Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтино легло - варианти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Евтино легло - варианти

    Честито!
    Със здраве да си скърцане на него.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #17
      От: Евтино легло - варианти

      В крайна сметка върнах скърцащите подматрачни рамки и то не само заради звука - прекалено много хлътваха и почти бях обвинил матрака за болките в гърба сутрин, но се осъмних, че не може ортопедичен матрак на магнифлекс да причинява такива проблеми. Така, че ако си купувате от Икея не се лъжете с тези рамки, които се навиват на руло - просто не стават за нищо. Втория вариант, за 60-70 лв. са много прилични и взех от тях. Топ матрак няма смисъл да взимам.
      Александър

      Коментар


      • #18
        От: Евтино легло - варианти

        От спалня не се икономисва,ама ти си знаеш.Като не се наспиш,или имаш болки в гърба и таза,ти е крив деня.
        Дрехите и на стола може да стоят още 3-4 месеца.
        Аз минах по този път,и го научих по трудния начин.

        Коментар


        • #19
          От: Евтино легло - варианти

          Наляхме над 1200 лв. в спалнята. Това ако е икономично... Май в крайна сметка обаче сбърках с избора на място за покупка на подматрачната рамка и в крайна сметка сигурно ще върна и по-"читавите" на Икея и ще го мисля. Остава да направя експеримент да спим една вечер с матрака сложен на земята - така ще разбера в крайна сметка откъде идва проблема. Все си мисля, че марков матрак за 800 лева не трябва да е неудобен, но не се знае.
          Последно редактирано от axlastro; 28-01-16, 07:58.
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Евтино легло - варианти

            Фиксирай си рамката. Най-вероятно ляга в средата и в двата края покрай таблите. Винтоверт/дрелка, малко свредло,10-20 самонарезни винта. Фиксираш в единия край и после опъваш. Не е задължително на всяка летва- може през 2-3-5.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              От: Евтино легло - варианти

              Колега, аз върнах тази която се разпъва. Взех такава : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:71_-14950568.jpg
Прегледи:1
Размер:35.2 КБ
ID:5699984

              Тези белите ламели са по-меки и уж трябва да осигурява ергономична опора. Да, ама не. Затова мисля да го сложим на земята за 1-2 вечери - тогава ще си покаже дали е от рамката. Самия матрак е 18 см само пяна (уж се води някаква високоеластична, но си е просто по-качествен дунапрен). Водят го "ортопедичен". Това, че е сравнително тънък обаче според мен дава голяма роля на подматрачната рамка. Явно вниманието ми трябва да се насочи натам. Ако трябва ще върна и тази и ще взема на магнифлекс - те са метални, а ламелите са с еднаква твърдост, като се регулират само тези в областта на кръста. Икея също имат нещо такова, но вече не ми вдъхват доверие. Другия вариант е да взема 20 дъски по 5 см и да ги сложа през 5 см разстояние като ги фиксирам съответно - така ще имам напълно твърда база с възможност да диша матрака.
              Последно редактирано от axlastro; 28-01-16, 09:26.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Евтино легло - варианти

                Колега,вземи си рамка на Росмари.Dream system се казва.Няма да имаш проблем с нея.

                Коментар


                • #23
                  От: Евтино легло - варианти

                  Наредих 12 дъски по 10 см всяка дебели по 3 см, на разстояние 8-9 см една от друга за да диша матрака. Много по-добре е вече. Сега ще им върна рамката, защото за нищо не става. Ако реша по-нататък, може да пробвам тази на Росмари.
                  Иначе за всеки случай взех и 6 см мемори пяна и е страшно удобно с нея, но смърди ужасно. Може би трябва да я оставя на проветриво място за няколко дни. Струваше ми 68 лв. за размер 80/200. И без пяната леглото вече е добре. Просто тези рамки на Икея стават за хора до 60кг най-много - много са меки ламелите.
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X