Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробиване на стоманобетон - с какво и как

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как



    Смени машината със сдс плюс
    С високи обороти подаваш леко,какви са тия сдс мах дето се чупят при заклинване.

    Вземи си нормални читави свредла

    При заклинване никога,ама никога не ми е чупила свредла освен хилти и то в тухла без да заклини.
    Ето ти снимка от съседната тема.СДС мах няма обороти

    Това е Ф24
    Виж и съединителя как е на машината
    Това долу не е нормално свредло,въпреки че е направило стотици отвори.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:409e7f3d80423f25d06216eb2b87ae3d.jpg
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5705864
    Последно редактирано от Roninn; 07-03-16, 22:20.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

      Ето така се усукват и моите SDS+ опашки, затова минах на макс. Чупят юнаците, не си поплюват, ама на макс по-дълго оцеляват свредлата. Поставили сме хиляди анкери през годините, за първи път се натъквам на такъв проблем. Започвам да подозирам строителя, че е сложил неща в армировката, които нямат място там. Ще взема една диамантена боркорона /не знаех, че и "водна" се наричала/ да пробвам, пък ще пиша за резултата. На някои от упътванията подобни корони ги дават и за работа на сухо, което ме учуди.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #18
        От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        ...На някои от упътванията подобни корони ги дават и за работа на сухо, което ме учуди.
        Има такива и си работят, не се притеснявай.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

          Дупча всеки ден ,от стени,трегери,кумини на тец,дупки по язовирни стени,тротоари и всякакви бетонни истории,имам макита от тежките както плюс така и макс,макса прашясва от две години,днес например имам 35 отвора а почти не съм работил кажи речи.Изкушавам се да ги бодна тея арматури дето ги бориш,дай клип да видим къде бъркаш в методиката,няма арматура дето да не съм минал през нея,даже екран на ЕЛИ съм дупчил,Електронно лъчев излъчвател ,това е 1 метър сандвич метал,броня бетон арматура олово пак метал

          Макса го ползвам за отвори над 30 и нагоре мм. в бетон,до тоя размер с бор корона,другата причина е цената на сдс макс свредлата ,няма как да поддържам всички размери и дължини налични
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

            Ами то методика нямам, защото досега просто си дупчим наред и никой не се е замислял за такава. Всеки гледа да става по-бързо и граби голямата машина, защото дупчи в краката си и не му се налага да държи тежка машина пред себе си. Утре ще пробвам с Райдъра, че е SDS+. Иначе на стена - никой не посяга към Макс-а. Далече съм ти /Roninn/, на 6 часа път, и клипове нямам.
            Някой предложи електрожена - не съм пробвал, не пречи да опитам.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #21
              От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

              Виж само дълги електроди
              Сдс макс дупчи по бавно от сдс+,при големи диаметри,ако сдс + има сила да развърти пак ще е така,но няма смисъл,затова над 32 мм само макс
              Макар че над 24 мм не съм мяркал сдс плюс,едни монтажници наклиматици видях със 32 мм.веднъж на сдс плюс май..
              Последно редактирано от Roninn; 08-03-16, 19:22.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                ... Започвам да подозирам строителя, че е сложил неща в армировката, които нямат място там...
                Ако е фундамент нищо чудно някой пакет арматура, останал в повече да са го метнали там. По- екзотичният вариант -да стържеш в пистолета на някоя безследно изчезнала мутра

                П.С. За електроженЯ- има ли къде да закачиш масата?
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #23
                  От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                  Пакети арматура в повече от много години насам ги мятат в багажника нашите юнаци. Не случайно дори имигрантите ни заобикалят. За масата - утре ще проверя, не че в момента не съм до нея.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    Ами то методика нямам, защото досега просто си дупчим наред и никой не се е замислял за такава. Всеки гледа да става по-бързо и граби голямата машина, защото дупчи в краката си и не му се налага да държи тежка машина пред себе си. Утре ще пробвам с Райдъра, че е SDS+. Иначе на стена - никой не посяга към Макс-а. Далече съм ти /Roninn/, на 6 часа път, и клипове нямам.
                    Някой предложи електрожена - не съм пробвал, не пречи да опитам.
                    Далеч или не - той е решението на проблема. Плащаш му надник и командировъчни, идва и решава ситуацията. Човека е дупчил ЕЛИ, чети внимателно по-горе.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                      Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                      Далеч или не - той е решението на проблема. Плащаш му надник и командировъчни, идва и решава ситуацията. Човека е дупчил ЕЛИ, чети внимателно по-горе.
                      Ти си ми любимец вече ,аматИор
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ти си ми любимец вече ,аматИор
                        О, ти на мен доста отдавна си ми такъв. За това гледам да те препоръчам винаги, където твоите безконечни знания и умения могат да бъдат от полза. Хем да изкараш някой лев да закърпиш месеца. Целувки симпатяго.
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                          Преборих дупките. Наложи се лично да се хвана да ги издупча, въпреки че заради кръста подобни упражнения са ми абсолютно забранени. С повече внимание и старание се получават нещата, ама... В крайна сметка голямата машина свърши работа, с малката на места само си подвеждах за центроване върха на свредлото. Разминах се без купуване на боркорони.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:къртене1.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5706218 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:къртене2.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5706219
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                            Сега зърнах темата и виждам ,че успешно сте се справили. "Закъснял съм" със споделяне на опит,но когато стигнех арматура, само презаточвах четирите режещи ръба (все едно пробивам метал) и без удар и натиск с малко търпение винаги се получаваше, а водата в дупката не вредеше.
                            При рязане на железобетон в "домашни условия" щом стигна до арматурата не сменям диска с диамантените зърна (от мързел), а само намалявам оборотите и той си реже арматурата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                              Забелязвам еднаква тенденция при почти всички монтажници, маркова машина и евтин смъртник.И ние сме така
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                                Това мисля, че не го разбрах, може ли малко по-подробно какво се разбира под "водна корона" и "воден" Бош?
                                Бош със супорт зa стaционaрен монтaж с aнкерирaне нa супортa в бетонa,диaмaнтенaтa бор -коронa се обтичa водa от дюзa в мaшинaтa нaлягaнето е с обикновенa ръчнa помпa.Колегa е кaчил клип.С тaкaвa мaшинa обaче се прaвят проходни отвори,коронaтa минaвa през всякaкви бетони и aрмaтури.Зa пробивaне нa отвор с дъно ,кaто зa зaлaгaне нa миньорски взрив трябвa другa техникa .Подобни отвори дупчих оня ден с Бош Хaмър , бургия Ф82 и Ф32,но нaцелиш ли aрмaтурa трябвa рaзкъртвaне ,рязaне нa aрмaтурaтa и след товa се продължaвa с дупченето.Не е зa хорa които не сa дупчили с големи бургии нa сухо,тия къртaчи чупят ръце и пукaт глaви ,aко не ги държиш яко.В моятa монтaжнa дейност дупченето е предимно в бетонни стени нa нивото нa рaменете,кофти рaботa по принцип,Бошa си е килa a и ритa достa.
                                Последно редактирано от faster; 11-03-16, 23:46.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X