Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за работилница.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за работилница.

    Здравейте колеги! Реших да си преместя работилницата в едно изоставено и занемарено помещение пак вкъщи де, но само за това да се ползва иначе в гаража ми и кола се вкарва и за мен лично ми е много неудобно. Искам да си държа и мотора там моля дайте съвети как най-добре да стане.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3416.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:6070047
    Днес разчиствах, че какви ли не боклуци имаше един върху друг за утре има още малко работа.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3418.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:6070048
    Отдолу, ако виждате няма бетон , земя си е отдолу.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3419.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:6070049
    Тавана е от греди и дъски каквито е имало такива са ковани едно време..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3420.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:6070050

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3421.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:6070051
    Оставям на вас да предложите какво е най-добре да направя.
    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

  • #2
    От: Съвети за работилница.

    Най-мразя да ми кажат как няма да стане, но тук имаш 2 недостатъка - ниско ти е и ти е тъмно за работилница.

    На тавана му слагаш един гипскартон и не можеш го позна, една варова мазилка на стените... на пода задължително 10 см. бетонче.
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за работилница.

      Знам, че е ниско, но мисля да сваля 20см. на долу иначе сега е около 2м височината. На тавана между гредите и вата ако сложа какво мислите ?
      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за работилница.

        Зависи какво има отгоре,ако е стая няма нужда от изолация.Ако е покрив задължително изолация.
        DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за работилница.

          Няма стая, отгоре е перде и над него е покрива.
          Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за работилница.

            Направи изолацията от горе ако е възможно.Почисти дъските и гредите и ги мини с импрегнатор.Ще стане красиво .
            0888 50 13 35

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за работилница.

              Не затваряй гредите с картон, ще си развъдиш стада мишки над главата търси друг начин!

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за работилница.

                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                Не затваряй гредите с картон, ще си развъдиш стада мишки над главата търси друг начин!
                Баш.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за работилница.

                  Как да го направя тогава най-добре хем да е изолирано хем безопасно.. там ще се работи с шлайфове, електрожени нали все пак когато се наложи няма да е всеки ден ама.
                  Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за работилница.

                    За тавана мен ако питаш, бих сложил вата ( по възможност стъклена) и гипсокартон между гредите, така над картона няма да има празно пространство за мишки, пък и малко по красиво като се виждат част от гредите.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за работилница.

                      Първоначално публикуван от Stani WR Преглед на мнение
                      Как да го направя тогава най-добре хем да е изолирано хем безопасно.. там ще се работи с шлайфове, електрожени нали все пак когато се наложи няма да е всеки ден ама.
                      А бе, ние можем да даваме съвети, но важно е ти какъв финансов ресурс можеш да заделиш. Също е важно и колко точно искаш да е изолирано. В момента се продава турска "компресирана" или нещо такова беше, вата смес 50/50 каменна/стъклена на 5 см, която май е най-евтината изолация сега на пазара. Естествено и с най-ниската плътност, което пък ще рече, че с 5 см няма да минеш. Всяко "удебеляване" на изолацията води до финансово "отслабване'. За да имаш поне някаква сигурност, може да затвориш ватата с пожароустойчив гипсокартон. Мисля, че беше розов на цвят. Същия може да го налепиш по стените без допълнителна конструкция. Ще ти остане шпакловане на фугите с лента и евентуалното боядисване с латекс.

                      П.П. И в стъклената и в чисто каменната вата не се въдят мишки.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за работилница.

                        Гипсокартон по стените а и по тавана в работилница не мисля че е много добра идея особенно при 2 метра таван , ще замахнеш веднъж с теслата по енергично и ще стане пробойната.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за работилница.

                          Като гледам снимките и целта , си мисля следното:
                          Дървените греди и дъски-почистване , леко шлайфане и някаква обработка -аз бих ги състарил. Ако има опасност при работа с машините от запалване, тогава е друга история-затваряне с циментфазерни плоскости.
                          Топлоизолацията -отгоре върху дървеният таван.Мишоците обичат стъклената вата със сигурност-чистили сме им ла@ната точно от такъв таван.
                          Стените -доизмазване и дишащ латекс или варосване.
                          Пода -армиран бетон 8 см. изпердашен с цимент отгоре,под него да се свали нивото и баластра 20 см.Ако има признаци за влага , съответно да се отстрани причината и се вземат допълнителни мерки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети за работилница.

                            Благодаря много за бързите съвети ще го обмисля добре как да стане и ще започна работа. Искам първо пода да оправя обаче ме е страх в това време да направя замазка.
                            Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети за работилница.

                              И аз го ядах тва чудо, почнал от пролетта и сега още човъркам по нея.... Само че моето място беше Свинарник, та се наложи да го събарям и да го дигаме на ново
                              Първо, започни от светлината, Прозорец трябва поне още един, на тезгяха, ако ще си правиш де..
                              Аз всички греди ги минах с големия флекс със абразивен диск/Шкурка/ стават идеални, хващах им и ъглите по-малко После, ако искаш им лепиш един импрегнат и си тип-топ Това за носещите на покрива, за тезгяха и шкафовете не съм ги обработвал с импрегнат, така си седят
                              Обаче, тавана на мен ми е по-висок, аз бих те посъветвал да сложиш една ламперия на тавана, аз така си закачам най-различни неща по тавана и гредите, и да си решиш проблема със тавана, само да не завъдиш семейства мишки, както казват, запечатай всички дупки Аз понеже я комбинирах със помещение за багаж и направих и шкафове, на които си държа части, инструменти и така
                              Ако искаш мога да ти кача и снимка да видиш как стават дъските и гредите, да придобиеш представа
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-11-14, 22:43.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X