Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор за ремонт на мазе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся майстор за ремонт на мазе

    Мазето е доста големичко. Да кажем 5 х 4 метра, при височина около 2.30, без да съм точен. Трябва да се направи под от бетон и да се измаже - стени и таван. Ще трябва да се сложи врата и да се измисли нещо около прозореца.
    Интересува ме приблизителна цена на материали и работа. По принцип не съм добър плащач.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    Re: Търся майстор за ремонт на мазе

    и аз си миля в тази посока. но аз ше се опитам сам да направим неща. за врата мога да предложим една фирма (може да си чувал вече), коя мога да ти кажем на л.ц. да не казват че правим реклама Но ако получиш инфо за прозорец бих бил благодарен за споделение на инфо
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • #3
      От: Търся майстор за ремонт на мазе

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Мазето е доста големичко. Да кажем 5 х 4 метра, при височина около 2.30, без да съм точен. Трябва да се направи под от бетон и да се измаже - стени и таван. Ще трябва да се сложи врата и да се измисли нещо около прозореца.
      Интересува ме приблизителна цена на материали и работа. По принцип не съм добър плащач.
      Ми то зависи и каде ти е мазето еле пък ако е в централния дранкулник прозорц не ти трябва пък и трода е безплатен.
      Ми така де .
      Токо виж искочил някой маистор който е в близост на твойто мазе.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: Търся майстор за ремонт на мазе

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        ..........Интересува ме приблизителна цена на материали и работа. По принцип не съм добър плащач....
        Хвани с някой рулетката и разпиши една количествена сметка за да получиш свестен отговор.Ако не успееш да я съставиш, пускай снимки и опис конкретно какво се иска по таван , под , стени.Понеже е мазе , трябва да дадеш инфо дали няма проблеми с влага. Другият вариант е оглед.

        Коментар


        • #5
          От: Търся майстор за ремонт на мазе

          Подът е неравен и прилича пръст-земя. Трябва да се налее бетон, за да има основа. Стените са гола тухла и трябва да се измажат. Чак шпакловка, едва ли, но поне нещо бяло. Същото и с тавана - както си е бетонната плоча. И за него мазане и бяло.

          Да кажем 20 квадрата под, толкова таван, около 40 кв. стени.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            От: Търся майстор за ремонт на мазе

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Да кажем 20 квадрата под, толкова таван, около 40 кв. стени.
            Много ниско ще да е това мазе.

            Коментар


            • #7
              От: Търся майстор за ремонт на мазе

              Утре ще премеря всичко, че сега си говоря наизуст. Няма да има особена разлика.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Търся майстор за ремонт на мазе

                Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
                Ми то зависи и ка/ъ/де ти е мазето еле пък ако е в централния дранкулник прозорц не ти трябва пък и тро/у/да е безплатен.
                Ми така де .
                Токо/у/ виж искочил някой маистор който е в близост на твой/е/то мазе.
                Моля ако сте употребили някакви вещества, не ползвайте клавиатурата!

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Утре ще премеря всичко, че сега си говоря наизуст. Няма да има особена разлика.
                Когато не знаете къде ви сърби и ние не знаем къде да ви почешем.
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • #9
                  От: Търся майстор за ремонт на мазе

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Подът е неравен и прилича пръст-земя. Трябва да се налее бетон, за да има основа. Стените са гола тухла и трябва да се измажат. Чак шпакловка, едва ли, но поне нещо бяло. Същото и с тавана - както си е бетонната плоча. И за него мазане и бяло.

                  Да кажем 20 квадрата под, толкова таван, около 40 кв. стени.
                  Виж сега -принципно бетон да се плесне върху земя така или иначе не става.Отделно си изясни каква функция ще се търси долу-топлоизолация, хидроизолация ако трябва.Всичко това са пластове, изкопи и пари.
                  Стени- ако няма влага и са добри зидариите, може направо да се мине с ръчна гипсова мазилка-хем покрито, хем бяло, хем една операция/без грундовете/ и т.н. и т.н.Същото за тавана...Ако са много криви изясняваш си дали само да се изглаждат или ти трябва да се изправят равнини.
                  Ако има някакви индикации за влага-планирането е вече съвсем друго.
                  Та така -даваш ги тези ясноти- коректен опис-коректна стойност. Ако не успееш -оглед от разбиращ колега.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся майстор за ремонт на мазе

                    Почти не съм сбъркал с размерите. Помещението е 5.5 х 3.5 метра, при височина 2 30. Няма влага. На някои места по пода има нещо като бетон. За съжаление, има голяма разлика във височината и трябва да се изравни. Като се говори за топлоизолация, разбирам по-особен бетон - все си е цимент с нещо. Оказа се, че таванът е измазван, но не навсякъде. Не знам с какво, но е гладко и бяло. Същото е и със стените - има нещо мазано. Приемаме, че трябва пълно измазване.
                    Всичко това естествено трябва да се види, но аз се интересувам от приблизителна цена, за да знам дали да се захващам. Да разкарвам хората не ми е удобно, защото при непосилна, за възможностите ми, цена, огледът ще бъде напразен.
                    Ще се реши ли някой да направи калкулация с приблизителна цена?
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся майстор за ремонт на мазе

                      20 кв/м са равни на 2 кубика бетон което е равно на около 300 лева
                      Варова мазилка върви по 5 лв квадратен метър за труд.Един кубик вар струва 100 лева и предполагам че ще стигне за цялата мазичка.
                      С тавана вече има доста варианти,защо ли не една конструкция и гипсокартон,не мога да кажа тоно но около 10лв кв материали предполагам че кожодерчетата ще вземат поне още толкова.

                      Еми това е бате,луканка за два лева няма,аз все я търся ама .............!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся майстор за ремонт на мазе

                        За всички части от България, различни от София - 500 лева за труд ще са повече от приемлива оферта от всеки майстор за супер качество. (или поне такова качество,каквото умее майстора)
                        Говоря за калк-цимент мазилка(шпакловка) на стени и таван,и бетон с армировка и после замазка на пода.

                        За София обаче не знам - може такава сума да прозвучи подигравателно на майсторите.


                        И един добронамерен съвет от мен - който и да те съветва, избий си от главата в мазата да мажеш с какъвто и да е гипсов продукт, за гипскартон - важи същото.
                        Това, че някой не може да маже таван, не е причина да слагаш гипскартон.


                        P.S. Работата е за един човек, точно за три дена, като само втория ще е уплътнен сериозно
                        първи - полагане на желязна мрежа и бетон
                        втори - мазане на стените
                        трети - шпакловане на тавана, замазка на пода и чао.


                        За материалите си нямам никаква идея как вървят в България.
                        Последно редактирано от wert; 11-12-15, 23:05.

                        Коментар


                        • #13
                          Търся майстор за ремонт на мазе

                          E да де 2 кубика бетон на улицата е едно а 2 кубика пренесени на ръце по 50 стъпала е друго.
                          Ти още ли мислиш че някой ще оферира такава работа през форума без оглед ?!
                          Съвет, за подобна работа която е смешно малка и не могат да се изкарат пари никой от форума няма да се хване.
                          Почваш да търсиш по обяви, има хора от малцинствата и провинцията които са по гладни и биха дошли на оглед. Само че не си прави антиреклама да казваш че не плащаш.
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 12-12-15, 00:14.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся майстор за ремонт на мазе

                            Аз по скоро разбрах, че човека иска да се ориентира долу горе кое колко струва

                            А то труда на бетона е само бъркането и пренасянето, после какво е - да го изсипеш равномерно, до го разстелеш леко и да го повибрираш 15 минути.

                            Леко няма, ако искаш да ти се вързва 150-200 лева надник,трябва да си даваш малко зор, щом не си се сетил да учиш например за програмист или неврохирург.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся майстор за ремонт на мазе

                              Ако пода е гола земя или нещо такова нещата са малко по различни . Насипва се трошляк за основа отгоре арматура и бетон . Не е само да опънеш една замазка за да оправиш нивелацията . Вратата е пак според зависи за какво ще се ползва мазето и дали често кварталните наркомани тарашат мазетата . Тогава си трябва по сериозна желязна врата .
                              Последно редактирано от sek.1; 12-12-15, 03:59.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X