Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся майстор за ремонт на мазе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся майстор за ремонт на мазе

    Божич, всеки приличен майстор или фирма би ти направил оглед и приблизителна калкулация. Пък ти ще си решиш дали да го правиш. Щото както и да го описваш, имало нещо, малко било криво, малко бяло и тн са си само кухи фрази. И както спомена колега по-горе, гипсът няма място в мазе.
    Такъв оглед за Варна би бил безплатен или на приемлива цена.

    Коментар


    • #17
      От: Търся майстор за ремонт на мазе

      Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
      P.S. Работата е за един човек, точно за три дена, като само втория ще е уплътнен сериозно
      първи - полагане на желязна мрежа и бетон
      втори - мазане на стените
      трети - шпакловане на тавана, замазка на пода и чао.
      .
      Ако ми покажеш човек който може да маже по 40кв/м на ден!!!!
      Когато мазах моята къща съм стигал до 10 кв/м, и на другия ден бях без ръце.
      Ама де да знам има и суперчовеци !

      Коментар


      • #18
        От: Търся майстор за ремонт на мазе

        Предполагам, че всеки що годе свестен майстор би трябвало да ги направи. Десет квадрата на ден е прекалено малко, просто не се рентира изобщо, ако се разчита да се работи за доход. Отдавна не ми се е случвало да мажа с кереч на ръка, но 10 квадрата са работа за 2-3 часа.


        Така се случи, че от лятото досега почти всяка събота си докарвам малко допълнителни доходи с мазане. Мажем 4 човека, разбира се с механизация, и отхвърляме 250-300 квадрата на ден. Естествено,всичко е подготвено предварително - облепвания,лайстни и т.н. Пръска се с маркуча,обира се с пеперудата,претърква се с мастара ако има нужда,като дръпне леко се минава с маламашка , и най накрая се структурира малко с дунапренена маламашка.
        Не мога да кажа,че не се измарям, напротив доста зор си е,но чак без ръце не съм оставал.

        Коментар


        • #19
          От: Търся майстор за ремонт на мазе

          Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
          Аз по скоро разбрах, че човека иска да се ориентира долу горе кое колко струва

          А то труда на бетона е само бъркането и пренасянето, после какво е - да го изсипеш равномерно, до го разстелеш леко и да го повибрираш 15 минути.

          Леко няма, ако искаш да ти се вързва 150-200 лева надник,трябва да си даваш малко зор, щом не си се сетил да учиш например за програмист или неврохирург.
          Не знам дали като се пише ,се осъзнава ,че става въпрос за почти 5 тона бетон!Който можеш да се забъркаш ,пренесеш и положиш сам за един ден, като преди това си сложил и мрежите!
          Ако го можеш това и го правиш качествено , и бетона няма да го прецакаш, човек-заслужаваш и повече пари отколкото си писал и няма нужда да си извън Бг.За мазилката важи същото и отгоре.Само трябва някой да ти се довери.....

          На Божич му предлагам сериозно да викне някой на място, да му обясни кое и как, според неговите изисквания като краен резултат трябва да се случи.И да си говорят за реални и изпълними неща.Като не иска да се чувства притеснен ако не го възложи, може да плати горивото и 2-3 часа оглед и сметки, и нещата са си коректни.
          И от мен един страничен съвет-ако се викне някой супермен за 3 дни дето ще направи задачата, мнооого трябва се внимава дали случайно днес точно има вопиюща нужда от пари и една сума под формата на аванс си смени притежателя немедленно.Нататък е ясно.
          За влагата и гипса. Нищо му няма на гипса, ако не е подложен на атака от влага.Имам направени мазета и сутерени, но когато сме сигурни в горното.Божич смята че няма влага. Но може да не е съвсем прав най-малко заради основата в момента.Има си полеви тест за установяване. Доколкото се разбира от описанието няма защита от капилярна влага.Това може да се блокира с подходяща добавка в бетона.
          П.п. Преценките за тези неща не стават от клавиатурите.

          Коментар


          • #20
            От: Търся майстор за ремонт на мазе

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Ако ми покажеш човек който може да маже по 40кв/м на ден!!!!
            Когато мазах моята къща съм стигал до 10 кв/м, и на другия ден бях без ръце.
            Ама де да знам има и суперчовеци !
            Да умреш от глад няма да е по- леко.
            https://remonti-homeconstruction.all...5%D0%BD%D0%B8/
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Търся майстор за ремонт на мазе

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение

              Прегледах цените, но трудно се ориентирам. Ползата от всички мнения е, че разбрах, без оглед няма да мине, но ще пробвам друг въпрос: Ще стигнат ли 1 000 лева за всичко, разбира се, без врата и прозорец? Пак казвам - съвсем приблизително.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #22
                От: Търся майстор за ремонт на мазе

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Прегледах цените, но трудно се ориентирам. Ползата от всички мнения е, че разбрах, без оглед няма да мине, но ще пробвам друг въпрос: Ще стигнат ли 1 000 лева за всичко, разбира се, без врата и прозорец? Пак казвам - съвсем приблизително.
                Най-добре някои които се занимава с това да мине да погледне, да му обясниш какво искаш и тои да ти предложи варианти и цени...

                Коментар


                • #23
                  От: Търся майстор за ремонт на мазе

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Прегледах цените, но трудно се ориентирам. Ползата от всички мнения е, че разбрах, без оглед няма да мине, но ще пробвам друг въпрос: Ще стигнат ли 1 000 лева за всичко, разбира се, без врата и прозорец? Пак казвам - съвсем приблизително.
                  Би трябвало да стигнат.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся майстор за ремонт на мазе

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Прегледах цените, но трудно се ориентирам. Ползата от всички мнения е, че разбрах, без оглед няма да мине, но ще пробвам друг въпрос: Ще стигнат ли 1 000 лева за всичко, разбира се, без врата и прозорец? Пак казвам - съвсем приблизително.
                    От лични наблюдения свързани с работата ми , ще ти кажа , че най-трудното ще е да намериш правилният майстор , а не правилната цена , защото може да се наложи да правиш ремонт два пъти. Виждал съм как пада цялата мазилка от тавана след запалване на камина , щампован бетон който след две години се разпада , ......... Последният случай в Бургас , на клиента му правиха 8 месеца основен ремонт , като монтирах мебелите , гардероба седеше като кулата в Пиза , на 1.8м. , пода е с наклон от 3 см. , тапетите заедно с шпакловката и мрежата се отлепиха от стените , дебелината на стените при касите на вратите е с разлика 3-4 см., и сега отново се прави основен ремонт. Така , че първо намери правилният човек , пък после я мисли цената.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся майстор за ремонт на мазе

                      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                      Подът е неравен и прилича пръст-земя. Трябва да се налее бетон, за да има основа. Стените са гола тухла и трябва да се измажат. Чак шпакловка, едва ли, но поне нещо бяло. Същото и с тавана - както си е бетонната плоча. И за него мазане и бяло.

                      Да кажем 20 квадрата под, толкова таван, около 40 кв. стени.
                      На мойто мазе таванът беше неравен "гол" бетон, който се лющеше и всичко беше в прахоляк и мръсотия - налепиха ми го със стиропор и стана много добре... Мисля, че и стените може да ги направиш със стиропор - много по-лесно и бързо е отколкото да се прави мазилка... Само за пода няма май вариант да избегнеш хамалогията...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся майстор за ремонт на мазе

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Мазето е доста големичко... По принцип не съм добър плащач.
                        Ако искаш да е евтино, но ефектно, просто варосай стените и тавана - ще стане като "нюз рума" на една наша телевизия. За пода си познал, най-добре е с бетон, но за по-добре си сложи и арматурна мрежа. Ако плочата е дебела 8 см, ще ти трябват 1,6 куб,м. С материала и труда ще ти излезе към 2-300 лв.
                        Метална врата за мазе беше 170 лв. с монтажа, а прозорец с метални рамка и каса от винкел ... зависи от размера на отвора.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся майстор за ремонт на мазе

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          налепиха ми го със стиропор и стана много добре
                          Това е интересна идея. Може ли да качиш снимки?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся майстор за ремонт на мазе

                            Има ли развитие по този проект
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся майстор за ремонт на мазе

                              Up
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся майстор за ремонт на мазе

                                И аз следя,но нещо изчезнаха.Търся майстор за моя град.
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X