Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилация мръсен канал.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вентилация мръсен канал.

    Първоначално публикуван от sharkfin Преглед на мнение
    ... Чувал съм че става и с топче за тенис на маса. Като изсъхне сифона запушва, като дойде водата само се повдига.
    От опит - първата част (запушването) сработва, втората (повдигането само) - не.

    Коментар


    • #32
      От: Вентилация мръсен канал.

      Отточната тръба е заустена в шахтата по-високо от нивото на "съдържанието" - нали, не прави цял сифон (С-ка дето тук се пише), а само едно коляно и вертикална част до потапяне на устието. Това няма да предотврати 100% миризмата, но вече през канала няма да се проветрява целият обем, а само сечение с площ тази на тръбата. Отдушникът на покрива най-вероятно стига до ската и отворът е изпълнен с аксесоарна керемида - продължи тръбата през ската до височина на нормален комин. Ако комбинацията от тези мероприятия не реши въпроса, значи той е доста по-сложен отколкото си мислиш (не мирише просто защото сифоните са сухи).
      Последно редактирано от davc; 26-01-16, 14:44.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Вентилация мръсен канал.

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Сифоните ми не са такива и клапата им не се вади.
        На всичкото отгоре подовото отопление ги е стегнало и не мога да махна капаците
        Запуших ги с тиксо тези най миризливите в 2-те бани дето са за гости а в основната баня не мирише щото е по далеко и нагоре.
        Засега миризма няма.
        Ако се появи купувам вентилатор и почвам експерименти.
        Благодаря за съветите.
        Обърни внимание на това изречение. Проблемът е точно че в сифоните водата се изпарява заради подовото.

        Коментар


        • #34
          От: Вентилация мръсен канал.

          Първоначално публикуван от mitakavk Преглед на мнение
          Обърни внимание на това изречение. Проблемът е точно че в сифоните водата се изпарява заради подовото.
          Вода не се изпарява просто защото вода няма - сифоните са сухи и си имат клапи ама те не вършат работа и не затварят плътно.
          А сифоните са сухи защото един специалист ми каза че подовото изпарявало водата в мокрите.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Вентилация мръсен канал.

            Все-пак не бързай да къртиш. Пробвай това, което ти предлагам, нищо не ти струва, врътката е неповече от лепенето и разлепването на тиксо по сифоните всеки път. Даже може като за начало само първия етап - тръбата в цистерната. Удължаването на отдушника може и да се окаже излишно.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Вентилация мръсен канал.

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Отдушникът на покрива най-вероятно стига до ската и отворът е изпълнен с аксесоарна керемида - продължи тръбата през ската до височина на нормален комин. Ако комбинацията от тези мероприятия не реши въпроса, значи той е доста по-сложен отколкото си мислиш (не мирише просто защото сифоните са сухи).
              За съжаление няма скат а плосък покрив.
              Отдушника излиза странично на стълбищната кула към покривната тераса.
              Не че е много занимавка да продължа тръбата по стената нагоре още 2 метра ама трябва височинна работа и ще почака да се стопли.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: Вентилация мръсен канал.

                Сигурно сме писали едновременно, виж последното ми мнение, удължаването е по-несъществената част.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Вентилация мръсен канал.

                  Извинявам се за некрофилията, но живо ме интересува темата.

                  Реши ли се проблемът с тия сифони?

                  В крайна сметка вярно ли е, че от подовото се изпарява бързо водата от S-ките и пак ще смърди? Т.е. тя че се изпарява по-бързо отколкото без подово 100% е така, но колко бързо? 1 ден, 2, 3?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вентилация мръсен канал.

                    Зависи от подовото,настилката,температурата на водата и близоста на тръбата до сифона.Божа работа един вид.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вентилация мръсен канал.

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Извинявам се за некрофилията, но живо ме интересува темата.

                      Реши ли се проблемът с тия сифони?

                      В крайна сметка вярно ли е, че от подовото се изпарява бързо водата от S-ките и пак ще смърди? Т.е. тя че се изпарява по-бързо отколкото без подово 100% е така, но колко бързо? 1 ден, 2, 3?
                      Проблема не е решен още.
                      Пробвах с вентилатор и да смуче и да дърпа но 100% ефект няма - така че не го пускам вече.
                      Трябва да сменям подовите сифони но баните ми са толкова красиви че ме е жал да ги рушкам.
                      А и строителство вътре докато се живе не го желая и на най големия си враг
                      Интересно е че имам 3 бани със общо 7 сифона но най много мирише един сифон в едната.
                      Отдавам го на топографията на тръбите и наклоните.
                      Определено в началото мислех че мирише от пречиствателната станция и поради това че няма С-ка преди нея но не е така.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вентилация мръсен канал.

                        А ямата мирише ли когато се отвори ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вентилация мръсен канал.

                          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                          А ямата мирише ли когато се отвори ?
                          Не, ямата не мирише изобщо.
                          Стигам до извода че миризмата се въди от разните сгъвки на тръбите.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вентилация мръсен канал.

                            какъв точно модел са ти сухите сифони? Трябва си запушалка, ако няма оригинално - импровизираш иначе ще смърди. Миналото лято и аз сложих нов сифон и почна да смърди след време...... добре че се сетих за капачката, която бях прибрал. Ей такъв е моя, капачкта е под решетката и не се вижда

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09a7fd4624bd9c5f3865bc73056e674f0675ffeb.JPG
Прегледи:1
Размер:30.0 КБ
ID:5759515
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вентилация мръсен канал.

                              Или някъде тръбите да играят ролята на утайник(пропаднало , обратен наклон и т.н.) , или наклона да е твърде голям и да остават отпадъците от живота , а водата да ,,бяга" ? Ако е възможно да се промият всички тръби с налягане ? И аз имам яма от 4 години и се размириса веднъж заради запушен с дълги косми еър лифт , но тръбите не са ми намирисвали от тогава . Ямата ми има и собствен отдушник иначе .С времето сифона на мивката в банята ( гофриран маркуч изпълнява тази роля !) започва да мирише и се налага чистене .Иначе в апартамента въпреки отдушника на покрива ( 5 етажа над мен ) си вони , ако не работи сифона .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X