Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

    Е те тук си напълно прав!
    Ползваме за пране главно "My forest" и никога белина или нещо подобно. Него и козметиките ги купува жената - аз съм от старото поколение, пък и така ми е по-лесно............
    За другото зависи все пак какво ядем и пием
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • #47
      От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

      Щом си още жив и бактериите ще живеят след тебе. Но белина, дезинфектанти за тоалетна и някои други препарати наистина не са им по вкуса.

      Коментар


      • #48
        От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
        Напълно се солидаризирам с това мнение. По селата на моите баби и дядовци се прави точно така и проблеми никакви, при условие че там се живее целогодишно от 2-ма души. Процедурата се изпълнява веднъж на 7-10 години.
        Прави се така, ама в случай, че става въпрос за септична яма под външна тоалетна. Що не пробваш да го направиш този номер, ако ямата ти е вързана със сградна канализация и в нея отива всичко от една съвременна къща (нормална тоалетна с казанче, баня, кухня)? Пък ако си ограничен и от към площ на двора.

        Общо взето, проблемът си е сериозен ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Да, дават невероятни резултати - тревата умира
          Нямам такива наблюдения, зелето и други части на градината редовно ги поливам с вода от пречиствателната и си растат на воля. А най-упорита борба водя с плевелите там където се оттича водата от пречиствателната станция. 5г вече пръскам по няколко пъти в годината с хербицид и винаги е гора от растения все едно съм го сял, копал и пръскал с торове.
          Покрай мене всички по проект са с водоплътни ями, но реално с изкючение на мен, сите водоплътни ями са без дъно и всичко отива в подпочвените води, които пък аз ползвам за водоснабдяване, къпане, готвене и пр. Много им благодаря! Аз съм единствения идиот спазващ изискванията за строителство на такива съоръжения в квартала, от което ми остава утешението, че поне аз не не се изхождам върху природата, по начина, по който го правят всички останали.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #50
            От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

            Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
            ... Аз съм единствения идиот спазващ изискванията за строителство на такива съоръжения в квартала, от което ми остава утешението, че поне аз не не се изхождам върху природата, по начина, по който го правят всички останали.
            Че то изобщо има ли законова възможност да направиш индивидуална пречиствателна с попивно поле?!? Доколкото чувам, в доста случаи пречиствателни ги пишат "изгребна яма" за да мине проекта.

            П.П. Ей я законовата разпоредба (ЗУТ)

            Чл. 87. (1) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват във водоплътни изгребни ями, които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания. ...
            Как ще стимулираш хората да дадат 6-7,000 или повече за индивидуална пречиствателна станция, като не могат да я узаконят и попивното поле ще е точно толкова незаконно, колкото и попивната яма?!?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-04-16, 16:47.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

              Може да се узакони пречиствателна. Тичането по институциите е брутално. Такава условно чиста вода може дори да се заусти съвсем директно. След това подлежи на проверки и ако не излезнат показателите става грозно.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • #52
                От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                Може да се узакони пречиствателна. Тичането по институциите е брутално. Такава условно чиста вода може дори да се заусти съвсем директно. След това подлежи на проверки и ако не излезнат показателите става грозно.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                То пък водоплътните ями без дъно като са законни... щото масово това се прави - еФтино, лесно и безотговорно. Ама при минаване на комисията за акта за ползване, никой не ще да влезе долу да види дъно има ли, няма ли... да не говорим че постфактум във времето проверки се правят на върба в петък.

                Апропо, на ясно ли сте за процедурите на настоящите градски пречиствателни станции в цяла България при голям приток на вода, примерно при проливен дъжд? Ако не сте, ще ви кажа, че просто се вдигат шлюзовете и цялата гмеч заминава по реката на долу непречистена. Да сте чули някой някого да е глобявал за това? Дали знаете, че в нормалните държави има два вида канализации - за битова канална вода и за дъждовна?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wet_weather_flow_graphic.jpg
Прегледи:1
Размер:190.3 КБ
ID:5711510
                Дъждовната отива направо в реката, а битовата само в пречиствателната, като по този начин не е надхвърля лимита на пречиствателната станция на града и почти никога(само в изключителни аварийни случаи) не се изхвърля непречистена вода.
                Ако някой знае някъде такава дублирана направена канализация в България да си каже, аз не знам такова населено место.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #53
                  От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                  Може да се узакони пречиствателна. ... Такава условно чиста вода може дори да се заусти съвсем директно. ...
                  Може, ама ако има къде да се заусти. Ако няма река/дере (по-честия случай) ти остава само попивно поле, което поне аз не знам да може да се узакони.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    ...Дъждовната отива направо в реката, а битовата само в пречиствателната, като по този начин не е надхвърля лимита на пречиствателната станция на града и почти никога(само в изключителни аварийни случаи) не се изхвърля непречистена вода.
                    Ако някой знае някъде такава дублирана направена канализация в България да си каже, аз не знам такова населено место.
                    За част от Ямбол и с.Тенево- Ямболско има такива (самостоятелни дъждовни канализации), изградени наскоро по направление и с помощта на ОПОС (Оперативна програма "Оклона среда").
                    И предполагам на повечето места, където в последно време са изпълнени Пречиствателни станции за отпадни води, защото съвсем нелогично ми се струва да се изграждат такива Пречиствателни станции и в същото време да вкарваш в тях и да ги натоварваш допълнително с т.нар. "условно чисти води" от дъждовете.
                    Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                      Хора, реших го. Мисля да взема 2 бидона от по 1 тон. Единият да е за отходния материал от тоалетната, а другият за мръсната вода от банята и кухнята. Правя яма, бетонирам я отвътре и поставям 2та бидона. Не мисля, че нещо би могло да ги спука ? Вие на какво мнение сте ?
                      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                        Ще викаш лайнярката често.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                          Хора, реших го. Мисля да взема 2 бидона от по 1 тон. Единият да е за отходния материал от тоалетната, а другият за мръсната вода от банята и кухнята. Правя яма, бетонирам я отвътре и поставям 2та бидона. Не мисля, че нещо би могло да ги спука ? Вие на какво мнение сте ?
                          Ако не ги спука самата яма - няма кой.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                            Вместо да бетонираш ямата, по-евтино и сигурно ще бъде да се направи ст.б. черупка на двата бидона.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                              Не мисля, аз няма да живея там. Ще се ходи само събота и неделя, а зимата почти няма да ходя. 4 човека да ходиме.
                              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бидон 1 тон за изгребна яма - може ли

                                Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                                Не мисля, аз няма да живея там. Ще се ходи само събота и неделя, а зимата почти няма да ходя. 4 човека да ходиме.
                                Така може да се окаже че водата се изпарява по-бързо отколкото ги пълниш и след 3-4 години направо да изхвърлиш бидоните.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X