Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялник за полипропиленови тръби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поялник за полипропиленови тръби

    Понеже не съм работил с такова чудо, имам питане към колегите с опит. В един търговски сайт видях поялници по 19 лв. Става ли нещо от тях, защото ще ми трябва за няколко дни да си направя ВиК на вилата и после вероятно ще прашолясва в мазето. Ще работя само с 20 и 25 мм тръби.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Поялник за полипропиленови тръби

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Понеже не съм работил с такова чудо, имам питане към колегите с опит. В един търговски сайт видях поялници по 19 лв. Става ли нещо от тях, защото ще ми трябва за няколко дни да си направя ВиК на вилата и после вероятно ще прашолясва в мазето. Ще работя само с 20 и 25 мм тръби.
    В много от по-големите магазини дават лепачки за полипропилен под наем. Ако е чешки или турски- става. Ако е китаец е малко на късмет- някои издържат с години, други издържат две-три лепки и умират.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: Поялник за полипропиленови тръби

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Понеже не съм работил с такова чудо, имам питане към колегите с опит. В един търговски сайт видях поялници по 19 лв. Става ли нещо от тях, защото ще ми трябва за няколко дни да си направя ВиК на вилата и после вероятно ще прашолясва в мазето. Ще работя само с 20 и 25 мм тръби.
      Аз имам такъв. Ползвал съм го няколо пъти включително и за голям ремонта на вилата. Това което съм залепил с него до сега не е дефектирало. Може и да съм имал късмет но за 20 лв. може да се рискува.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #4
        От: Поялник за полипропиленови тръби

        Купувай нещо, после аз ще го изкупя от теб....или в зависимост от развитието на тамата, че и на мен ще ми трябва.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Поялник за полипропиленови тръби

          Двоумя се. Има и една оферта за 50 кинта с повече втулки и с гаранция. Ако не са свършили може би ще взема него. Принципно в това желязо има един нагревател и един терморегулатор, та няма кой знае какво да се прецака в него. По-важно е според мен изработката на втулките, че ако нещо са нестандарти сигурно няма да се залепят както трябва и може да протекат. А това вече ще е сериозна греда.
          П.П. Каква е тайната на лепенето с тоя дарак? В смисъл - колко време се нагряват детайлите, трябва ли да се чистят предварително с нещо? Ще ползвам обикновени тръби за студената вода и една-две със стъклени влакна за топлата, че четох за алуминиевите, че трябвало да се белят с острилка, а не ми се дават още 30 кинта за нещо, дето ще го ползвам веднъж.
          Последно редактирано от kuzdov; 05-07-14, 21:39.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Поялник за полипропиленови тръби

            Търсиш турски.От тия с копче с две степени.И винаги пускаш само едното копче.И така не изгаря с години.Пробвано и все още се пробва.
            Камъни каквито има в окомплектовката пък ако нещо специфично ти трябва се продават отделно.Острилки за тръбите ако са стабилизирани с алумиева вложка също.
            Ако тръбите няма да се ползват за отопление си купуваш само такива за топла вода и си готов.
            Ползвай фитинги на един производител ако е възможно.Случвало се е не един път да не се залепят ако не са еднакви,но си е до късмет.
            По принцип камъните се бършат от прахта със спирт преди работа,но може и с каквото разполагаш за да не са прашни както и фитингите прегледай.
            На читавите лепачки си пише кое колко се грее.На това което ти ще имаш едва ли.Кара се на усет,но най лесно се познава по следният белег като се обърне пръстен от стоплен материал около камъка значи си готов.Според дебелината и зададената температура времето е различно.Външната температура и тя участва в уравнението та ще пробваш и ще разбереш.Важното е да не предобриш нещата тъй като 20 и 25 сравнително лесно се запушват.
            Изолация ако трябва на кфлекс и армафлекс.Черна пореста гума.От сивата която е в пъти по ефтина файда няма.
            Дебелината според нуждите.
            Друго ако е нужно питай.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: Поялник за полипропиленови тръби

              Взимай и не се притеснявай, за инсталация на вилата все ще работи. Особени тънкости в работата няма, нагряваш докато станат пластични, без да се размекват до деструкция, потичане и миризма. Предварително си бележи тръбите до дълбочината, на която влизат във фитингите (за 20мм е 1,5см, за другите не помня наизуст), защото ако ги напънеш повече се смачкват и намаляват светлото сечение, та и съвсем се запушват. Подреждай си последователността на сглобките (особено при преминаване м/у етажи и през стени) така че винаги да нагряваш двата детайла едновременно. Няма смисъл да взимаш тръби с алуминиева вложка, или със стъклени влакна, те не са по-издръжливи, или нещо подобно, просто единствено не се деформират при топлинното разширение. Термоизолацията, така или иначе напълно ефективно поема тези деформации, тя струва стотинки на метър и си заслужава и заради този ефект освен основната си функция. Бих ти препоръчал да ползваш само тръби за топла вода, незначително по-скъпи са. Това не защото са по-здрави, а за да не се занимаваш през цялото време да внимаваш с коя тръба работиш.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Поялник за полипропиленови тръби

                Благодаря за инфото. Ще взема една лепачка и ще потренирам с няколко парчета, пък ще видим какъв ще е резултата. Трябва ли тръбите задължително да се режат с ножица или може и с остър нож?
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Поялник за полипропиленови тръби

                  Аз имам турски Акарсу . Освен че всичките колеги си направиха с него водопроводите повече от година беше единствения в учебната дисциплина леене и заваряване на пластмаси та и студентите бая го помъчиха и нищо му няма . Купил съм го от битака за 50 лева .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поялник за полипропиленови тръби

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Благодаря за инфото. Ще взема една лепачка и ще потренирам с няколко парчета, пък ще видим какъв ще е резултата. Трябва ли тръбите задължително да се режат с ножица или може и с остър нож?
                    Може и с ножовка, флекс и каквото се сетиш, но с ножица е по лесно
                    емил златков
                    паджеро 2.5тд
                    ве стром 650

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поялник за полипропиленови тръби

                      Имам комплект райдер към 70-80 лв. беше с много размер и терморегулатор,втулките са тефлонови,що работа е свършил и вкъщи и на приятели и още работи,ако бях ти видял темата вчера бях в СФ щях да ти го дам да си свършиш работа
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поялник за полипропиленови тръби

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Трябва ли тръбите задължително да се режат с ножица или може и с остър нож?
                        В момента вероятно вече си правиш водопровода, но все пак - ако не искаш да купуваш и ножица, режи ги с флекс, сигурно имаш. С нож надали ще стане, тръбите всъщност са доста здрави и жилави.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поялник за полипропиленови тръби

                          Обикновено в комплекта с машината върви и ножица поне при турските . Не е върха на сладоледа но върши работа . Да режеш полипропилен с флекс е голяма мъка топи краищата и после пак с ножа трябва да ги чистиш . Ако е само да си свършиш работа а не искаш да го имаш като инструмент обади се ще ти дам моя поялник .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поялник за полипропиленови тръби

                            В комплект за 20 кинта надали има ножица, тя ще е още толкова, а чаплъците след флекса се стържат и с нокът
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поялник за полипропиленови тръби

                              Бащата ползва турска лепачка комплект вече 5-6 години и си върши работата без проблем!И най-добре да се режат тръбите с ножицата предвидена за това.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X