Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гипсокартон преди да е измазана стената ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гипсокартон преди да е измазана стената ?

    Здравейте,
    интересува ме дали мога да поставя термовата и гипсокартон директно върху стена, която не е измазана - директно върху тухлата? Става въпрос за селска къща, която е била построена без да е измазана отвътре.
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

    Можеш ама ще ти духа от всякъде.
    Ефекта от изолацията ще намалее.
    Пестиш 7-8 лв на квадрат ако не я измажеш.
    Най добре е измазано отвътре и отвънка и после изолации и мазилка вън, картон вътре.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Можеш ама ще ти духа от всякъде.
      Ефекта от изолацията ще намалее.
      Пестиш 7-8 лв на квадрат ако не я измажеш.
      Най добре е измазано отвътре и отвънка и после изолации и мазилка вън, картон вътре.
      +1
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

        Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
        Здравейте,
        интересува ме дали мога да поставя термовата и гипсокартон директно върху стена, която не е измазана - директно върху тухлата? Става въпрос за селска къща, която е била построена без да е измазана отвътре.
        Можеш!Точно това правя в момента в една стая.То нали за това е тоя картон .Да замести мазането.Аз ако го измажа с кереч за кво ми е тоя пиклив картон!Сухо строителство му викат,да избегнеш цапуртията на хоросана.Колкото до зидарията ако е хубаво иззидана нищо няма да ти духа.По опасното е да не си завъдиш колонии от гризачи и т.н.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

          И къде е тая хубаво иззидана стена дето не духа от нея?
          Щото после като не е хубаво иззидана има навика толкова много да духа през контактите,че чак да свири.
          Масово новото строителство е така.Зидарията колкото да отбием номера.Тухлите зидани както дойдат.От там изолацията от вън.Картона от вътре.И вата няма даже.
          И вей ветрееее.После плащали много пари за отопление и климатизация.Еми ще плащат.
          Положителното е само едно.Поне може да не отваряш прозорците да проветряваш.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #6
            От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Можеш!Точно това правя в момента в една стая.То нали за това е тоя картон .Да замести мазането.Аз ако го измажа с кереч за кво ми е тоя пиклив картон!Сухо строителство му викат,да избегнеш цапуртията на хоросана.Колкото до зидарията ако е хубаво иззидана нищо няма да ти духа.По опасното е да не си завъдиш колонии от гризачи и т.н.
            И аз бях зинал да кажа нещо подобно, ама му видях снимките на колегата в една друга тема и за моя лаишки поглед това е всичко друго, но не и хубава зидария ...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0523.jpg
Прегледи:2
Размер:169.4 КБ
ID:5711902

            Ама ако измазва, после ще трябва да изчака да изсъхне хубаво мазилката, че иначе влагата да не отиде във ватата.

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            ... Масово новото строителство е така.Зидарията колкото да отбием номера.Тухлите зидани както дойдат.От там изолацията от вън.Картона от вътре.И вата няма даже.
            И вей ветрееее. ...
            А пък за старото - да не говорим ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

              Около 10 години живея така, втория етаж от къщата не е измазан нито отвън, нито отвътре. Отвън направо фибран 5 см, вътре вата на външните стени и тавана и картон. С „четворки“ тухли е - разбирай с дупки. Не духа от контактите, даже смея да твърдя че е мн. добре термо изолирана, звуко - изолацията лееко куца. Температурните разлики с 1 вия етаж (измазан вън и вътре, стереопор 5 см. отвън и вата и картон вътре) са минимални но все пак, на моя етаж (втория) е по - топло и зиме и лете. Цялата къща се отоплява с локално парно. Само смени дограмата преди да почнеш упражнението! За гризачи не се притеснявай - стъклената вата не им е по - вкуса - не виреят където я има.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • #8
                От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                Нямам против.Аз нямам поглед само в/у една къща.Имам поглед от някоя и друга година в стройтелството като цяло тъй като се занимавам с ОВиК монтажи.
                Това съм видял не веднъж и споделям.
                А иначе всеки си оправя магарето както прецени за добре.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                  За гризачите ясно а има ли вероятност да се завъдят разни дребни гадинки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    интересува ме дали мога да поставя термовата и гипсокартон директно върху стена, която не е измазана - директно върху тухлата? Става въпрос за селска къща, която е била построена без да е измазана отвътре.
                    Наистина, точно това е идеята и смисълът на гипскартона и подобни, но и зидарията ти не е най-доброто. Ако ще правиш изолация отвън, е по-добре отвътре да измажеш, търсените изолационни параметри, могат да се постигната с вариране в дебелината и типа външна изолация.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                      Ако ще живееш в тази къща,измажи я от вътре.Сложи и от зеления гипскартон,за всеки случай.
                      В едната къща на село,слагахме гипсокартон да са изправени стените,защото криво-криво,ама недеи да разчиташ само на гипскартон за нещо повече от визуален ефект.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                        Като ги гледам тези напречни кухини,и аз мисля, че само предстенна обшивка от картон и вата няма да са достатъчни.Особено ако външната работа се забави по някакви причини. Вместо да се играе с частични кръпки, по -добре ще се получи един груб хастар отвътре, с добавка за водоплътност и после картона и ватата.
                        Оше повече, ако е за вилно ползване, варианта с вътрешна изолация е ОК.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                          За вилно ползване е. Но мисля и зимата да ходя 1 - 2 пъти в месеца
                          Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                            Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                            За вилно ползване е. Но мисля и зимата да ходя 1 - 2 пъти в месеца
                            Да де , идеята е бързо стопляне , без да участват стенните елементи като акумулатор.От тази гледна точка може да се помисли и за изолация на тавана и пода , ако е необходимо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гипсокартон преди да е измазана стената ?

                              Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                              За вилно ползване е. Но мисля и зимата да ходя 1 - 2 пъти в месеца
                              Като е за вилно ползване защо не го направиш с ламперия?
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X