект и дълготрайност на поправката.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

          До колкото разбирам топла вода под налягане,къртиш ако трябва да се освободи място,поялник и нова тръба в участъка,всичко друго е в теория на вероятностите.Инъче съм дупчил в апартамента на клиент правата вода,поцинкована тръба,заварка и десет години не се е оплакал.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

            Бе тя ако беше метална въобще нямаше да ви занимавам. Това със смяната е почти невъзможно, предвид мястото на което се намира. Да се разкърти да положение да се вкара глава на поялник за ПП тръби значи да се отиде в съседната стая, стената е итонг 7 см. А оттатък има ламперия и те така. Гледам да огранича щетите все пак. За полипропилена разбрах, че няма лепило - само на горещо. Продължавам да ровя за лепило, то надеждата нали умира последна.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

              Отивай в някой специализиран магазин за ВИК,и ще ти помогнат.

              Коментар


              • #8
                От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                Имa едни скоби зa зaпушвaне нa мaлки течове. Предстaвлявaт две метaлни полутръби с отвори зa болтове . Пристягaт гумено уплътнение около тръбaтa.
                Стaвa и с водоземнa скобa-зaтaпенa.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                  Скоба Румене. Или голямо къртене, всякакви други истории са палиатив с половичат резултат.

                  ПП
                  То след дъжд качулка, ма за да не се получават такива неща има стандарти. Водопроводът се прокарва хоризонтално, на 65 см от пода, ако се налагат отклонения - строго вертикално, директно до извода.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                    С поялник става, държи трета година.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                      С поялника и парче от същия материал. Примен 6 мм отвор по същия начин пробит е 10 години без проблемен.
                      Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                        Ако е за у нас бих си го изкъртил.Ако е за клиент и е съгласен бих му го залепил на място без да дам гаранция(демек на негова отговорност).Ще стане ма докога....!?оня горе знае.
                        Иначе аз на скоби доверие нямам да замажа в стената.Ма всеки си знае.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                          Слагай смело скобата
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                            За тръбите от полиетилен има електромуфи с вграден съпротивителен проводник вътре, Слагаш муфата и включваш захранването за определено време. За полипропилена дали няма нещо подобно, да кажат професионалистите? Аз бих опитал и със струговане на болт от същия материал, да го навия в дупката, при предварително нарязана резба и после да му замажа главата с горещия тефлонов поялник. Ако се работи чисто, би трябвало да се получи. Като знам как мурдарски съм лепил полипропилен, когато се учех, и пак държи от десетки години, има надежда да стане.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пробита полипропиленова тръба. Спешно!

                              Има една лента която ще ти свърши работа, навиваш я както тече водата и след 15мин. можеш да лепиш плочката и да фугираш. https://www.fiberfix.com предполагам че го има в някой магазин наблизо до теб

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X