Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за вътрешно и външно измазване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за вътрешно и външно измазване

    Здравейте! Имам нужда от съвет относно измазването на нова къща. Грубият строеж завърши през месец март. Изчакахме няколко месеца да поизсъхне зидарията. Сега слагаме дограмата и правим инсталациите. След това ще продължим с мазилките. Въпросът ми е- може ли първо да направим външната мазилка? Тя ще бъде хастарна, топлоизолацията ще се прави догодина. После докато не е застудяло да направим вътрешното измазване. Иска ми се да започнем с външната,защото къщата няма улуци и като сложим скелето да поставим и тях. Най-голямото ми притеснение е относно мухъла. Ще има ли проблем ако измажем първо външно и веднага след това вътре? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

    Първоначално публикуван от antibiotika Преглед на мнение
    ...Най-голямото ми притеснение е относно мухъла. Ще има ли проблем ако измажем първо външно и веднага след това вътре? Благодаря предварително!
    Не. Няма никакъв проблем.
    Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

      Ако ще се слага изолация, мазането е излишно. Аз мазах външно за да поизправя някои кривини на зидарията. Хубавото на мазилката е, че е еФтина.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

        Първоначално публикуван от antibiotika Преглед на мнение
        Най-голямото ми притеснение е относно мухъла. Ще има ли проблем ако измажем първо външно и веднага след това вътре? Благодаря предварително!
        Недей да се притесняваш за тея неща.Мухъла и плесените ги създават модерните технологии,фибрани ,картони пластмаси и тем подобни недишащи ментета.

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Ако ще се слага изолация, мазането е излишно.
        Съвременно недомислено твърдение !!!
        Сори не желая да убиждам. Обаче вятъра духа от контактите!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение



          Съвременно недомислено твърдение !!!
          Сори не желая да убиждам. Обаче вятъра духа от контактите!
          мАжи, мАжи, като имаш излишни пари и време.
          Външната изолация, не с фибран, ще те спаси от вятър и температури, без да е необходима каквато и да е мазилка.
          Очобено ако четворките тухли са в правилната посока.
          А пък ако бяха единични плътни.....в няколко реда.....
          А пък за кирпич 80 санта да не говорим - ни климатик, ни печка ти трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            .....Съвременно недомислено твърдение !!!
            Сори не желая да убиждам. Обаче вятъра духа от контактите!
            Вятъра духа от контактите ако е правено от твойте майстори... дърводелци.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

              Лично аз бих си спестил външната мазилка за сметка на по качествена изолация.Вътре бих се замислил дали варо-циментова мазилка е най- удачно решение, все пак след това следва още една операция която е гипсова шпакловка, която е с почти равна цена на мазилката. Бих предпочел турбозолна мазилка за вътре. Може би не е лоша идея вътре турбозолна мазилка а отвън изолация до първа ръка тераколена шпакловка.Като цена ще ви е малко по скъпо от двете мазилки, но ще ви доближи значително до финала.
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                Аз бих измазал, но това си е мое мнение.
                С това сухо строителство, всички станаха майстори.
                Има си начини да се изолира и без да лепиш стиропор или фибран по фасадата, но българина трепери за 0,20 от квадратния метър вътрешна площ.
                Турбозолната мазилка предполага съответната техника.
                Няма нищо лошо в нея.
                Ако човека си е направил труда да иззида поне относително прави стени, варо-циментовата на ръка е добро решение.
                Стига да се намери кой да му я направи, ако не може самия той.
                Последно съм видял да се справят качествено( и бързо), българо-мохамедани от смолянския край.
                Ние сме от "гоУемото добрутро" и сме над тези неща.
                Поздрави на запалените фенове на модерните супер-дупер технологии, дето ги клюцат кълвачите!

                ПП: Турбозолната мазилка според мен, не е достатъчно добра основа за хубаво боядисване.
                Та две ръце шпакловка не ти мърдат, така или иначе.
                Дали ще е с гипсова шпакловка, шийтрок или колоркит...все тая.
                Последно редактирано от TigerHunter; 18-08-14, 21:57.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                  Благодаря много за съветите. Зидарията е права, но е зидано с четворки и тук-там има обърнати тухли. Затова смятаме да не пестим външното измазване. Вътрешното измазване също с вароциментова мазилка. А изолацията ще е 8 см. стиропор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                    Сложи качествена мрежа и шпакловка, дюбелирай. Сложи по-плътен EPS, може малко да намалиш 8-те см., но финишната мазилка трябва да е добра. Ако има кой да маже и те устройва цената- мажи, по-добре е. С машинна мазилка и машина е най-добре, но добра мазилка и качествена работа.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                      Първоначално публикуван от antibiotika Преглед на мнение
                      Благодаря много за съветите. Зидарията е права, но е зидано с четворки и тук-там има обърнати тухли. Затова смятаме да не пестим външното измазване. Вътрешното измазване също с вароциментова мазилка. А изолацията ще е 8 см. стиропор.
                      Е какво?
                      Ти си го знаеш правилното.
                      Не беше нужно да събудаш драскачите и професорите че,да си направиш твоето,направи им кефа де.
                      Ама те това чакат,не да направят нещо, а да дават акъли и да се правят на велики!
                      Успех чевече,деиствай !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                        Първоначално публикуван от antibiotika Преглед на мнение
                        Благодаря много за съветите. Зидарията е права, но е зидано с четворки и тук-там има обърнати тухли. Затова смятаме да не пестим външното измазване. Вътрешното измазване също с вароциментова мазилка. А изолацията ще е 8 см. стиропор.
                        Моя съвет е отвътре направо гипскартон залепен с пенополиуретаново лепило!
                        Отвън изолация пак залепена с такова лепило!
                        Тия керечи май отидоха отдавна в историята.....
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Моя съвет е отвътре направо гипскартон залепен с пенополиуретаново лепило!
                          Отвън изолация пак залепена с такова лепило!
                          Тия керечи май отидоха отдавна в историята.....
                          Михов, нищо лично, но на село близо до вилата така завършиха къща за продаване. Взеха я едни шотландци и доста научиха за местната фауна и по-точно буболечки, насекоми и вся остальная сволоч и продължават да разширяват познанията си, а дали им е интересно...
                          Та когато човек строи за себе си, консерватизмът не е излишен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                            Мазилка и по възможност никъде никакви кухини.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за вътрешно и външно измазване

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Е какво?
                              Ти си го знаеш правилното.
                              Не беше нужно да събудаш драскачите и професорите че,да си направиш твоето,направи им кефа де.
                              Ама те това чакат,не да направят нещо, а да дават акъли и да се правят на велики!
                              Успех чевече,деиствай !
                              Като "драскач" това съм построил лично......без да отварям специална тема. Не тече, няма конденз, мухал, бабалюги. Може да се види по всяко време.



                              Това е "зимната градина", дето ми я прави твоя дърводелец вече 2 години..... с пари платени напред.
                              ....ако не виждате зимна градина то е само защото още не съм си прибрал парите.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X