Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Батерия за баня - каква да избера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Батерия за баня - каква да избера

    По скоро я отвиваш и сменяш главата. Струва 3-5 лв. Внимание за фи-то. Два размер са масово.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #17
      От: Батерия за баня - каква да избера

      Зависи с какъв водопровод си . Ако си като мен още със старите железни тръби не си заслужава инвестицията в по скъпи батерии . Железните частици и ръждата разгонват фамилията на керамиката в главата . От едни 10 години съм с китайски на Синхро за по 25-30 лева . Противно на общото мнение до тук на мивката и душа в банята съм сменял само по един път глава за по 4 лева . Ако си с новите водопроводи и имаш филтър за твърди частици на входа спокойно можеш да си сложиш и от по луксозните смесители .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Батерия за баня - каква да избера

        Купи си китайка. Към 30 лв. Най много да смениш главите след няколко месеца.
        То няма какво да се чупи в нея.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #19
          От: Батерия за баня - каква да избера

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          То няма какво да се чупи в нея.
          Сам си противоречиш:
          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          Най много да смениш главите след няколко месеца.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Батерия за баня - каква да избера

            Не може да се развие гадта - запекло е винтчето от ръждата и няма развиване. Евентуално може да я сваля от мивката и да се пробвам да я напъна малко повече, но не знам дали си струва упражнението за 20-30 лв. или дори за 50, колкото са "шумните" на видима. Не мисля, че е от водата - в кухнята сме с Видима и ядове нямаме. Просто като слагахме в банята, нещо нямаше време или не помня вече и взехме китайска. Вярно, изкара 6-7 години...
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: Батерия за баня - каква да избера

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Сам си противоречиш:
              Никак:
              Главите са по 2-3-4 лв.
              То не че китайските са лоши. Керамични са и пак не-чупливи. Само дето във водата ни се срещат песъчинки ...
              Врътките пък са метални ?!! и мноого яки, докато всички други са пастмаса.
              Китайците не са това което бяха
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #22
                От: Батерия за баня - каква да избера

                Добре де, отворете един затварящ механизъм (глава). Ако е направено както трябва, песъчинката не може да влезе между триещите се керамични повърхности, отива си директно на цедката на чучура. Стара, от първите севлиевски, още работи в селски водопровод. Дръжката се счупи веднага и се направи за временно една алуминиева грозотия, та и до сега. Всички едноръкохваткови затварящи механизми са внос (Италия), големите би трябвало да са ,,вечни".
                Последно редактирано от veskov; 22-07-15, 14:24.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Батерия за баня - каква да избера

                  Купих на Видима модел Орион с единична ръкохватка - колкото е шумна, толкова. Все си мисля, че ще изкара повече от китайската. В кухнята сме пак с по-евтина Видима и нямаме оплаквания - вярно шуми, но на мен това не ми пречи.
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Батерия за баня - каква да избера

                    Имам една видима херкулес ми се върти нещо към 125 лв.и три китайски,без последния китаец всички са на 7-8 години и бачкат без проблем.Веднъж не беше изключил бойлера,имаше пара чак в коридора,видимата беше изпуснл,може и защитна функция да е някаква,течеше след това,отворих и затегнах болтовете на механизма и си бачка и до днес,китайците са ня цени от 14 лв. До 32 лв. Всички бачкат без ядове.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Батерия за баня - каква да избера

                      Термостатна!

                      Най-евтините са по 60лв и са царска работа като икономия на вода (еле па топла) и време. Също няма шанс да те ощави някой като пусне вода в кухнята.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Батерия за баня - каква да избера

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Термостатна!

                        Най-евтините са по 60лв и са царска работа като икономия на вода (еле па топла) и време. Също няма шанс да те ощави някой като пусне вода в кухнята.
                        От къде да си купя свяста термостатна за 60 лв?

                        Тази, която ползвам сега е на 10 г., купувана е от изложението "стройко" и струваше около 200 лв. Сега капе от към ръкохватката за регулиране на температурата.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Батерия за баня - каква да избера

                          В бау-нещоси имаше, марката е Миксомат. Ама не помня в кой от вариантите на бау-нещоси.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Батерия за баня - каква да избера

                            Термостатни за кухня не съм виждал в каталога на Грое, но имам термостатен за душ и върши прекрасна работа - душ система около 7-800 лв но си заслужава всеки лев.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Батерия за баня - каква да избера

                              Казвате да не се взимат евтините на видима, е аз от къде да знам кой са евтините? Търговеца е сложил няколко на видима горе долу на една цена и няколко други малко по-евтини, китайчета. С две думи пробутва евтинките, защото там печалбата е по-голяма.

                              Може ли един съвет за вентилатор за баня, какво да търся, какво да гледам?
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                От: Батерия за баня - каква да избера

                                Гледай тъ.рговецът да е голям дистрибутор, с големите по диаметър затварящи механизми (35, 40, 47мм.) са по-добри, но и по- скъпи. Вентилаторът да е с авт.клапа(против обр. връщане), може без доп. екстри. Зависи от обема на помещението, но с ф100, под 25-30w. и под 200м3/ч. няма да си доволен. Ако всичко това не е описано подробно, то по- вероятно не е твоя.
                                Последно редактирано от veskov; 24-07-15, 07:08.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X