Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Истински" автоматични предпазители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Истински" автоматични предпазители

    Здравейте, момчета! Появи се проблем в захранването на асансьора на нашата кооперация. Започнаха да падат автоматичните предпазители и в неговото, и в главното табло. От фирмата, поддържаща го, се натискат да сменяват всичките предпазители и в двете табла. Аз пък си мисля, че ако се сложат в малкото табло "истински"предпазители, проблемът ще бъде решен.Като вторичен плюс ще бъде избегнато издирването на кварталния жичкаджия, който да разпломбира и пломбира главното табло. Естествено, това заключение е плод на моите бегли познания по електротехника. По този повод бих искал някой по-запознат да препоръча марка и място за купуване на такива предпазители, с подусловието да са достатъчно бързи, за да се избегне падането на всички предпазители накуп а да си падат само тези в асансьорното табло. Благодаря предварително!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: "Истински" автоматични предпазители

    Лоша стратегия. Оправете проблемите, а не предпазителите.

    Коментар


    • #3
      От: "Истински" автоматични предпазители

      На предпазителя пише бързодействието. Но с течение на годините пластините омекват и падат при по-малък ток. След 10 г. работа на моето табло замених 2 25А предпазители със нови на шнайдер. Но в главното табло продължи да пада "трайката" 63А. Купих 3х63 пак на шнайдер, техниците го монтираха и вече нямам този проблем.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: "Истински" автоматични предпазители

        Аз имах подобни проблеми, като пусках трифазен ток и сега съм със стопяеми в главното табло.

        Коментар


        • #5
          От: "Истински" автоматични предпазители

          Кооперацията е само на 3.5 години, но още от началото по доста апартаменти го има този проблем а сега се появи и при асансьора. Едно от неприятните последствия е, че ме търсят и посред нощ, за да отключвам таблото на входа.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: "Истински" автоматични предпазители

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Кооперацията е само на 3.5 години, но още от началото по доста апартаменти го има този проблем а сега се появи и при асансьора. Едно от неприятните последствия е, че ме търсят и посред нощ, за да отключвам таблото на входа.
            Кой знае какви ментаци са изпонаслагали!!!!!

            Коментар


            • #7
              От: "Истински" автоматични предпазители

              Или каква инсталация за да я пазят
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: "Истински" автоматични предпазители

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Кой знае какви ментаци са изпонаслагали!!!!!
                Гледах наскоро предпазители по лев-лев и нещо бройката. Мога да си представя качеството.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: "Истински" автоматични предпазители

                  Почнете с #2.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Истински" автоматични предпазители

                    В пловдив зад филкаб има или имаше ,не съм ходил отдавна склад който продаваше истински сименс произведен в германия,имам около 20 ел.табла в офиса на фирмата и нито един проблем,за сметка на това вече три пъти сменяме шнайдер във външното табло на евн разбира се за тяхна сметка,ако склада го има още ми пиши какви и колко ти трябват,с лев два бяха по скъпи от шнайдер.Утре ще видя дали са там още
                    Виж и буквеното означение на сегашните,крива Д май беше с по дълго време за реакция
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Истински" автоматични предпазители

                      Не е зле да проверите дали не сработва дефектнотокова защита.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Истински" автоматични предпазители

                        Благодаря за насоките, момчета! Анатолий, ако настане раздвижване по въпроса ще ти пратя данните.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Истински" автоматични предпазители

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не е зле да проверите дали не сработва дефектнотокова защита.
                          Дефектнотокова на асансьор? Кой ли ще е тоя проектант, трябва да е брат на вносителя

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Истински" автоматични предпазители

                            И аз го имах този проблем, тъй като в електромерното табло предпазителите са Hundai. Няма нужда да се проучва много, за да се разбере че са боклуци. Сложих Шнайдер, естествено аварийно в 1 през ноща и сега всичко е ок.
                            За мен марките са АВВ и Шнайдер.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Истински" автоматични предпазители

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Дефектнотокова на асансьор? Кой ли ще е тоя проектант, трябва да е брат на вносителя
                              По наредба в подтаблото преди асансьорното табло трябва да има трифазна дефектнотокова защита,което е грандиозна глупост и от известно време при оценка на съответствие вече никой не го търси, а се слага трифазен предпазител.
                              Аз залагам на това, че при колегата има хидравличен асансьор, при който стартовия ток е много голям и ако предпазителите са някакви ментерливи, с времето се вижда резултата.
                              Но може и да има още един куп причини.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X