Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Може навсякъде - от тавана до пода включитело, с плюсовете и минусите от това. Аз съм слагал едно дори вертикално. Само ако е по-ниско от външното се прави една извивка на по-дебелата тръба (U-trap), за да събира и връща маслото в компресора.
    Би ли споделил за минусите, моля. Абстрахираме се от субективните естетически критерии Разбрах за тръбния път и маслото. При евентуалния нисък монтаж ще има достатъчни отстояния във всички посоки.

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      По-често зацапване на филтрите, посоката на струята е обратна, но ако го ползваш само на отопление не пречи, поне на комфорта. Размерът дълбочина или дебелина на тялото е съобразен с близостта до тавана, а долу често ще се блъскаш в него...

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Да, само за отопление. А другото са "бели кахъри" за мен, даже вътр тяло има възм за частично вграждане и дълбочината става колкото подов. Благодаря, че ми даде кураж
        Въпросът със старата машина - т.1 от първия ми пост № 176 на стр 9 от темата, да считаме, че е решен.
        Та с риск да досадя на уважаемите съфорумци, ще повторя т.2 - какъв подов бихте ми препоръчали за спалня около13м2? Да речем среден до висок клас...
        Ама ме замислихте с хвалените по-горе секънд хенд японки. Но тъй като съм лаик по темата, за такъв избор бих разчитал на помощ от съфорумец или препоръчан човек от Варна, разбира се със съответните морални и материални стимули

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
          Колега от форума-Владо 087886563О
          Мерси, как му е ника тук то1но?

          Коментар


          • От: Отново за климатик-какъв

            Първоначално публикуван от garnet Преглед на мнение
            Мерси, как му е ника тук то1но?
            Не знам колега, но и на него му казват "Дядо Владо"...просто му звънни.

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Мда. Наистина, японските климатици втора употреба са необясним феномен.

              Толкова наточени модели, с невероятен COP от 50 - 255, могат да произведат само японските производители, само за японския пазар. За останалите пазари, не могат, независимо от ценовия диапазон.
              В останалите, не японски производители, разбира се работят сам идиоти, че и олигофрени, и не са успели да видят в какво се състои "японското чудо" на хладилната техника.

              Мда. Наистина, японските климатици втора употреба са необясним феномен.
              Много точно казано само да допълня че климатици в Япония отдавна не се произвеждат, след като минаха климатиците на фреон 410 производството беше изнесено в Киатай, Тайван,Малайзия дори и в Виетнам.
              Висок коп има при мало мощните климатици с 6-7 БТУ, при останалите е анологичен.
              Евентуално по ниската консумация на ток при Японските климатици на 100 волта се губи при трансформацията в трафа от 220 на 100 волта.
              В Япония жилищата са маломерни и с висока енергийна ефективност и са близки до пасивните къщи и им трябва много малко енергия да се постигне добър комфорт.

              По добрия климатик се познава по теглото колкото е по тежък толкова е по добър, може да не топли но поне ще тежи.

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Първоначално публикуван от spout Преглед на мнение
                ...
                Евентуално по ниската консумация на ток при Японските климатици на 100 волта се губи при трансформацията в трафа от 220 на 100 волта.
                Тук при мен ватметърът е включен на 220в. Електромерът на ЧЕЗ - и той.

                Преобразуването от 220 на 100 волта се прави с автотрансформатор и КПД му е над 95%, особено в ниските режими в които преобладаващо работи консуматорът. Всъщност на наличните тук японци не съм им вкарал 220 направо вътре от чист мързел - вътре имат удвоител на напрежението в мощния изправител.

                Има си ред причини поради които японските употребисвани климатици, даже и произведени в Китай, вършат работа.

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Да задам 1 нестандартен въпрос по темата с климатиците и по която съм малко на "вие".
                  Може ли някой да отговори за следното:
                  Възможно ли е да се свърже една 12ка инвертор /имам такава свалена работеща от едно помещение /,
                  така че да се използва единствено като влагоабсорбатор .? Вариант при който и двете тела
                  /вътрешно и външно /да са монтирани на една стойка и в 1 помещение / с цел да се преместват /,като се използва на режим охлаждане за да може да кондензира вътрешното тяло .? Идеята е да обира влагата в помещението .Източника на топлина си е отделен .
                  Ако е възможен този номер да сподели кви гимнастики може се направят , ако не може също .
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Възможно е и някак ще работи.

                    Имай предвид че нормално климатикът е конструиран със съображения за минимален конденз. За да получиш максималния възможен, трябва да намалиш вентилатора на студената част колкото може, само да не почне да обледява.

                    Другото смислено нещо е да направиш студеното тяло да духа натам, откъдето топлото взема въздух. Така ще повишиш ефективността.

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Ако има режим за изшзушаванев може. По принцип повечето имат. Само че, варианта за климатик/влагоабсорбаъор не е много добър. Мисля, че истински такъв ще е много по ефективен. Преди времв пробвах с моя тази опция, пусках го в режим изшушаване, на ситринта в устата ти е сухо, а по прозореца конденза си седи
                      Реших си проблема генерално с една клапа на прозорежа.

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Човекът за друго пита. Нормално монтиран климатик с външното тяло отвън в режима за изсушаване е много, ама много неефективен. Редува топлене и охлаждане.

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Това не знам някой да го е правил в реални условия щото няма особен смисъл. Има абсорбатори за тази работа, моя в къщи вади по 2л вода на денонощие, но жената си суши прането под климатика.
                          На въпроса мисля че ако сложиш и двете тела в едно помещение ще можеш да сушиш въздуха. Принципно колкото е по топъл въздуха може да съдържа по голямо количество влага, но щом и двете тела ще са на едно място, то независимо от режима едното тяло ще топли - другото ще охлажда и кондензира влагата. важно е тази влага да се изхвърля от помещението разбира се.

                          Коментар


                          • От: Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Другото смислено нещо е да направиш студеното тяло да духа натам, откъдето топлото взема въздух. Така ще повишиш ефективността.
                            Ясене, няма ли да е по добре обратното. Топлото тяло да духа на входа на студеното, така студеното тяло ще охлажда влагата от топлия въздух, а и по трудно ще се обледенява.

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                              Ясене, няма ли да е по добре обратното.
                              Не и за целите на събирането на влага.
                              От това че първо си затоплил въздуха, няма да ти стане по-лесно да го охладиш после надолу до точка на оросяване. По-добре да почнеш от колкото се може по-студен.

                              Можеш да погледнеш как е устроен твоя абсорбатор - първо студен радиатор, после топъл.

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Радвам се че възбудих темата с моя въпрос .
                                винаги съм бил експериментатор / по природа съм си такъв/ и наистина имам намерение да пробвам .
                                Трябва ми влагоабсорбатор с дебит25-30лит./на 24 часа.!? Нямам в момента
                                ресур да си купя , а под наем са прбл. 30тина лв/24 часа!
                                решил съм да експериментирам .Имам един 12-ка марка " уиърпул " инвертор мисля, и смятам да го пробвам .
                                Та пробите от мен съветите от вас . От къде да почна ?
                                Вътрешното тяло пред външното или обратно ? Ами вътрешното над външното ? И в коя посока да са двете ?
                                Мога и на проба - грешка , но ако има специалисти с опит ще е по добре .
                                П .п и нищо да не излезе , поне ще разбрем .!
                                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X