Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново за климатик-какъв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново за климатик-какъв

    Живея под наем и хазяйна се съгласи да сложим климатик за около 1500лв(ако се наложи може да увеличим сумата,но искам нещо,което ще бъде функционално и ще върши работа)
    Въпросът ми е какъв да бъде,като основната му функция,ще е да се топли през зимата.
    Помещението което ще се отоплява е около 95куб.м,ново строителство,изцяло южно изложение с хубава дограма и много добра изолация.Пред стаята има тераса.
    Миналалата зима ползвахме конвектор 2КW Адакс,и нямаше проблеми да отоплява помещението,но искам да намаля малко сметките за тока,пък и наличието на нов член в семейството,налага поддържането на постоянна температура...
    Приемам всякакви предложения за конкретни модели и оферти,дори ако има някой от тук,който се занимава с това е добре дошъл.
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Отново за климатик-какъв

    Направи си сметката за около 60-80W/m3 топлинна мощност в зависимост от изолацията, изложението и дограмата.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Отново за климатик-какъв

      Това е климатик между 18 ка и 24 ка,а варианти много.Необходимата отопляема мошност ти е около 6 КВ .Фуджи ,фуджитсу,дайкин,митсубиши

      Коментар


      • #4
        От: Отново за климатик-какъв

        6 КВ номинална мощност за инвертор, ако е 7 още по добре

        Коментар


        • #5
          От: Отново за климатик-какъв

          Чудесно. 2kW конвектор се справя, а климатикът трябва да е 6-7 и нагоре? Това означава пак 2kW консумация, а човекът с едни 2 бона назад.

          Коментар


          • #6
            От: Отново за климатик-какъв

            DAIKIN FTX50 FTX60 comfort seria друг вариант Toshiba 16-ka ако те се дават много пари една 35 zubadan на mitsubishi
            vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
            Suzuki GSR600 98 hp
            Nissan Pathfinder 174 hp
            0878222 три 3 шест

            Коментар


            • #7
              От: Отново за климатик-какъв

              Първоначално публикуван от Ивайло Стоянов Преглед на мнение
              DAIKIN FTX50 FTX60 comfort seria друг вариант Toshiba 16-ka ако те се дават много пари една 35 zubadan на mitsubishi
              Сумата са спомената в началото на темата....
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #8
                От: Отново за климатик-какъв

                Няма да харчи 2kW.
                Според мен има някаква грешка в заданието. Няма начин да се отопляват 95 м3 с 2kW конвектор.

                Иначе лична препоръка за Daikin FTXB35C, който ще отдава 2kW във всички случаи.

                Коментар


                • #9
                  От: Отново за климатик-какъв

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Няма да харчи 2kW.
                  Според мен има някаква грешка в заданието. Няма начин да се отопляват 95 м3 с 2kW конвектор.
                  Няма грешка,миналата зима се топлехме само с това,че дори и вратата към коридора не се затваряше-не съм мерил каква температура поддържаше,но си беше доста комфотно(топло),но сега не искам да разсъждаваме за това-конвектор или климатик,а "какъв климатик"...
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново за климатик-какъв

                    Ако конвектора е бил 2Кв и те е топлил за какво ти е климатик който какъвто и инвертор ще да е пак под 1,4-18 няма да падне .Като сложиш и цената на климатика си губи смисъла.Но и по мое мнение 60 м2 или 90 м3 с 2 Кв ми е много съмнително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново за климатик-какъв

                      Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                      Ако конвектора е бил 2Кв и те е топлил за какво ти е климатик който какъвто и инвертор ще да е пак под 1,4-18 няма да падне .Като сложиш и цената на климатика си губи смисъла.Но и по мое мнение 60 м2 или 90 м3 с 2 Кв ми е много съмнително.
                      Колега, стига де. Във всички случаи добър инвертор, правилно оразмерен и грамотно монтиран, ще харчи поне 2,5 пъти по-малко ток от конвектор или какъвто и да е уред с реотан.

                      Впрочем 90м3 при 60м2 прави височина на помещението 1.5 метра. Смени калкулатора.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново за климатик-какъв

                        Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                        Ако конвектора е бил 2Кв и те е топлил за какво ти е климатик който какъвто и инвертор ще да е пак под 1,4-18 няма да падне .Като сложиш и цената на климатика си губи смисъла.Но и по мое мнение 60 м2 или 90 м3 с 2 Кв ми е много съмнително.
                        Щом искаш обяснение,ще ти дам...
                        ОК-грешката е моя-помешението е 75куб.м,не е 95куб.м
                        1.Защото климатика ще го плати хазяйна,аз аз ще ползвам конвектора за друга стая.
                        2.Защото дори и да намалиш консумацията само с 0,5 KW което са около 25% не ми се струва никак малко...
                        3.Защото миналата зима по цял ден нямаше никой в къщи,и вечер пускахме конвектора за 3-4 часа,а сега ще има целодневно...и идеята климатик да работи постоянно ми се струва по-добра
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново за климатик-какъв

                          Значи от почти 24 ка отидохме на макс 14 ка,така вече по става.Търси климатик с отопляема мошност 4,5 кв което при един супер климатик е малко повече от 12 ка с консумация около 900-1300 вата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново за климатик-какъв

                            Много ви моля,пуснах темата с идея да получа мнения за 2-3 марки и модела инверторни климатици,от хора,които имат повече познания от мен и главно ползват такива и са доволни.Параметрите като цена,обем,изложение,изолация са ясно опоменати.
                            Нямам желание темата ми да се превръща в "свободни съчинения","мерене на пишки" от всеки,който е изпил една ракия и си няма друга работа,нито пък в безмислени спорове,в каквито се превръщат 80% от темите тук.
                            Ако е толкова трудно това да се спази-по-добре админите да я изтрият.Има и други места,от които може да се получи подобна информация!
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново за климатик-какъв

                              ... и в този ред на мисли,някой има ли наблюдения върху този модел:
                              Климатик Daikin FTXB 50 C /RXB 50 C 2015

                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X