Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Що зорлем си правите леговища на всякакви твари с тези кухини?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Хайде и аз да споделя малко собствен опит. Понеже спалнята ни е северна и едната ни стена е към стълбището на блока , преди 4 години реших да я опаковам отвътре с гипскартон и вата. Отвън имам 3см фибран ,който е пълен та@.к като изолация. Сложих гипскартон на конструкция и каменна вата на ролки на двете външни стени и тавана.
      Равносметката е ,че зимата се стопля по-бързо , но лятото е кошмар! Ако не пуснем климатик да охладим преди да легнем не може да се спи!
      Извода е ,ако може само дебела изолация отвън и то на целия блок ,иначе смисъла се губи.

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
        Равносметката е ,че зимата се стопля по-бързо , но лятото е кошмар! .
        Това пък защо? Значи топлината не навлиза през стените, защото изолацията си върши работата и през лятото. Остава да е през прозорците, например южно изложение и вътрешни щори, една много тъпа комбинация между другото.

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
          ... отвън и то на целия блок ,иначе смисъла се губи.
          Близо 100% точно. Ебавката е винаги отвън и с нея се бориш.
          п.п. като се напече останалата част от сградата, как да мине навън през твоята изолация.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
            явно има някаква друга идея, която не споделяш, а би помогнала в реаването на казуса ти...
            иначе изриване на замаската, фибран на пода, каменна вата(поне 50кг/м3) и гипскартон на стените и тавана
            Това към мен ли беше... искам изолирам студа отдолу, няма друго.
            Теракота няма да го пипам. Фибран на пода - прави рязка граница топло-студено и съотв. конденз. За каменната вата съм на кантар, трябва ми време да отлежи, че наистина прочетох всички теми по въпроса и се обърках. Външните стени вече са изолирани със стиропор от вътрешната страна, засега ще ги оставя. Ще има електрически влагоуловител.

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Къде я прави тая рязка граница, и откъде идва влагата за конденза, при положение че фибрана не е със свързани кухини като стиропора да речем?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                Влиза въздух отстрани и кондензира по студената повърхност. Не знам, тук аз най-малко съм запознат с тия неща. Ако става с фибран - с него ми е най-лесно, казвайте да почвам с него...
                Последно редактирано от Rabin; 27-08-13, 22:58.

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  Аха, конденза е по кюшетата със стените. Щото пода топъл, пък стената студена. Ако са изолирани и пода и стената плътно по кюшетата рязка граница няма, няма и конденз. Тоя го ям в момента заради собствени грешки. Не е виновен фибрана, а тоя, дето го е слагал, демек - аз.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    ама хубаво де...
                    пак да питам... какво ще се прави в това помешение? ще се отоплява ли? По принцип смисъла от топлоизолацията не е ли да попречи на акумулираната топлина отвътре да излезе навън и обратно - да попречи на директното слънцегреене на нагрее стените, а те а отдадат топлината си вътре...
                    ако помещението няма да се отоплява зимата - и цялото да го напъпчеш с вата - файда няма да има...

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Ще се отоплява постоянно.
                      да попречи на директното слънцегреене на нагрее стените, а те а отдадат топлината си вътре...
                      Под земята няма слънцегреене.

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        значи както казах - фибран на пода и над него замаска, вата и гипскартон на стени и тавани

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          ...Монтирах вентилатор да изкарва въздуха и затворих мазето, да влиза само въздух отгоре. Влага не, ами ВЛАГА...
                          Топъл въздух върху студени повърхнини - конденз. Класика!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Топъл въздух върху студени повърхнини - конденз. Класика!
                            Майтап ти е тебе, ама едно е да се види, друго е ти като си виждал да ми разправяш и аз да не вярвам. Това не е влага, имитира наводнение, спря ми часовника направо! Понеже класическият съвет е вентилация против влага, и аз спокоен и доволен, смятам едни цифри за колко минути обръща въздуха.

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Хм, и аз като чукчата, първо писах, а после четох.
                              Сега мисля, че си направил от мазето един голям влагоабсорбатор. Не вкарвай насила въздуха от горните помещения, особено ако са жилищни. По-добре остави естествения поток.

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Хм, и аз като чукчата, първо писах, а после четох.
                                Сега мисля, че си направил от мазето един голям влагоабсорбатор. Не вкарвай насила въздуха от горните помещения, особено ако са жилищни. По-добре остави естествения поток.
                                Toва го разбрах аз, още не съм заличил напълно последствията от експеримента.
                                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                                значи както казах - фибран на пода и над него замаска, вата и гипскартон на стени и тавани

                                Обаче не разбирам защо препоръчвате за пода фибран, а за стените съвсем различно нещо. Принципна разлика в стените и пода няма. Защо за стените не се препоръчва фибран, а за пода - може?
                                Лично за мен си взех решението - фибран, замазка и ламиниран паркет. Пък каквото стане, не струва хиляди, може да го махам някой ден. Само някакво вещество да намажа теракота предварително против бабалюги ако препоръчате... фунгицид предполагам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X