Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тухли четворки по тавана? Поради защо???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

    Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
    За топло изолация са,предимно за това ги слагат.Виждал съм даже и натрошени да слагат.Отгоре нареждат арматурата после бетона и готово.Навремето ползваха този метод при плочите на гаражите,които са постоянно нагрени от слънцето.Казват,че имало ефект.Може и да е така.
    Другия вариант е икономия.Останали са ти стари тухли от някоя бутната барака слагаш 1 кубик от тях в бетона и си минус 1 кубик бетон.За икономия може и камъни.
    За първия пост съм сигурен,че е топло изолация!

    За поста на Борислав Борисов №3, това наистина е "пруски свод''. Не знам дали вече има читав майстор,които да може да "заключи" тухлите!
    Това за икономията е пълен абсурд. Нали не си представяте как съществуват полета с дебелина от по половин метър, където се намират 20-30 сантиметра неармиран бетон, където да блъскаш тухли, камъни, цървули или каквото и да било друго.
    И какво ми би се случило при декофрирането на така икономисаните плочи и кой е този, който ще го позволи това да се случи.
    Говорим за стоманобетонови елементи в сгради.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #17
      От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

      "Вече над 80 год. ЛТУ е единственият университет в България, в който се предоставя обучение в областта на горското стопанство, горската промишленост и озеленяването (сега преименувано на ландшафтна архитектура (ЛТУ)).Основаване 1953"
      Това от Уикипедия

      Не знам кога е строена сградата но преди примерно 50 години кой ти е мислил за стиропор в бетона. По едно време имаше перлито бетон или така наречения лек бетон който също има изолационни качества, но VECTOR пита за точно определена сграда, и мисля че отговора е топло изолация.

      Поздрави
      Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
      костeнурков спринт.... и в гората !!!!

      Коментар


      • #18
        От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Това за икономията е пълен абсурд. Нали не си представяте как съществуват полета с дебелина от по половин метър, където се намират 20-30 сантиметра неармиран бетон, където да блъскаш тухли, камъни, цървули или каквото и да било друго.
        И какво ми би се случило при декофрирането на така икономисаните плочи и кой е този, който ще го позволи това да се случи.
        Говорим за стоманобетонови елементи в сгради.
        Това което виждам като снимка на първия пост е таван /има осветително тяло/ който се предполага че е плоча между два етажа на който са наредени тухли единички за топло изолация,после арматурата и накрая бетона.Тука няма икономия на бетон.Просто едно време такава е била идеята за топло изолация.
        Никъде не съм писал че се слагат цървули килоти и на баба ми гащите .
        На времето при наливане на гаражни плочи например редовно се поставяха тухли за изолация пък и за обем което води и до икономия на бетона.Самите плочи носят сами себе си за гаражните говоря !
        Да видим за камъните.От какво се прави бетона - пясък, цимент,вода и камъни.Камъните за бетона са два вида речни и трошени.Предпочитат се речни защото са овални и по малко износват бетонобъркачките и миксерите които пренасят бетона.Ползват се и трошени макар и в по редки случай.
        При наливане на основи се слага ломен камък който предварително е добре измит за да направи връзка/спойка/ с цимента в бетона.Гранита или сиенита имат много голяма здравина. Ако сложиш 2 кубика камъни не си ли минус 2 кубика бетон?
        При наливани на стомано бетонови плочи се слагат точно определени пропорции цимент,пясък,камъни и вода или така наречените марки бетон б-15 б-20 б -25 и така нататък.
        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

        Коментар


        • #19
          От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

          Ох!
          Това само показва че не си в час с материята. Износването на бетонобъркачките дали печели пред заклинването трошената фракция.
          Бетони има всякакви на света и никой от тях не се използва по рецепта на око. Ръгай още чакъл че е "блажен" :-) Това на вилата може да си го правите на ваша отговорност, ама тука пак ще припомня че не говорим за тези случаи.
          Георги Тонев

          Коментар


          • #20
            От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

            Ок - не ми е ясно!
            та според теб за какво са тухлите в този случай?
            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

            Коментар


            • #21
              От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

              Ами точно за топлоизолация. До това заключение нали стигнахме всички. :-)
              Иначе рипнах покрай идеята за заместването на бетона в стоманобетоновите елементи с нещо рязлично от предписания бетон.
              Поздрави.
              Георги Тонев

              Коментар


              • #22
                От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

                Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                Просто едно време такава е била идеята за топло изолация.
                Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                VECTOR пита за точно определена сграда, и мисля че отговора е топло изолация.
                Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                За топло изолация са,предимно за това ги слагат.


                Добре , важен е крайния резултат!

                Да вземем да отворим една тема за бетоните и съставките в тях


                поздрави
                Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

                  Първоначално публикуван от Nikolov61 Преглед на мнение
                  Най-вероятно подовата конструкция представлява т.нар. ребреста стоманобетонова плоча, с пълнеж от кухи керамични тела. Това са т.нар. хурди, които отдолу може и да приличат на "четворки", но би трябвало да са с по-специална форма за осигуряване на сигурно сцепление с ("окачване" за) бетона. В този случай се цели влагането на относително по-малко количество стоманобетон, както и използване на топло и звукоизолиращите свойства на хурдите. По този начин според някои се спестява дори и малко кофражен материал. Това решение обикновено се прилага при по-големи подпорни разстояния на междуетажните подови конструкции. В сегашни времена, вместо керамични тела се употребяват блокове от газобетон (YTONG).
                  Яааа , Коко и на тази лекция е бил, ама може и без тухли, с легени.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

                    Първоначално публикуван от karata_z Преглед на мнение
                    Добре , важен е крайния резултат!

                    Да вземем да отворим една тема за бетоните и съставките в тях


                    поздрави
                    Ще ми е много интересно. Очаквам с нетърпение.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Яааа , Коко и на тази лекция е бил, ама може и без тухли, с легени.
                      От лекциите не помня много неща, тъй като мина доста време, но съм участвал пряко в изпълнението на такъв тип плочи (ребрести), само че с Итонг. А относно плочите без тухли (с легени), сигурно имаш предвид т.нар. "касетирани плочи", които също не са доста често използвани у нас. Един приятел още има един такъв "леген" в мазето си- на млади години (и съответния на годините акъл) го беше взел от баща си (по онова време технически ръководител), за да си прави лодка, но после се отказа.
                      Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тухли четворки по тавана? Поради защо???

                        Като малки с такива легени правехме "бобслей"! Пълниш го с трева, слагаш картон отгоре, сядаш и някой те бута по стълбите на подлеза на Плиска! Докато не ни изгониха! За лодка не става.
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X