Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това е машината , и бургиите са си на Спарки. И всички са здрави , от малката 14 до 40 мм . Ползвам я от 7 години и май повече за частно . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123.jpg
Прегледи:181
Размер:187.7 КБ
ID:6785675
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • mitko 53
      mitko 53 коментира
      Редактиране на коментар
      Toва е BP 750CE, SDS Max, 10J. Имам по- малкото му братче BP 540CE, Има съединител, като заклещи и спира да върти, мисля на 90Nm се задействаше.

  • Има бургии с марка спарки ли?
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Не знам бе човек , бяха си в куфара като го получихме нов . Всички във найлонови опаковки .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Като стана въпрос за Спарки, а то няма как да не стане в такава тема: Наистина ли този завод не работи и дори е обявен във фалит?

        Чух това във връзка с разервни части. Вече нямало как да се поръча нещо ако го няма понеже нямало производител.

        Много жалко ако е така.
        И тъжно!
        Враг усраине

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Да....как е точно,някой местен може да каже.Преди няколко месеца говорих с един човек който работи в завода ,и каза че голяма част от нещата които се продават по магазините,в завода не са ги виждали,направо от Китай в търговската мрежа.До колкото знам,заплати им изплащат във техника ,колко време и дали е още така,незнам

      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Като стана въпрос за Спарки, а то няма как да не стане в такава тема: Наистина ли този завод не работи и дори е обявен във фалит?

        Чух това във връзка с разервни части. Вече нямало как да се поръча нещо ако го няма понеже нямало производител.

        Много жалко ако е така.
        И тъжно!
        Той завода се мъчи да фалира поне от 15 години, вече от 2-3 му се получи. Части йок. Ако по някой сервиз изровят нещо, това е. Иначе последните години залагаха яко на китайско ишлеме, за което пак части нямаше. Та не ги съжалявай толкова.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          Като стана въпрос за Спарки, а то няма как да не стане в такава тема: Наистина ли този завод не работи и дори е обявен във фалит?

          Чух това във връзка с разервни части. Вече нямало как да се поръча нещо ако го няма понеже нямало производител.

          Много жалко ако е така.
          И тъжно!
          За съжаление е вярно. При това от доста време.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Ами аз в последните 10 години май не съм купувал нещо тяхно а машинките, които имам с тая марка си работят.
            Вярно, че не ги ползвам професионално но никакви проблеми не съм имал.

            Обаче скоро ми харизаха 2 стари бормашини за които бях сигурен, че ще намеря части.

            Ама йок!

            Дам, гугълнах също така - не изглежда жълта новина:

            https://www.capital.bg/biznes/kompan...dura_po_falit/

            И все пак - жалко
            Враг усраине

            Коментар


            • Преди няколко месеца дъртия ъглошлайф на Елтос изпуши и смени звука, нося го до кварталния сервиз, викат няма части, я иди до един друг, доста е сериозен сервиза. Нося го там, взеха го за дефектовка, но ми казаха да не възлагам големи надежди. След два дни звънят идвайте да си го вземете, 16 лв. ремонта. Късмет, само лагер. Другия път от лидъла за 90 кинта и това е.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                …Другия път от лидъла за 90 кинта и това е.
                Може би това е една от причините.
                Може и да е следствие, де.
                Не разбирам от икономика но вероятно е трудно да бъдеш конкурентен на пазар, където цената е определяща.
                Райдер струва 2-3 пъти по-малко от Спарки, какъв процент ще предпочетат второто?
                За плод-зеленчука пък съвсем.
                При тях направо може да се вземе временно машина, която да върнеш като си свършиш работа.
                Поне до скоро не само можеше ами не беше прецедент!
                То дори наем не може да се нарече!

                За какво да се интересува човек машината качествена ли е?

                Ама това е положението.
                Пазарни отношения май му казват.
                Враг усраине

                Коментар


                • Голяма работа. Като няма Спарки ще ползваме Метабо, Бош, Хитачи, Макита, Хилти и каквото друго има.
                  И по възможност без чайници!
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                    Може би това е една от причините.
                    Може и да е следствие, де.
                    Не разбирам от икономика но вероятно е трудно да бъдеш конкурентен на пазар, където цената е определяща.
                    Райдер струва 2-3 пъти по-малко от Спарки, какъв процент ще предпочетат второто?
                    За плод-зеленчука пък съвсем.
                    При тях направо може да се вземе временно машина, която да върнеш като си свършиш работа.
                    Поне до скоро не само можеше ами не беше прецедент!
                    То дори наем не може да се нарече!

                    За какво да се интересува човек машината качествена ли е?

                    Ама това е положението.
                    Пазарни отношения май му казват.
                    За всеки влак си има пътници. На мен ми трябва да срежа някое желязо 2 пъти в годината. Имам малък флекс Райдър, купен за 20 лв. преди 12 години. Още работи. Ма и него толкова го ползвам. Ако си вадя хляба с тях ще си купя качествени. Въпреки, че и там цената не значи високо качество и дълъг живот. Дето е модерно данък марка да му казват. Същото е и при колите.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • Имах 12 машини Спарки, почти всичките ми обгоряха в пожар преди 6 години, ама тогава евтини части бол, та си ги възстанових повечето. Само циНкуляра ТК 70 не можах, много дебело се връзваше ремонта, та си купих лидълски(спаркито беше много, много по- добро). Повечето машини бяха български(бормашини,ъглошлайфи,перфоратори) и доста държат на ползване. Китайските ми(BR 100E, P382,MBS 876,FSPE 85) също не са лоши, особено бормашината. За резервните части в момента, Ташев- галвинг имат някакви наличности(скоро купувах лява и дясна корпусна черупка за рендето) но много неща са изчерпани вече.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Може би това е една от причините.
                        Може и да е следствие, де.
                        Не разбирам от икономика но вероятно е трудно да бъдеш конкурентен на пазар, където цената е определяща.
                        Райдер струва 2-3 пъти по-малко от Спарки, какъв процент ще предпочетат второто?
                        Всъщност доста голям процент биха избрали второто, стига качествата му да отговаряха на цената. А те в МНОГО случаи никак не отговаряха.

                        Това си е типичен случай на мениджърска некадърност, освен ако не е направено нарочно.

                        В Румъния има завод на Макита, например - щом не са фалирали, значи може. Кадърен мениджър би развил бизнеса така че дори в един момент заради конкуренцията да не върви, да може да го продаде на същата тая конкуренция, или на друга.

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Roninn
                          Roninn коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това си мислих и аз,минавал съм покрай завода.При наличие на тези мощности,да не измислят как да работят е типично нашенски прийом

                      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Всъщност доста голям процент биха избрали второто, стига качествата му да отговаряха на цената. А те в МНОГО случаи никак не отговаряха.
                        От първата част съм в недоумение.

                        Не, не биха!

                        Процентът ще се промени вероятно но няма да стане голям дори да покриваха критериите ти за баланс цена/качество.
                        Които всъщност са субективни.

                        За мен си бяха ОК.

                        На хоби не съм си купувал метабо и хилти но не бих и райдер или парксайд, освен ако не са подарък.

                        Цитинарите марки са просто пример.

                        Всъщност в Ташев не съм проверявал, мерси за подсказката.
                        Но и да намеря каквото ми трябва не се променя фактът, че очевидно тази марка отива в историята.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • То нямаше баланс. Цените бяха като на син Bosch, Makita, Metabo. Имаше и читави неща, но много пъти още като ги видиш на щанда едно до друго и като ги пипнеш и усетиш, разбираш че не са твойте.

                          Например имам ударна бормашина, която НИКОГА не е ползванa като ударна. Kупих я заради отделните врътки за реглаж на мощност и обороти, заедно със стойка да се ползва като настолна. Превключвателя и между удар и не-удар се счупи, незнайно от какво, и в момента е само на удар. Машината е ползвана за хипер леки домашни инцидентни дупчения. В същото време имам Agoyama, купена от Метро за 19.95, която над 15 години не успях да строша и още не успявам, винаги ползвана за неща, за които изобщо не ми пука за машината, включително ударно.

                          За такива неща не пестя пари. Или купувам нещо с идеята че след седмица ще е на боклука, тоест евтино, или купувам нещо, с цел да изкара дълго и да остане читаво, без луфтове, кривини и т.н. И двата лагера изненадват понякога, но изненадите от скъпа, машина, оказала се боклук, определено са по-неприятни.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X