Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята вила в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моята вила в гората

    Бохемита си е 100% импрегнант - лаковете не са, те си остават от горе и след време се лющят! Но внимавайте с бохемита, че има силно разредени, евтини клонинги, които за нищо стават! По възможност, ако трябва се кооперирайтте с някой, но купувайте от големи (метални кофи) разфасовки концентрат! В противен случай, не че ще съжалявате (защото ще си мислите, че сте свършили работата както трябва), но ще се наложи да повторите и потретите в близко време!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • От: Моята вила в гората

      Правилно подбраният материал може да изкара в пъти повече дори без обработка , отколкото грешният материал с грешното покритие. Всички видове лазурен лак за мен са грешно покритие , с тях е по-лошо отколкото без тях. Бохемита на маслена основа го ползвах преди две години , засега върши работа , но дървото трябва да е чисто без остатъци от стари покрития. Забелязал съм по разни предавания , че тия дето правят разни къщи по горите и дърветата , ползват материали импрегнирани на водна основа.
      Миналата година правих един навес за търговски цели , минах материала само с Бохемит на водна основа , ще видя резултата след време.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Моята вила в гората

        Sikkens
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Моята вила в гората

          Взех 2 кутии Бохемит естетик свят бор пък ще видим като ги мина един път какво ще се получи. Ако не ще повтарям оше една ръка.
          Пода на дървената тераса с какво да го мина. Пак ли със същото? Дали ще се изтърка от ходене?


          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • От: Моята вила в гората

            Цвят бор жълтее , лично на мен не ми харесва. Пода на терасата пак със същото , попива в дървото , търка се след време , защото се търка самото дърво.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Моята вила в гората

              Аз пробвах на една дъска но не съм я виждал като е изсъхнала как е и дали е променила. Не жълтее толко. Освен ако изсъхне да пожълтее..?


              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: Моята вила в гората

                То, по вкус и по цвят, приятели няма!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Моята вила в гората

                  Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                  Аз пробвах на една дъска но не съм я виждал като е изсъхнала как е и дали е променила. Не жълтее толко. Освен ако изсъхне да пожълтее..?
                  Цвят на дърво се гледа поне след няколко дни, а ако е за есктериор няколко дни на слънце и т.н. разликата ден след ден е голяма, аз преди няколко дни помолих лапетата ми да боядисат ламперия с десетина нюанса бои и нито един не ми хареса, на картинка е едно, с твоето конкретно дърво второ а след като мине мъничко време става още по-различно, всяка допълнителна ръка променя силно цвета и т.н.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Моята вила в гората

                    На чисто , скоро рендосано дърво жълтее , на старо дърво ще е различен цвят , ако се доправя нещо след време , ще има разлика в цветовете.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Моята вила в гората

                      Здравей колега. браво за хубавата тема и къща. По-напред беше показал празно място между покрива и стената. Запълни ли го? При мен се получи аналогично . нещо. Напълних го с по-твърда каменна вата, и отвътре го затворих с фибран - 2х2см разминати. Отгоре мрежа и шпакловка. Отвън изолация.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59347673_177164223201164_3936444587433787392_n.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5813888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59423347_1032468003609127_1565666985579118592_n.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5813889
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от maestro75; 11-05-19, 09:43. Причина: допълване на информация

                      Коментар


                      • От: Моята вила в гората

                        Ако говориш за покирва има 2 слоя каменна вата между покрива и гипс картона.


                        Nissan Terrano 2.7 TDi
                        ----------------------------
                        Нещо което работи - не се пипа!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X