Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гредоред или плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гредоред или плоча

    Здравейте! С кое ще ми излезне по-евтино на едноетажна къща с двускатен използваем покрив - 75кв.м? Ако е бетонова плоча, колко ще ми струва бетона с арматурата? Също така и дървото. Къщата е 10 на 7.5м. По средата на къщата ще има носеща греда 10 метра. Дървото иска ли подръжка при положение, че отдолу ще е с гипсокартон?

  • #2
    От: Гредоред или плоча

    Ако дадете някакво чертежче, бих могъл да сметна някакви количества. В случая не бих се ръководил само по цената на плочата/гредореда, тъй като те рефлектират на цялата конструкция.
    П.П. 10 метра бетонна греда, трудно издържа и соб. си тегло.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: Гредоред или плоча

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151113_223202.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5691671

      Коментар


      • #4
        От: Гредоред или плоча

        И двете!!!Изливаш една колона в средата на хола с хубава стъпка и лееш плоча.После зидаш един метър тухли и праскаш един хубав чамов гредоред с хубава изолация!Ще имаш хубав втори етаж
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Гредоред или плоча

          [QUOTE=dimitrova_k;2861956]Здравейте! С кое ще ми излезне по-евтино на едноетажна къща с двускатен използваем покрив - 75кв.м?
          -Имате ли проектирани конструктивни варианти ?
          Ако е бетонова плоча, колко ще ми струва бетона с арматурата? -Имате ли количествена сметка?
          Също така и дървото-също количествена сметка?.
          Къщата е 10 на 7.5м. По средата на къщата ще има носеща греда 10 метра-а за тази греда конструктивно решение и къде изобщо ще ляга тя и цялото ниво?.
          Дървото иска ли подръжка при положение, че отдолу ще е с гипсокартон?-Не , желателно е да се обработи антифунгицидно.[/QUOTE]
          С горните отговори искам да кажа , първо да се обърнете към конструктор , да си дефинирате личните предпочитания , като имате предвид ,че цената се разглежда като детайл на целият пакет - с изолации и финиши отгоре и отдолу.

          За момента не е коректно елементарно сравнение бетон-дърво.Най -просто -върху бетона има възможност за по -евтини финиши. Върху гредореда същата мисия ще стане по-скъпа.

          Коментар


          • #6
            От: Гредоред или плоча

            Много зависи как ще се изпълнят и едното и другото , за бетона е нужен кофраж , от него зависи колко ще са довършителните работи , много повече тежи , много по-мръсна работа е. Дървото може да се изпълни така , че да няма довършителни работи , но е много важен подбора на материала и сечението на гредите или талпите. Примерно греда 12/12 на 4м. , ще провисне от собствената си тежест , ако се ползва талпа 6/25 на 4м. , ще може да понася натоварване.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Гредоред или плоча

              На мен лично такава плоча ми излезе около 4500 лева.
              Най важния фактор е качеството на майсторите.Особенно арматуриста.

              Коментар


              • #8
                От: Гредоред или плоча

                И аз съм за колона в средата на къщата и плоча. Нагоре е лесно.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #9
                  От: Гредоред или плоча

                  Като гледам ще се строи без проект, така че на"майсторите" не бих им възложил нещо по-сложно от дървен гредоред, или стоманобетонна ГРЕДОВа плоча.... това с едната колонка в средата.... цъ. Не че е редно и кенеф да се строи без проект...
                  Кольо Динев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гредоред или плоча

                    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                    Като гледам ще се строи без проект, така че на"майсторите" не бих им възложил нещо по-сложно от дървен гредоред, или стоманобетонна ГРЕДОВа плоча.... това с едната колонка в средата.... цъ. Не че е редно и кенеф да се строи без проект...
                    Аха, тези неща се правят по ПРОЕКТ! Който пък правят хора УЧИЛИ ГОДИНИ ЗА ТОВА!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гредоред или плоча

                      Здравейте отново! Ще има проект, в момента чертежа е само идеен проект. Питането ми беше да разбера на кой вариант да се спра. Комшията, който ми помага, твърди, че с гредореда ще ми излезне по-евтино, тъй като сам аз ще направя гредореда, така че отпада труда, само как ще намеря сух материал. Докато за плочата ще трябва да викам майстори, тъй като не съм правил кофраж и не съм вързвал арматура, та да не сгреша нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гредоред или плоча

                        Първоначално публикуван от dimitrova_k Преглед на мнение
                        само как ще намеря сух материал.
                        Защо пък да е сух материалът ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гредоред или плоча

                          Материала си трябва да е сух. Но материал не се купува в последния момент. Обикаля се в складовете с човек който разбира от дървен материал , подбира се това което трябва , и се съхранява на правилното място докато му дойде реда. Греди с голяма дължина , и различно сечение , сухи , се внасят , но са слепени и доста скъпи. Хубаво е да си намерите човек който разбира , който знае коя греда или талпа на къде ще изметне , колко ще се огъне и т.н. , с материал за кофраж нищо няма да направите.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гредоред или плоча

                            ... и накрая какво... пак не можете без майстор, а качествените дърводелци вече са по-кът от кофражистите...
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гредоред или плоча

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Материала си трябва да е сух. Но материал не се купува в последния момент. Обикаля се в складовете с човек който разбира от дървен материал , подбира се това което трябва , и се съхранява на правилното място докато му дойде реда. Греди с голяма дължина , и различно сечение , сухи , се внасят , но са слепени и доста скъпи. Хубаво е да си намерите човек който разбира , който знае коя греда или талпа на къде ще изметне , колко ще се огъне и т.н. , с материал за кофраж нищо няма да направите.
                              От де се внасят тея греди ?
                              В наше село вносни греди няма.Повечето къши са на над 150 години.
                              Ама и паднали къши няма !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X