Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

    Здравейте колеги. Вие сте ми надеждата.
    Намислил съм да правя автомат вратата на двора. Обикновена двойна желязна врата с две крила който се движат лекичко. Намерих си дистанционен модул от оригинално управление което обаче подава 220в. Заредих се с 2 двигателя на сателитна чиния 36v. 2 трафа 24v който доста добре движат двигателите.И сега проблем. Трябва да се обърне + и - на двигателите за отваряне и затваряне. Оригиналното дистанционно подава ту на единия ту на другия траф но как да свържа двата трафа единия да подава отваряне другия затваряне... Пробвах няколко варианта с диоди но накрая изпушиха диодите и не ми се получи нищо. В голяма задънена улица съм. Така че някой ако има схемичка нещо или идея... утре ще направя схема на идеята си че така е малко неразбираемо май.

  • #2
    От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

    До тук разбрах че технически си ........."бииип" и правиш........... "бииип"...... за вечеря няма повече да те "храня"

    От прочетеното разбирам, че си с постояннотоков двигател който за реверс иска обратен поляритет, и променливо токово управление от нещо си, което има "траф напред" и "траф назад" т.е. за две намотки .....и като ги обединиш МЯУ.
    Ако правилно съм те разбрал, след трафовете слагаш грец,(два отделни) и после ги "развързваш" през релета
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

      Няма никакъв смисъл от два трафа
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #4
        От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        До тук разбрах че технически си ........."бииип" и правиш........... "бииип"...... за вечеря няма повече да те "храня"

        От прочетеното разбирам, че си с постояннотоков двигател който за реверс иска обратен поляритет, и променливо токово управление от нещо си, което има "траф напред" и "траф назад" т.е. за две намотки .....и като ги обединиш МЯУ.
        Ако правилно съм те разбрал, след трафовете слагаш грец,(два отделни) и после ги "развързваш" през релета
        За релета не се сещам как да стане и какви да са релетата.
        Иначе след греца се опитах да ги обеденя с диоди и не ми се получи. Това ми е проблема.

        Коментар


        • #5
          От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Няма никакъв смисъл от два трафа
          А как предлагаш да обърна след трафа?

          Коментар


          • #6
            От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

            Централно заключване.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

              Не, че разбрах какво точно имаш, но ако 'дистанционното' не е запечатано, едва ли ще е трудно да си го направиш да подава каквото ти искаш.

              Ако наистина имаш 2 трансформатора, слагаш 2 греца, свързваш им изходите противоположно и си ти. Само по словесно описание - толкова.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Ако наистина имаш 2 трансформатора, слагаш 2 греца, свързваш им изходите противоположно и си ти. Само по словесно описание - толкова.
                Е айде сега... Нали точно така е опукал един комплект диоди.

                Казаха хората - блок за централно заключване и едно захранване

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Е айде сега... Нали точно така е опукал един комплект диоди.

                  Казаха хората - блок за централно заключване и едно захранване
                  Е как обръщаш поляритета?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150527_092018.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5662543
                    Та въпроса е " Как да го свържа бе младеж"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                      Да, ама блока за Централно заключване подава импулс от 0,8 или 3,5 сек. , които едвали ще са достатъчни за отваряне на вратата. Та схемата ще трябва да е със самозадържане и някакви крайни изключватели. Също и не разбрах, тези двигатели дали са постоянно или променливо токови? Също тия 36 волтови двигатели, които се захранват добре от 24 волтов траф - пробва ли ги при натоварване (т.е. прикрепени към вратата) дали движат добре, или само на празен ход са ОК?
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        До тук разбрах че технически си ........."бииип" и правиш........... "бииип"...... за вечеря няма повече да те "храня"

                        От прочетеното разбирам, че си с постояннотоков двигател който за реверс иска обратен поляритет, и променливо токово управление от нещо си, което има "траф напред" и "траф назад" т.е. за две намотки .....и като ги обединиш МЯУ.
                        Ако правилно съм те разбрал, след трафовете слагаш грец,(два отделни) и после ги "развързваш" през релета
                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Не, че разбрах какво точно имаш, но ако 'дистанционното' не е запечатано, едва ли ще е трудно да си го направиш да подава каквото ти искаш.

                        Ако наистина имаш 2 трансформатора, слагаш 2 греца, свързваш им изходите противоположно и си ти. Само по словесно описание - толкова.
                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Е айде сега... Нали точно така е опукал един комплект диоди.

                        Казаха хората - блок за централно заключване и едно захранване
                        Ми не четете бре, хора! Той дядо Владо е написал- "и с релета"


                        Ине траф напред, траф назад, ами траф на лява врата, траф на дясна.
                        Някъде в "Електрото", преди година и половина, бях пускал тема за "Обръщане на правотоков двигател с релета", където има и схемички. Ха- ето я темичката.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                          Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]803367[/ATTACH]
                          Та въпроса е " Как да го свържа бе младеж"
                          Така както си почнал схемата няма да стигнеш далече.

                          Първо си изясни понятието "траф" - това явно не е трансформатор а нещо по-сложно щом изкарва прав ток.

                          После прочети що е то H-мост. Прави се с релета в твоя случай. Трябва ти само един "траФ" и да изтърбушиш дистанционното управление за да не изкарва 220 ами контактите на релетата (вътре има релета, те може да ти свършат работа)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                            Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                            Е как обръщаш поляритета?
                            Ами с рильета де, ама не сме стигнали дотам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматична дворна врата с двигатели от сателитна чиния.

                              Обръщането на поляритета става и с 1 реле с по 2 НО и 2 НЗ контакта, които се връзват Х образно. То (релето) може да се използва и за превключване на захранването (220V) на двете захранвания. Само релето трябва да е 220V. Това е ако се иска да се ползват наличните елементи изцяло. По лесно е с едно захраване и гореспоменатото реле. Крайни изключватели обаче си трябват. Като се има предвид, че в сат. моторите си има вградени такива. Гаражните врати май по принцип са си с крайни изключватели. То и не е добре да се управляват по време поради различните метео условия и от там различното време за затваряне/отваряне. Това е при отваряне навън както е при мен.
                              По подобна схема - мотор за сат. чиния, 36V захраване, едно двойно реле и крайни изключватели, бях си направил вдигане и сваляне със скриване на телевизора. Главно с цел скриване от нежелани посетители........50 инча LCD (демек по-тежките) не ги усещаше. Работеше без грешка 3г. - управляваше се с 12V от усилвателя за да може да се вдига без аз да ставам. Демонтирах го поради смяна на телевизора и на концепцията - сега се върти на 90 градуса за да се гледа и от ниската и от високата мебел.
                              П.П. Забравих да спомена, че поради липса под ръка на 36V захранване и излишък от 12V такива си спретнах 36V oт 3x12V последователно
                              Последно редактирано от venciru; 27-05-15, 14:39.
                              Венцислав Петров
                              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                              0889 62 8четири 6четири

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X