Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за работилница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети за работилница.

    Ако не те затруднява пусни ми някоя снимка.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

    Коментар


    • #17
      От: Съвети за работилница.

      Първоначално публикуван от Stani WR Преглед на мнение
      Благодаря много за бързите съвети ще го обмисля добре как да стане и ще започна работа. Искам първо пода да оправя обаче ме е страх в това време да направя замазка.
      И какво му е на времето? Още седмица няма да има отрицателни т-ри.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Съвети за работилница.

        Ами безпарично е времето, а това не се влияе от температури.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Съвети за работилница.

          Първоначално публикуван от Stani WR Преглед на мнение
          Ако не те затруднява пусни ми някоя снимка.
          Колега извинявай за забавянето, ето как изгледаше преди 4-5 месеца , всичките дъски, де, що има, са обработени по начина, който съм написал по-горе, даже ако се загледате до шприца на дъската са и шкурките с които съм работил
          При мен проблем със светлината нямам, понеже прозореца ми е точно на техгяха, като смятахме как да го направим и къде избрахме този ъгъл, на снимката обаче е включена и луминисцентна лампа
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rabotilnichka.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5622569

          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
          Ами безпарично е времето, а това не се влияе от температури.
          За съжаление Пламен е ужасно прав, парите неусетно вървят, днес да купя това, утре онова, винтче, болтче и вървят, аз вече и не смятам колко е Като имам на предвид, че аз пари за дървен материал не съм дал
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Съвети за работилница.

            Има няколко основни момента за мен.
            Светлина, топлина височина.
            1. Ограничена е и за това трябва да се гонят светли цетове (бяло). Леко зачистваш стените и с една бяла боя на варова основа с две ръце си готов. Не е скъпа.
            2. За изолацията препоръчвам един бял стелиопор между гредите. С макетния нож на размер си ги набиваш плътно, след като пуснеш един два кабела за осветление. Бялото допълнително ще засили осветеността. Само с метлата свали паяжините и т.н. Не се втилясвай. КОй ти гледа тавана, всеки гледа на масата А и така е по красиво според мен. За подът трябва малко да се помисли. Ако се спреш на замазка и имаш кой да ти помогне, да копнете 20 см. с малко железце и готово.
            Някаква печка, тъпо кюмбе или ти си знаеш финансите да сгрява там и да не се запалиш.
            3. За Височината може да се копае, гърбене си е, но според мен 2м. не е толко малко, а и лесно ще се топли. Огледай за влага. И стискай палци да няма. Че един филм ще почне.

            НЕ го прави като за изложба. И помисли заключването, че инструментите са скъпи.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #21
              От: Съвети за работилница.

              Благодаря на колегата Борис за снимката хубава работилничка. Гергине и аз си мисля, че претрупването да го направя идеално е излишно мисля да го отоплявам с газова битилка и една пита помещението не е голямо за 20/30 минути ще се топли. За тавана си мислех стъклена вата между гредите и на самите греди шперплат от този пресования с няколко листа ще ги затворя, пода ще е замазка около 10см с малко желязо като преди това 20см ще сваля надолу. Общо взето това мисля да направя а за стените може както казваш една боя на варова основа за освежаване и така.
              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

              Коментар


              • #22
                От: Съвети за работилница.

                С вата и шперплат = мишки и плъхове. А и няма да излезе евтино, а според мен и красиво Първият изправен винкел и си го пробил, счупил.
                Режи вата, бутай я, кови шперплат. Дето ще се изкриви с времето и влагата от газта. Струва ми се излишен филм. Трябва да стане бързо, лесно, красиво и функционално. Поне съм от село, преди поне беше село, сега си стана квартал. В безчет работилници и цехчета съм влизал. Отделно само у нас са три. Наще са дърводелци или мебелисти по ново му ))). Отделно сме правили и доста покриви и навеси (доста-доста). На къщата в, която живея,( намерих преди години, Р3 се казва материала. ПО средата е фибран а от двете страни е алуминиево фолио. Правят въздуховоди от него). Та с едно макетно ножче, целият таван между мертеците пълнен с него. Лесно, чисто и приятно с 3 градуса се дигна температурата и стана светло (мога да ти дам снимки ако желаеш). Защо изброих всичко това? За да не изглежда като свободни съчинения това, което пиша. НА всякъде основният проблем е светлината,влагата и мишоците.
                Преди 3 седмици с един от братята, пуснахме един армиран найлон на част от навесът ми, кръстихме го "пивница" 280х280 см. ТА за отопление сложихме една газова печка от детството, знаеш ги с трите реотана и голяма бутилка на колелца. Резултатът е вънка 0 грауса, вътре 16 и нагоре на 2 реотана и седене по нощите навън. Чакаме за зимни проби. Газовата печка е силно решение, недостатък е, че изгаря кислорода в помещението (ако те боли главата да знаеш защо) и влагата.
                Сетих се още нещо правещо ми впечатление, ако затвориш тавана върху гредите, ще ти се стори още по ниско (визуален ефект).
                Ако прекалявам със съветите дай знак
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети за работилница.

                  Гергине няма проблем колкото повече съвети толкова по-добре искам най-бързо и лесно да стане, ако не е проблем снимките никога не са излишни.
                  Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети за работилница.

                    Ник'ъв гипсокартон, Гергин вече ти каза защо.
                    Най-важното ти е светлината - уморени очи не са очи.
                    Максимално бяло и чисто.
                    Запуши всички възможни дупки.
                    +1 за кюмбето, или пернишка, дърта печка, тя гълта всичко - дрЪва, въглища, палети, обувки, боклуци и изобщо всичко.
                    Ако ти е възможно оставяй печката да гори леко и през нощта - влагата и студа са смърт за уредите и машините.
                    Задължително котлон /желателно газов/, джезве, кафе, чай, ракийка и много шоколад. Ако няма нищо за пиене това не е работилница. Аз лично в гаража имам цял хладилник с водка, коняк, чайник, 2 буркана кафе, 2 кутий чай и кило захар.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #25
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0507.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5625146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0508.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5625147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0512.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5625149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0509.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5625150

                      Това е матеряла. Не знам дали добре се вижда. Тук там съм удрял по едно пиронче да го държи, но рядко. Режа го плътно и си седи сам. На снадките и където е пробито от шпилка сложих алуминиева лепенка, но може и без нея. Дебелината е 2,5 см. и от двете страни е с алуминиево покритие. Не горим е също.

                      Един бял стериопор би ти свършил чудесна работа

                      ТРябва да призная, че МИшоци написа кратко и точно най важното. В пъти по добре е печкА. Стари тухли на двора не може да нямаш. Единичка плътна. Два три реда зидаш, мажеш от вътре и пак. Ако не с готови коминни тела. Продават готов разтвор, а е и ниско при теб. Шапка не ти трябва. Взимаш две тухли газобетон 5 см. и режеш ленти с един тъп дърводелски трион, така че да скрият тухлата отгоре и лек зъб от вънщната страна. Замазваш само газобетона с теракол за външно да не се мокри и край. Вътре в стаята си оставяш долу, вратичка за чистене. Слагаш над печката някаква изолация, негорима и да не е ламарина щото нагрява около кюнеца, да не се запали таван и топлото бяга горе и е дървен и край. ТРи дена без да бързаш си готов. ( В една от бараките намерихме от тея азбестовите плоскости и изрязахме едно парче). ПЕчката ще гони и влагата, да не повтарям горното мнение. Не знам за Вас ама ние открихме сезона с греяната ракия в работилницата))
                      ША стане като санаториум, няма да можеш да изгониш кибиците. После ще ти снимам и как се правят трикраките столчета за около печката
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X