Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пробиване на стоманобетон - с какво и как

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пробиване на стоманобетон - с какво и как

    Чак се изненадах, че няма подобна тема, или пък не търсих достатъчно старателно из форума.
    Имам си проблем и му търся решение - пробиване на 200 отвора в стоманобетон с диаметър 24 - 25 мм и дълбочина 250 мм. Повечето /175 бр./ вече са готови без проблем. Останаха тези, които улучиха армировката на дълбочина 100 - 150 мм. Купих боркорона от Бош с видиеви зъби за 50 лв - нищо не става. Потроших две бургии на Хилти с 4 пера на върха, колкото да се затвърди впечатлението ми, че свредлата на Хилти са слаби. Няколко отвора преборих с Райдърските свредла, преди да се счупят и те. Останаха най-гадните дупки, които заклинват свредлото още с докосването му до арматурата на дъното на дупката. Сега съм се умислил по диамантени боркорони, но искам първо да се посъветвам, защото не съм работил с такива. Дали изобщо ще работят "от ръка", напъхани в съществуващата дупка? Добре ли е да им се налива вода за охлаждане и по-малко триене? И дали изобщо задавам правилните въпроси?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

    Точносттa толковa ли вaжнa? 2 см ляво- дясно?
    Свредло зa метaл с подходящ рaзмер и преходник зa сдс/+/?
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Дали изобщо ще работят "от ръка", напъхани в съществуващата дупка?
      По-скоро - Не. Има голяма вероятност да заклини и да се счупи някой зъб.

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Добре ли е да им се налива вода за охлаждане и по-малко триене?
      Задължително трябва охлаждане.
      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

      Коментар


      • #4
        От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

        Възможност за изместване - никаква. Със свредло за метал не съм пробвал, не пречи да опитам, но не се надявам на успех. Машината е Макита SDS MAX, бая преходници ще ми трябват. Навремето съм пробивал с видирани боркорони ф 45 със сонда БСК фундамента на комина на "Стомана - Перник" и водна промивка, армировката беше ф50 и нямаше големи ядове, а сега - в чудо се видях.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #5
          От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

          Нaмери си Бош зa водно пробивaне,с воднa коронa,рaботят от ф12 до ф110 и нaгоре минaвa през метaлa и бетонa кaто през кaшкaвaл.Рaботя често с тaкaвa,където не могa дa минa с големи удaрен Бош Хaмър ,минaвaм сaмо с водния.Дупчил съм 50см.стенa със зaсичaне от срещуположнaтa стенa,никaкви грижи.Товa е мaшинaтa която ще ти свърши рaботa,мисля че дaвaт тaкивa и под нaем.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

            Хубава диам. боркорона ще се справи безпроблемно с арматурата с охлаждане и без удар. С подвеждането по-скоро няма да имаш проблем. Обаче 25 прекъсвания на арматурата не е безобидно. Консултирай се с конструктор. Алтернатива: на 15 см. отвори да минеш на хим. анкер, ако не можеш да ги преместиш.

            Коментар


            • #7
              От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Хубава диам. боркорона ще се справи безпроблемно с арматурата с охлаждане и без удар. С подвеждането по-скоро няма да имаш проблем. Обаче 25 прекъсвания на арматурата не е безобидно. Консултирай се с конструктор. Алтернатива: на 15 см. отвори да минеш на хим. анкер, ако не можеш да ги преместиш.
              С уговорката че не познавам конкретния случай,но по принцип съм на 100% съгласен с написаното от bokomo.

              Коментар


              • #8
                От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                Подкрепям и аз.Май май нямаш и много избор по принцип.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Нaмери си Бош зa водно пробивaне,с воднa коронa,рaботят от ф12 до ф110 и нaгоре минaвa през метaлa и бетонa кaто през кaшкaвaл.Рaботя често с тaкaвa,където не могa дa минa с големи удaрен Бош Хaмър ,минaвaм сaмо с водния.Дупчил съм 50см.стенa със зaсичaне от срещуположнaтa стенa,никaкви грижи.Товa е мaшинaтa която ще ти свърши рaботa,мисля че дaвaт тaкивa и под нaем.
                  Това мисля, че не го разбрах, може ли малко по-подробно какво се разбира под "водна корона" и "воден" Бош?
                  Последно редактирано от ag ro; 06-03-16, 20:56. Причина: правопис
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Хубава диам. боркорона ще се справи безпроблемно с арматурата с охлаждане и без удар. С подвеждането по-скоро няма да имаш проблем. Обаче 25 прекъсвания на арматурата не е безобидно. Консултирай се с конструктор. Алтернатива: на 15 см. отвори да минеш на хим. анкер, ако не можеш да ги преместиш.
                    Затова се ориентирах към диамантените боркорони, виждам и подкрепящите мнението. Не бях сигурен, защото не съм работил с такива. Притеснява ме това, че няма да подвеждам с направляваща стойка, а "от ръка". Анкерите са химически, но предписанието е 250 мм дълбочина на отвора. Ако 150 мм ще са достатъчни, изобщо няма да се хабя да дупча по-дълбоко, вече съм постигнал над 100 мм. Шпилката е М20, хим. анкер е на Хилти от най-здравия. Това, че съм прекъснал арматурата на 5 фундамента на по 5 места изобщо не е за притеснение, размерите им са огромни за няколкото прекъсвания, които ще им направя.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                      Хилти свредла не ползвай.Макита и всички други,пробиваш арматурата примерно ф8 ,ф12,ф18 и така до 24 мм.Учуден съм че си зациклил,на високо и неудобно ли е?
                      Със свредло за метал ще стане,но трябва да точиш след всеки отвор,и вероятноста да го строшиш вътре е огромна.Аз процедирам по горната схема
                      А...забравих,до пробиването на арматурата смени машината със сдс+ ,там и оборотите и честотата на ударите са повече,за 24 мм изобщо защо ползвате мах..особенно на неудобно място
                      Последно редактирано от Roninn; 07-03-16, 02:52.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                        Отворите са по пода - по-удобно от това няма. Според мен в отворите, които останаха, арматурата се пада по някакъв гаден начин отстрани и "захапва" бургията. По-малкото свредло минава покрай нея, а като влезе голямото, веднага заклинва. Пробвах с много износена бургия на един отвор - минава. Пробвам след нея да калибровам с правилния диаметър и свредлото веднага заклинва, ако не внимавам - се чупи. Много други отвори също имаха арматури, но успешно бяха издупчени.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                          Вземи коронки, но не с твърдосплавни пластини ("видиеви"), а с "диамантена" посипка, с тях се работи само на въртеливо движение. Дупките ще ги направиш, но въпросът с накъсаната армировка си е притеснителен. Все-пак се допитай до ангажирания проектант за някакъв компромис между идеалните дупки, на идеалните места и конфигурацията на анкерите.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            Това мисля, че не го разбрах, може ли малко по-подробно какво се разбира под "водна корона" и "воден" Бош?
                            Не е зор да е Бош. Само, че се съмнявам да удържиш машината на ръка

                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пробиване на стоманобетон - с какво и как

                              Рязане с електрожен ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X