Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Не знам, вече изхвърлих един резервоар влага от уловителя, ще погледна колко литра е, ама поне 5 на око (п.с. точно 4,8 литра по спецификация). След 18 чАса работа. Досега беше разтворено широко, въпреки студа, да не речеш, че съм правил баня в нас.
    Да правиш вода от въздуха по нашите географски ширини по принцип не е проблем. С този влагоуловител ще можеш да събереш 5-те литра вода както в апартамента на свой приятел, който никога не е имал проблем с влага/мухъл, така и навън...

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    С какво по-различен е въздухът, вкаран през вентилация - от тоя, дето си влиза през пролуките на дървената дограма? .....
    С нищо разбира се. Само че както знаем има 3 начина за пренос на топлина - чрез топлинно излъчване, чрез контакт и чрез конвекция (по-скоро дифузия в случая). Та през качествените и вентилирани прозорци се допуска само последния. А другите два са съществено намалени.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Само че както знаем има 3 начина за пренос на топлина - чрез топлинно излъчване, чрез контакт и чрез конвекция (по-скоро дифузия в случая). Та през качествените и вентилирани прозорци се допуска само последния. А другите два са съществено намалени.
      Аз да попитам, с какво обаче дървената дограма е по-лоша от ПВЦ дограмата. В нас започнах да подменям дограмата пак с дървена, но със стъклопакет за Алуминиева дограма.
      Оставям едно крило за отваряне в стая. Мога да кажа че нямам никакви проблеми с влагата, от никъде не духа, понеже съм си ги правил с плътно прилепване, а стъклопакета го лепя към дограмата със силикон. Самото дърво си прави естествената вентилация.

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        не е по-лоша, по-трудно се поддържа
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          не е по-лоша, по-трудно се поддържа
          а и цената...
          ама кефа цена няма де...

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
            Аз да попитам, с какво обаче дървената дограма е по-лоша от ПВЦ дограмата. В нас започнах да подменям дограмата пак с дървена, но със стъклопакет за Алуминиева дограма.
            Оставям едно крило за отваряне в стая. Мога да кажа че нямам никакви проблеми с влагата, от никъде не духа, понеже съм си ги правил с плътно прилепване, а стъклопакета го лепя към дограмата със силикон. Самото дърво си прави естествената вентилация.
            Ако имате предвид нова дървена дограма спрямо PVC според мен нищо не и е по-лошо, като това разбира се е само лично мнение, аз не се занимавам с прозорци, а с външни изолации.
            Ако имате предвид стара дървена дограма спрямо нова PVC - от физическа гледна точна съществената разлика е, че в новата има стъклопакет а в старата две неизолирани помежду си стъкла, отделно от това има троен стъклопакет (много правилно решение), както и правилни покрития на стъклата (по-горе съм споменал лъчистия пренос на топлина). Това е разликата от гледна точка на загуба на топлина.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Аз дограмата я правя от дърво, но не слагам единично стъкло, а стъклопакет. Мога практически да сложа какъвто си поискам стъклопакет. Цената му е приемлива, поръчвам го в една дограмаджииска фирма. Първия път ми предложиха и дограмата да ми направят. Евтино работели. Стъклопакета ми е най-обикновен от 2 стъкла по 4мм. Цената за квадратен метър е 20лв. Иначе фирмите за дограма слагат една надценка и става двойно.

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                ...
                Ако имате предвид стара дървена дограма спрямо нова PVC - от физическа гледна точна съществената разлика е, че в новата има стъклопакет а в старата две неизолирани помежду си стъкла, отделно от това има троен стъклопакет (много правилно решение), както и правилни покрития на стъклата (по-горе съм споменал лъчистия пренос на топлина). Това е разликата от гледна точка на загуба на топлина.
                Искам да питам каква е разликата в болднатото?
                Това за покритията - ами 2 стъклопакета си правих наскоро, не ми се види нещо специално да е стъклото. Ама и аз не искам нещо специално. Ако има някаква хитринка със стъклата - казвайте.

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  има има...
                  ама май няма как да те убедим...
                  има литература, има и програмки... там има и профили и стъклопакети и коефициенти... а ако искаш ела унас да ти демонстрирам троен стъклопакет с 4 сезона и Ка ... пък и фактири мога да покажа... само логер не съм сложил, за да записвам ежедневно температурата унас... и разликата преди и след...

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                    има има...
                    ама май няма как да те убедим...
                    ...
                    А, чакай ся да се разберем... За пръв път живея в сграда ново строителство. Разликата в термоизолацията е покъртителна, в полза на новото, разбира се! Оценявам го чак като застудя, и не вярвах на бившата собственичка. Питам не да опонирам, ами да си изясня някои неща, че не било проста работа дори да ползваш новите технологии. Само за обезвлажнителя ще се запъна, едни 500 вата, дето топлото така или иначе остава вътре. А ефектът трябва да се види, аз още не мога да го проумея.

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      1. Да, редно е стъклата в стъклопакетите да бъдат с покритие, намаляващо загубата на топлина чрез топлинно излъчване (пропускане на видимия спектър и отразяване на IR). Всъщност стъклото само по себе си има такива свойства, но явно има начин да се подобри ефективността.
                      2. Стъклопакета като минимум е херметично затворен обем което води до значително намаляване на преноса на топлина през него. Въздуха е добър изолатор само когато е затворен в малки обеми. Отделно от това е възможно използването на други газове и подналягане в пакета. И най-важното - стъклопакета може да има 3 стъкла, съответно два изолиращи обема което значително повишава ефективността му.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        1. Да, редно е стъклата в стъклопакетите да бъдат с покритие, намаляващо загубата на топлина чрез топлинно излъчване (пропускане на видимия спектър и отразяване на IR). Всъщност стъклото само по себе си има такива свойства, но явно има начин да се подобри ефективността.
                        2. Стъклопакета като минимум е херметично затворен обем което води до значително намаляване на преноса на топлина през него. Въздуха е добър изолатор само когато е затворен в малки обеми. Отделно от това е възможно използването на други газове и подналягане в пакета. И най-важното - стъклопакета може да има 3 стъкла, съответно два изолиращи обема което значително повишава ефективността му.
                        Относно точка 1. Всичко е вярно, но това което кара стъклото да му се подобрят качествата в пропоскливост и отразяване е неговата чистота. Само че колкото е по-чисто стъклото става по-крехко и може да се чупи по-лесно.
                        2. Въздуха е изолатор, но стъклопакета е хубаво да се ваккумира. По този начин се увеличава допълнително изолационните качества.

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Димич, не е съвсем така... Пропускливостта в определена посока се променя с нанасяне на определени покрития на дадения слой (например както при Ка стъклото).
                          По втора точка - доколкото знам никой не вакуумира стъклопакета. Наясно ли си колко тона сила ще действа на стъклопакета при вакуумиране? Подмяна на газа вътре - да, но вакуумиране?!
                          Дълбоководните водолази например надуват/вентилират сухите костюми не с въздух, a с аргон (или други газове), просто защото аргона е по-добър термоизолатор от въздуха...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            И колко тона дейсват на едно стъкло? Действа от едната страна атмосферното наляягане, което е около 1атм (варира в зависимост от надморската височина и други фактори). От другата страна ако приемем че е абсолютен ваккум няма налягане. Тогава разликата в наляганията е разва на атмосферното наягане. Знам че разликата е около 10т натиск/ квадратен метър. Но никога не може да се постигне абсолютен ваккум. Така винаги остава нещо вътре. Въздуха е доста сложен по състав и в това изтегляне с ваккум се преразпределя състава му.
                            Виждал съм стъкла ваккумирани. Естествемо че малки по размери.

                            Да добавя още нещо. За да се напълни стъклопакета с аргон е необходимо първо да се ваккумира. Иначе резултата ще е пак с наличие на въздух, което се получава и при ваккумиране. Климатиците на автомобилите се правят по същия начин. Първо е ваккума за да няма наличие на въздух.
                            Другото което е си спомням на времето имах аквариум с размери 1,15х0,75х0,40. Беше правен със стъкло 5 см и не е мръднал. Още е здрав в масето аквариума. Предполагам че налягането при частично изтегляне ще е съизмеримос това на аквариума.
                            Последно редактирано от dimich87; 05-10-13, 20:32.

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Пълнят пакетите с аргон. По-лош проводник на топлинa от въздуха е и е евтин. Евентуално може да е с малко по-ниско от атмосферното налягане, ама не много.

                              С ксенон би било още по-добре, ама ще излязат злани - ксенона е много скъп.

                              ПП: Сега гледам че може и с CO2.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Подналягане, както и други газове (аргон) да, чист (или да кажем не чист, но под 0.1 bar) вакум категорично невъзможно при подобни стъклени конструкции. Не случайно всички съдове които трябва да държат някакво налягане са я сферични, я цилиндрични, я полу... ама плоски и големи - никога. Но същественото така или иначе е друго - дори малките пропуски в стандартната дървена дограма с две отделни стъкла, заедно с големи температурни разлики от двете страни води до зверска конвекция (движение) на въздуха в нея. Тогава той (въздуха) от добър изолатор на топлина става добър преносител... този ефект при херметичния пакет е отстранен, еле пък като добавиш малко подобрения като близка до 0 влажност на газовата смес, малко подналягане и газ с по-малка топлопроводимост от въздуха.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X