Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казан за ракия под вакуум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Казан за ракия под вакуум

    50-55 гр С

    Коментар


    • #32
      От: Казан за ракия под вакуум

      Става. На подобни, даже и по-ниски температури работят промишлените спиртоварни за зърнен спирт. Скоро бях на монтаж в един такъв и поразпитах. Карат под вакуум, за да пестят гориво за подгряване.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #33
        От: Казан за ракия под вакуум

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        Става. На подобни, даже и по-ниски температури работят промишлените спиртоварни за зърнен спирт. Скоро бях на монтаж в един такъв и поразпитах. Карат под вакуум, за да пестят гориво за подгряване.
        Вакуумът сваля температурата на изпарение, но какво става с температурата на кондензация, защото нали и там си под вакуум?
        Ако и тя пада пропорционално нещо ми се губи смисълът на упражнението?
        Все пак ТП ти осигурява от другата си страна около 7-8гр за тази цел

        Коментар


        • #34
          От: Казан за ракия под вакуум

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Вакуумът сваля температурата на изпарение, но какво става с температурата на кондензация, защото нали и там си под вакуум?
          Ако и тя пада пропорционално нещо ми се губи смисълът на упражнението?
          Най-общо изпарението и кондензацията са обратими процеси и протичат при една и съща температура според притока или отнемането на топлина.

          Има обаче най-различни ползи. Като се почне от провеждането на целия процес при по-ниска температура което предотвратява нежелани химически процеси (образуване на етилацетат примерно), мине се през ползването на термопомпа за едновременно нагряване и охлаждане и се стигне до това че изпарението на различните вещества различно се влияе от налягането и заради това получаваш по-бистър продукт.

          Има и един фокус който не знам дали се ползва и той е помпа между изпарителя и кондензатора, така че двете да НЕ СА при еднакво налягане.

          Коментар


          • #35
            От: Казан за ракия под вакуум

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...........

            Има и един фокус който не знам дали се ползва и той е помпа между изпарителя и кондензатора, така че двете да НЕ СА при еднакво налягане.
            Ааааа, ето там е заровено кучето, ама като не мога да намеря такава помпа за експерименти на смислена цена. За 4000 лв ясно, че има. Аз дотук се справям без особени разходи, освен за труд, който не си го остойностявам. Един колега предложи по-горе сух мембранен компресор, но повече не писа по темата. Търсенето продължава.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #36
              От: Казан за ракия под вакуум

              Вакуум помпа за пари на етанол и подобни не намерих за без пари. Ще трябва да използвам наличната маслена вакуум помпа, включена на опашката на инсталацията. От кондензатор с ледена вода бих искал да се откажа засега, много сложно става Ако използвам въздушен кондензатор с медни тръби от някаква климатична машина и го поставя в нискотемпературна хладилна камера, където да го обдухвам с изстуден въздух, има ли шанс да се получи? Херметична прозрачна /стъклена/ берета ще сложа на входа на кондензатосборника, който също ще е в хладилната камера. Така визуално ще мога да следя градуса на дестилата, както и етапите на процеса.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #37
                От: Казан за ракия под вакуум

                Здравей колега,
                Изтества ли творението?
                Мислил ли си за вариант вакуум помпата да е преди кондензатора - от вакум към околната среда ще получиш компресиране, което ще е полезно за кондензирането.
                Поздрави,
                Христо Колев

                Коментар


                • #38
                  От: Казан за ракия под вакуум

                  Той и да е мислил, тая цена за помпата дето я е написал е силно оптимистична, така че едва ли е стигнал далече.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Казан за ракия под вакуум

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Той и да е мислил, тая цена за помпата дето я е написал е силно оптимистична, така че едва ли е стигнал далече.
                    Точно. Тоя вариант с помпата между казана и кондензатосборника най ми харесва, но подходяща помпа нямам и не мога да намеря на цена като за експериментална работа. Затова направих хладилна камера. Сега вътре в нея преграждам нискотемпературното отделение, където ще бъде поставен кондензатора с обдухване със студен въздух. Работата върви бавно, защото е малко отделяния за целта ресурс /пари и време/. Но напредва.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X