Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване



    Тая планка се криви редовно,дали се продават алуминиеви за модела
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

      Видях че се казва основа,дали има алуминиева която захвата да става на моя
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Този модел няма , което е минус , става за шперплат и тънко ПДЧ , другия модел 4328 ,4329 вече има махало.

        В приложението има елемент "cover plate".
        Какво е приложението му?

        На моето зеге има такова нещо в комплектацията, в инструкцията не пише нищо за него, и зегето си работи отлично с и без него.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Този модел няма , което е минус , става за шперплат и тънко ПДЧ , другия модел 4328 ,4329 вече има махало.

          В приложението има елемент "cover plate".
          Какво е приложението му?

          На моето зеге има такова нещо в комплектацията, в инструкцията не пише нищо за него.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

            Ако режеш нещо, което можеш да надраскаш с металната основа на зегето - слагаш cover plate (или хартиен скоч )

            Коментар


            • #51
              От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

              Хитро!
              Досега не ми се е налагало да режа нещо толкова отговорно, и не бях се замислил за това. Иначе хартиеното тиксо винаги помага.

              Благодаря!

              Коментар


              • #52
                От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                По-полезно е обратното , като режеш нещо с което може да надраскаш зегето , примерно ламарина , алуминии , ... , стружките надраскват основата , тя става грапава и в последствие драска повърхности като ламинирано ПДЧ , фурнирован МДФ. А подложката е пластмасова , драска се , но не драска в последствие.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                  Махагона е около 600кг/м3 Но това не е толкова по темата.
                  Режа го с дълго бошовско ножче и определено махалния (люлеещ) механизъм много помага.
                  Та съвет към търсещия - вземи си зеге с такъв механизъм.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    ... съвет към търсещия - вземи си зеге с такъв механизъм.
                    Такъв смятам да взема, приятел ми даде прободен трион за да свърша работа, реших да дебна кога ще пуснат пак в Лидл от махаловидния прободен трион, поне вече не съм на зор засега с покупката му. Благодаря за съветите Ви

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      имате ли впечатления за този модел?
                      Нямам впечатление от този модел, но като го гледам няма нито регулиране на оборотите, нито му се накланя ножа, а това са много съществени функции.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                        Скоро си взех перфоратор BOSCH PBH 2100 RE, все още не съм го ползвал, но като го слушам какъв звук има на празен ход, ми се струва много афиф тая машинка. Ако някой е ползвал този модел, ще се радвам да сподели, става ли за домашно ползване?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bosch.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5699871

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                          става ли за домашно ползване?
                          Напълно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                            Всеки перфоратор със сила на удара под 3 джаула е средство за мъчение на ползващия го. По книжка този Бош е с 1.7J. Лятото пробивах на един приятел 10 10-милиметрови отвора в банята през плочките, лепилото и тухла четворка. Накрая течеше вода от мен, но аз съм торба с кокали, така че може да е и от липсата на "мощност" у задперфораторното устройство. Работил съм и с друг Бош - син и 800 ватов. Изобщо не може да се сравняват двата. Хубавото в цялата история е, че зеления Бош го бях взел назаем само за дупченето а не беше мой. В противен случай сигурно щях да го пусна от балкона на 5 етаж.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Всеки перфоратор със сила на удара под 3 джаула е средство за мъчение на ползващия го. По книжка този Бош е с 1.7J. Лятото пробивах на един приятел 10 10-милиметрови отвора в банята през плочките, лепилото и тухла четворка. Накрая течеше вода от мен, но аз съм торба с кокали, така че може да е и от липсата на "мощност" у задперфораторното устройство. Работил съм и с друг Бош - син и 800 ватов. Изобщо не може да се сравняват двата. Хубавото в цялата история е, че зеления Бош го бях взел назаем само за дупченето а не беше мой. В противен случай сигурно щях да го пусна от балкона на 5 етаж.
                              За мен Бош са си боклук , с изключение на произведените в САЩ , но за отвор през плочки и тухла не ти е нужен удар , аз ги дупча с обикновена бормашина и бургия за стъкло.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на ударна бормашина и прободен трион, за домашно ползване

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Всеки перфоратор със сила на удара под 3 джаула е средство за мъчение на ползващия го. По книжка този Бош е с 1.7J. Лятото пробивах на един приятел 10 10-милиметрови отвора в банята през плочките, лепилото и тухла четворка. Накрая течеше вода от мен, но аз съм торба с кокали, така че може да е и от липсата на "мощност" у задперфораторното устройство. Работил съм и с друг Бош - син и 800 ватов. Изобщо не може да се сравняват двата. Хубавото в цялата история е, че зеления Бош го бях взел назаем само за дупченето а не беше мой. В противен случай сигурно щях да го пусна от балкона на 5 етаж.
                                Или перфоратора е бил афиф, или ползващия го не е знаел как се ползва, а именно - работа на ползващия е не да го натиска като гламав, а само да го държи така че да си върши работата. Raider-а за който споменах по-горе е под 3 джаула и си пробива дупки 20мм в 20 сантиметров 30 годишен бетон абсолютно безгрижно. Ако го натискам повече, отколкото трябва, ефекта е обратен. Ама това за "класически" перфоратор с принцип на действие като първите Hilti-та. На какъв принцип работи въпросния Bosch и дали начина на работа с него е подобен, нямам идея. Понеже онова отказва да се счупи, друго не съм и опитвал.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X