Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново за климатик-какъв

    И на мен не ми се прави такава инвестиця,ама тия жеги мъчат жената,и само мрън-мрън на цигулката.
    За разположението,терасата е малка,и с това закрепване става проблем.Другите два вариянта са един под друг,или мулти сплит система с две вътрешни тела.
    Ама там парите са доста ногоре,и маи като ефективност,не е чак толкова оправдана.

    Коментар


    • От: Отново за климатик-какъв

      Изобщо не помисляй да ги сложиш вътре в терасата.

      Коментар


      • От: Отново за климатик-какъв

        Няма къде другаде.Да висят по стените,не е вариант.Никакъв.

        Коментар


        • От: Отново за климатик-какъв

          Отвъд парапета на терасата какво има?

          Коментар


          • Отново за климатик-какъв

            Аз бих си взел хиперинвертор 100 волта втора ръка за 1000 лв с коп над 6

            Дай снимки на терасата да умуваме.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              На мен ми трябват основно за охлаждане,и зимата докато пуснат парното.За две стаи,едната 21кв, другата 17кв.
              Колебая се между Gree и Fujitsu/General 12-ки.
              Доколкото разбирам,80% от цялата работа трябва да е качесвеният монтаж,и при -10 да не се правят студени стартове.
              Има ли кой знае каква файда между инверторни и хиперинверторни в моят случай?Освен двойната цена.
              За GREE нямам информация, но за FUJITSU/GENERAL специално 12 са много добри. Колегите от Булклима имат и монтажни групи и те също си разбират от работата.
              Лошото при монтажа на климатик в разгара на сезона е , че монтажа се бави доста поради препълнените графици.
              Внимателно чети договора особено частта с гаранцията.

              Коментар


              • От: Отново за климатик-какъв

                Довечера ще снимам терасата.Да видим какво ще ме посъветвате.
                За външен монтаж,не става.Ще снимам и коопеарацията.Разваля се фасона.Така сме решили всички живеещи там.И го спазваме.

                Коментар


                • От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Аз бих си взел хиперинвертор 100 волта втора ръка за 1000 лв с коп над 6

                  ...
                  Аз не бих. Дистанционното е на японски, и ако климатика спре - в кофата.

                  ... иначе, с COP/COR 6+ ако работи, разбираш японски, и за 6-700лв. си е оферта.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Отново за климатик-какъв

                    Какво е COP/COR 6+ ?

                    Коментар


                    • От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Какво е COP/COR 6+ ?
                      Изясни си това и тогава тръгни да избираш климатици.
                      Това е оценка за ефективността на климатика. Колко топлина прехвърля с единица ел. енергия.

                      Климатик с ефективност 3 харчи за същата работа двойно повече ток от климатик с ефективност 6.

                      Коментар


                      • От: Отново за климатик-какъв

                        Колега, за мулти сплит не си и помисляй... ако се развали гориш и с двете помещения

                        Коментар


                        • От: Отново за климатик-какъв

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00441.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5719547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00442.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5719548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00443.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5719549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00444.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5719550


                          На снимка 3 и 4,мисля да са един под друг.Единият хванат за тавана,другят за стената?

                          Коментар


                          • Отново за климатик-какъв

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Аз не бих. Дистанционното е на японски, и ако климатика спре - в кофата.

                            ... иначе, с COP/COR 6+ ако работи, разбираш японски, и за 6-700лв. си е оферта.
                            Аз съм хипер дупер доволен от Тошиба Дайсекай модел 2006 с коп 6.7
                            Работи при мен от 2008 без спиране и сметките за ток за символични.
                            Само той от фасадата на блока не става на буца лед зимата
                            Дистанционното на японски се свиква - ползвам 2-3 бутона.
                            Беше с 3 години гаранция стещу 2 обслужвания по 40 лв. Това от една голяма варненска фирма дето има огромна дейност с тези климатици.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Отново за климатик-какъв

                              2008-ма още нямаше Фукушима, или по-скоро - още я имаше. Сегашните клими, дето ги карат от там, първо трябва да се проверяват дали не светят в тъмното.
                              Знам, знам, че пиша глупости, ама и вие стига сте ги хранили тези боклукчии с вторите употреби. Догодина ще почнат да се пробват и на 2000 лева.
                              И лъжат на поразия, какъв хиперинвертор може да е машина с 24 кила външно тяло?!? Пък нека пишат СОР 10 ако искат.

                              Коментар


                              • От: Отново за климатик-какъв

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                2008-ма още нямаше Фукушима, или по-скоро - още я имаше. Сегашните клими, дето ги карат от там, първо трябва да се проверяват дали не светят в тъмното.
                                Знам, знам, че пиша глупости, ама и вие стига сте ги хранили тези боклукчии с вторите употреби. Догодина ще почнат да се пробват и на 2000 лева.
                                И лъжат на поразия, какъв хиперинвертор може да е машина с 24 кила външно тяло?!? Пък нека пишат СОР 10 ако искат.
                                Мойто Мици хеви 22ка, като е 41кила, дали е читаво? Уж било таз годишна реколта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X