Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...ity+with+relay
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

      Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
      Обръщането на поляритета става и с 1 реле с по 2 НО и 2 НЗ контакта, които се връзват Х образно. То (релето) може да се използва и за превключване на захранването (220V) на двете захранвания. Само релето трябва да е 220V. Това е ако се иска да се ползват наличните елементи изцяло. По лесно е с едно захраване и гореспоменатото реле. Крайни изключватели обаче си трябват. Като се има предвид, че в сат. моторите си има вградени такива. Гаражните врати май по принцип са си с крайни изключватели. То и не е добре да се управляват по време поради различните метео условия и от там различното време за затваряне/отваряне. Това е при отваряне навън както е при мен.
      По подобна схема - мотор за сат. чиния, 36V захраване, едно двойно реле и крайни изключватели, бях си направил вдигане и сваляне със скриване на телевизора. Главно с цел скриване от нежелани посетители........50 инча LCD (демек по-тежките) не ги усещаше. Работеше без грешка 3г. - управляваше се с 12V от усилвателя за да може да се вдига без аз да ставам. Демонтирах го поради смяна на телевизора и на концепцията - сега се върти на 90 градуса за да се гледа и от ниската и от високата мебел.
      П.П. Забравих да спомена, че поради липса под ръка на 36V захранване и излишък от 12V такива си спретнах 36V oт 3x12V последователно
      Това с релето най ми пасна щото го разбрах Сега остава да помогнеш и какъв модел е това реле за да го намеря. С него мисля че ще стане с моите налични части. Крайни изключватели имат и моторите който се настройват и дистанционния блок който имам така че няма да е проблем. Благодаря.

      Коментар


      • #18
        От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

        какво да е реле с 2 превключващи контакта, което е предвидено да щрака и на прав ток. Моторите на сателитните движоци обикновено лапат под ампер, така че все тая.
        На твое място бих сложил един предпазител на ниската страна. Да речем, ако крайния изключвател на мотора е 2 ключа с 2 диода 1N400x, слагаш предпазител 1.2А примерно. Ако все пак моторчето се претовари и започнат да летят диоди, да има какво да изгори, преди да е станало всичко на въглища.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

          Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
          Това с релето най ми пасна щото го разбрах Сега остава да помогнеш и какъв модел е това реле за да го намеря. С него мисля че ще стане с моите налични части. Крайни изключватели имат и моторите който се настройват и дистанционния блок който имам така че няма да е проблем. Благодаря.
          Тефчо ти е отговорил по принцип. Отиваш в магазин за електронни компоненти от рода на Елимекс например и взимаш реле с двойка нормално отворени и двойка нормално затворени контакта, което се управлява с 220 V. Доколкото разбрах изхода на модула е с това напрежение. Свързваш изходящите контакти на "X" и опитно виждаш на кои крака на "X" - а да подадеш "+" и "-" от едното захранване. Аз така и не разбрах твоите "неща" тансформатори ли са или правотокови захранвания. Горе описаното е за захранване вадещо прав ток - с "+" и "-". Ако твоите са наистина трансформатори както си написал, за да не навлизаме в грецове, филтражи и т.н. , взимаш и едно правотоково захранване 36V. Настройваш крайните изключватели и си готов. Все пак бих се замислил за волтажа на захранването. Може би при теб ще е без значение поради лесното движение на леките врати в хоризонтална плоскост. При мен беше от значение поради усилието директно по вертикала.
          Отдавна да съм си направил и на моя гаражо-навес такива, но заради кучето при места за две коли те стоят вън, а тя се пери отвътре на около 45 кв.м.. Не е вързано и или ще ги надраска. А не го пускам по целия двор по причина огромните му иманярски наклонности - много обича да рови.................
          Последно редактирано от venciru; 29-05-15, 11:18.
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • #20
            От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

            Искаш да реверсираш двигателя или да сменяш поляритета че ти е дълго писанието?
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

              Ако се отнася до мен - нищо не искам. В моя случай аз сменях поляритета и от там реверсирах двигателя. С едно реле...............
              А "писанието" е дълго, защото колегата (без да се обижда) явно не е много навътре в материята и според мен са необходими по-елементарни и подробни обяснения.
              Успех!
              Последно редактирано от venciru; 01-06-15, 14:41.
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • #22
                От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                Ако се отнася до мен - нищо не искам. В моя случай аз сменях поляритета и от там реверсирах двигателя. С едно реле...............
                А "писанието" е дълго, защото колегата (без да се обижда) явно не е много навътре в материята и според мен са необходими по-елементарни и подробни обяснения.
                Успех!
                Не ,питах автора на темата

                venciru
                С едно реле няма как да реверсираш двигателя ако ,не е с две отделни бобини ,и два NC-NO-C контакта,тоест 10 пина минимум на това реле,наличието на две бобини
                ,прави две релета в един корпус,вероятно има ,но не виждам смисъл да се правят такива ,поради чисто технически причини.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ðåâåðñ.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5664528

                Намерих в нета една схема от руски форум,ако е неразбераема,мога да я пречертая на Български
                Последно редактирано от Roninn; 01-06-15, 23:18.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...
                  С едно реле няма как да реверсираш двигателя ..
                  Схемата на свързване на мотора вътре в телескопа е малко по-различна, та може и с едно реле. Не казвам, че е най-умния вариант, но може.

                  Там крайните ключове са вързани така, че при достигане на крайна позиция, просто спират 'тока' на мотора за конкретната посока. И да остане под напрежение, все тая. Докато релето не обърне посоката, не се случва нищо. Недостатъците са, че практически не може да спре вратата в междинно положение (освен ако не спре захранването нацяло) и че ако тресне някой диод, ще стане мазало.
                  От друга страна, съдейки по досегашните постове, се търси максимално просто решение ... или електричар
                  Последно редактирано от tef4o; 02-06-15, 08:12. Причина: допълване
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Там крайните ключове са вързани така, че при достигане на крайна позиция, просто спират 'тока' на мотора за конкретната посока. И да остане под напрежение, все тая. Докато релето не обърне посоката, не се случва нищо.
                    От друга страна, съдейки по досегашните постове, се търси максимално просто решение ... или електричар
                    +1
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-7686-0-16144700-1379357122.png
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5664551Нещо като това имах предвид. Бутона е заместен с упр. бобина на релето. Само че аз използвах външни крайни изключватели монтирани на стойката, защото не ми достигаше ход. А за "тряскането на диод", нямаше как да стане - захранванията бяха импулсни,с токова защита, 3x12V последователно...............
                    Последно редактирано от venciru; 02-06-15, 12:45.
                    Венцислав Петров
                    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                    0889 62 8четири 6четири

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                      Наличието на шест контакта не е едно реле,това че ще е под напрежение пък изобщо,ще драсна схема след малко
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Схемата на свързване на мотора вътре в телескопа е малко по-различна, та може и с едно реле. Не казвам, че е най-умния вариант, но може.

                        Там крайните ключове са вързани така, че при достигане на крайна позиция, просто спират 'тока' на мотора за конкретната посока. И да остане под напрежение, все тая. Докато релето не обърне посоката, не се случва нищо. Недостатъците са, че практически не може да спре вратата в междинно положение (освен ако не спре захранването нацяло) и че ако тресне някой диод, ще стане мазало.
                        От друга страна, съдейки по досегашните постове, се търси максимално просто решение ... или електричар
                        1+
                        При електричар е схемата. Утре ще видим какво е станало. Но темата мисля че ще е полезна и на други.
                        Благодаря на всички.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1250170.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5664609
                          Тръгва и спира от всякъде,по тази схема съм реверсирал безброй машинки за централно заключване.Няма недостатъци освен механиката на релетата,няма проблем да се задействат едновременно двете релета,няма под товар нищо,тръгва до където искаш,спираш,връщаш и т.н
                          Последно редактирано от Roninn; 02-06-15, 23:21.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                            Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                            ... "тряскането на диод", нямаше как да стане .......
                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ... Тръгва и ...
                            Не сте ме разбрали, ама то си е нормално, щото ме мързи да го рисувам, а на приказки не го обяснявам добре. Имах предвид нещо такова:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:satelit.png
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5664626

                            Заграденото си е вътре в редуктора, обикновено така си излизат от завода. Захранването се инвертира с външно реле, вързано на най-обикновен Н-мост. Когато релето е в спокойно състояние, мотора движи в едната посока, докато не стигне крайно положение или не му спрете захранването. Когато релето е задйствало, мотора върти в другата посока, пак докато не стигне крайно положение или докато не спре захранването.

                            Та като го има сателитния движок, трябват само едно какво да е реле с 2 превключващи и едно 'дистанционно', което да задържа последната получена команда. Има ги на Конрад по 30-тина кинта, а тъй като ги правят някъде тук, вероятно могат да се намерят и на половин цена на друг магазин. От захранването се иска да осигури 25-30 волта на 1.5-2А. Аз лично бих добавил и един предпазител някъде по трасето, независимо колко е 'хитро' захранването.

                            От тая схема по-проста не можах да измисля Естествено, може (и даже е желателно) да се направи по-читаво.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                              Може да използва и две релета с дистанционно от лебедка .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                тая схема по-проста не можах да измисля Естествено, може (и даже е желателно) да се направи по-читаво.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:satelit.png
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:5664653
                                Ето по-проста - според мен. Както казах, по този начин може да се зададе и по-голям ход от зададеният в редуктора - с малко, но на мен и толкова ми стигна. Изключвателите в редуктора ги премахнах и оставих само външните. След като започне движението в едната посока и двата крайни изключвателя са включени, но това видимо не е от значение. Напълно вярно е че може и е желателно да се направи и по-читаво, но колегата има и управляващ блок и иска да е колкото е възможно по- просто. Само е необходимо релето да е с 220V управление.
                                Последно редактирано от venciru; 03-06-15, 15:00.
                                Венцислав Петров
                                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                                0889 62 8четири 6четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X