Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

    Промивката е със солна киселина, а инхибиторът е уротропин(сух спирт), но не ти трябва, ужасна воня и се пробива на изтънелите места. Той ще се пробие и без това там пак от прегряване, зради натрупания камък, който е термоизолатор. Ако решиш, трябва външна помпа да върти само водата в котела, без радиаторите.

    Коментар


    • #17
      От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

      А защо не помислиш за добавяне вътре в горивната камера на допълнителни плочи/ламарини, с цел забавяне пътя на въздуха! Пример - моя котел ( Дакон ) стандартно е триходов, с монтиране на една допълнителна ламарина в бившия му бункер за въглища, се трансформира вече в петходов. И има значителна разлика от преди. Всичкото това при експлоатация с пелетна горелка. В един друг форум с такава насоченост има изписано доста много по този въпрос.
      И имай в предвид, че от чугунен котел не трябва да очакваш голяма ефективност при усвояване на топлината с пелетна горелка. Съвсем друго е положението със стоманен котел. Но като за начало си ползвай наличния котел с посочения по-горе "тунинг"!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #18
        От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
        А защо не помислиш за добавяне вътре в горивната камера на допълнителни плочи/ламарини, с цел забавяне пътя на въздуха! Пример - моя котел ( Дакон ) стандартно е триходов, с монтиране на една допълнителна ламарина в бившия му бункер за въглища, се трансформира вече в петходов. И има значителна разлика от преди. Всичкото това при експлоатация с пелетна горелка. В един друг форум с такава насоченост има изписано доста много по този въпрос.
        И имай в предвид, че от чугунен котел не трябва да очакваш голяма ефективност при усвояване на топлината с пелетна горелка. Съвсем друго е положението със стоманен котел. Но като за начало си ползвай наличния котел с посочения по-горе "тунинг"!
        Сложил съм едни тунинг ламарини малко да завъртат въздуха. Разбрах, за един човек който изработвал такива неща, но казва, че не може да смогне на поръчки в момента. Иначе в магазина има такива прегради, но цената им била около 150лв.
        Чугуна не е ли по-добър топлопроводник от стоманата или греша?
        Вчера допълних системата и налягането е малко над 1,5 атм. Направих терморегулатора да работи с по-малък импеданс и сега в къщата стана малко по-топло, и по-уютно.
        Според опита който споделяте, котления камък наистина може да се окаже само мое подозрение.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #19
          От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

          [quote name="alex_serviz" post=2648003]...Чугуна не е ли по-добър топлопроводник от стоманата или греша? ...<br />
          Не е. Има графитни (въглеродни) включвания, които намаляват скоростта на топлинния поток.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #20
            От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

            Здравейте,темата е стара но да не пускам нова ще питам тук.

            Имам газов котел Бакси в един офис ползвам го от 7-8 години и аз като колегата забелязвам че,нещо КПД-то му е намаляло.
            настроен е да се пали час и половина по рано сутрин да може когато отворим да е топло толкова години всичко беше ОК но, от миналата зима и сега тази забелязвам че сутрин не е достатъчно топло при зададени 23 градуса след час и половина работа е само на 19.5 градуса и това и не само втакъв студ като сега -12 ами и на -5-6 градуса.

            Дали може да е котлен камък?

            Системата е с 6 радиатора и бойлер мисля че е двуконтурна за тези години веднъж се пука тръба и се наложи доливане на вода няма постоянни течове дето да провокират доливане на свежа вода.,иначе виках поддържащата фирма направиха профилактика и не откриха някакви повреди или аномалии.

            Как да разбера дали има натрупан к.камък вътре и дали може да се почисти с някакъв препарат като този дето е за пароструйки например?
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #21
              От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

              От както пуснах темата така и не съм проверил какво има вътре в котела. Само смених PEXAL тръбите с полипропиленови с вложка и сега поне нямам течове. Старите тръби отвътре бях покрити с някаква чернилка. Отказах се да правя промивки с киселина. Системата я заредих с мека вода събрана от топенето на снега от миналата година Охладителната система на трактора я зареждах с такава вода миналата пролет и забелязах, че като я пускам е разтворила доста мръсотия. Затова ми хрумна да налея и в котела пък дано да разтвори ако има някакви наслагвания. Засега не съм източвал водата да видя какво ще изтече. Зимата такива неща не се правят, че не се знае дали няма да остане къщата без топло точно в най-големия студ.
              Моя съвет е да не се пипа отоплението ако работи. Напролет по-добре.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #22
                От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение

                Как да разбера дали има натрупан к.камък вътре и дали може да се почисти с някакъв препарат като този дето е за пароструйки например?
                Обективен начин (освен директен оглед) е като се сравнят температурите на изходящата вода с тази на газовете в комина. Обективен е обаче когато това се направи точно при условия определени от производителя на котела.

                Коментар


                • #23
                  От: Почистване на котел за отопление на дома от котления камък

                  Естествено че ,каквото и да предприема ще се прави през топлите летни дни.

                  За съжаление на този обект също се подведох да ползвам РЕХАЛ тръби и само за тези 7-8 години вече имам две аварии при които тръбата се пробива на прав участък.

                  Тогава сложихме качествени италиански тръби уж.
                  Всички следващи реконструкции ги правя с ППР тръби със стълковлакно и няма проблеми но този.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X