Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кашпа от циментфазер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кашпа от циментфазер?

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Най-добре да го скицираш, това което имаш като даденост и това което искаш като геометрия .
    Сега отново принципно:
    -изработва се формата на кашпата от профили/не гредички/за гипсокартон.
    -дъното го правиш с наклон ,към заустването , за което каза Цезар. Може и с аквапанела, може и с допълнителна замазка.
    -на ъгъла под-стена правиш малко холкерче , за да може изолацията да не е под прав ъгъл.
    -избираш си хидроизолация, която е във възможностите ти за полагане. Дали рулон ,дали мембрана -ти решаваш , стига да можеш да я направиш.Въпросната хидроизолация опакова дъно , стени и я обръщаш отгоре , по хоризонталната ивица. Ако е рулон с посипка , така може да си остане. Може да сложиш после примерно и плотове от камък или друго.Долу я свързваш много добре с барбаканчето.
    Така, вече си получил изолирана саксия. Препоръчвам да си направиш водна проба на този етап.
    Външната повърхност на аквапанела , се обработва с финиш-каквото там си харесаш-фасаген,камък ,минерална мазилка и прочее.

    Сори, след малко пак , че има някаква ситуация.......
    Добре де....не разбирам ако е от профили за гипсо картон ...отвън навивам плоскостите и вътре ми остава конструкцията ..нали така ...и върху нея лепя хидроизолацията..правилно ли съм разбрал..Терасата е "лоджия" според определенията който Цезар ми прати....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #17
      От: Кашпа от циментфазер?

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Добре де....не разбирам ако е от профили за гипсо картон ...отвън навивам плоскостите и вътре ми остава конструкцията ..нали така ...и върху нея лепя хидроизолацията..правилно ли съм разбрал..Терасата е "лоджия" според определенията който Цезар ми прати....
      Детайла е - стена, конструкция, фиброцимент, а не стена, фиброцимент, стена. ако съм ти разбрал питането. Т.е. конструкцията е между пода(стената) и фиброцимента.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #18
        От: Кашпа от циментфазер?

        Не , става въпрос за облицовка с аквапанелите отвън и отвътре на профилчетата и съответни обработки. Да , с лоджия си.Но важното е ,че кашпата е изложена на атмосферните влияния.
        Не си ли мислил да си поръчаш нестандартно пластмасово изделие, че иначе както ти обясняваме с толкова операции да се сглобят, не е толкова лесно?

        Коментар


        • #19
          От: Кашпа от циментфазер?

          Изрязвам ..събарям до половината стеничката на терасата /парапета/ и върху него изграждам саксията...така си го представям....


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тераса_1.png
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:5589742
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #20
            От: Кашпа от циментфазер?

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            Не , става въпрос за облицовка с аквапанелите отвън и отвътре на профилчетата и съответни обработки. Да , с лоджия си.Но важното е ,че кашпата е изложена на атмосферните влияния.
            Не си ли мислил да си поръчаш нестандартно пластмасово изделие, че иначе както ти обясняваме с толкова операции да се сглобят, не е толкова лесно?
            Това е идея....къде се поръчва...
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #21
              От: Кашпа от циментфазер?

              Ооооооооооооо.... аз съвсем друго съм разбрал, сори... Аз мислех, че цялата тераса искаш да стане една огромна кашпа...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Кашпа от циментфазер?

                Ето и моите 5ст. От ламарина 1.2мм и О профил 15/15. Боядисани с авто боя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 002.jpg
Прегледи:1
Размер:267.6 КБ
ID:5589743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 001.jpg
Прегледи:1
Размер:286.7 КБ
ID:5589744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 003.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5589745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 004.jpg
Прегледи:1
Размер:242.9 КБ
ID:5589746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 005.jpg
Прегледи:1
Размер:222.2 КБ
ID:5589747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 006.jpg
Прегледи:1
Размер:246.3 КБ
ID:5589748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 007.jpg
Прегледи:1
Размер:290.7 КБ
ID:5589749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 008.jpg
Прегледи:1
Размер:264.3 КБ
ID:5589750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 009.jpg
Прегледи:1
Размер:287.6 КБ
ID:5589752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 010.jpg
Прегледи:1
Размер:226.1 КБ
ID:5589753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 011.jpg
Прегледи:1
Размер:236.1 КБ
ID:5589754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 012.jpg
Прегледи:1
Размер:281.5 КБ
ID:5589755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terasa 013.jpg
Прегледи:1
Размер:268.9 КБ
ID:5589756

                Коментар


                • #23
                  От: Кашпа от циментфазер?

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Това е идея....къде се поръчва...
                  Има фирми , предлагащи нестандартни изделия от полиетилен за агресивни условия- тези които произвеждат резервоари.
                  На Пенчо решението също е подходящо за случая.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кашпа от циментфазер?

                    И аз си мислех първо да е от метал...Може би ще е най-лесно...но не обичам метала за такива работи Идеята е да е дълга саксия захваната за парапета..и за двете стени в двата края....
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кашпа от циментфазер?

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      И аз си мислех първо да е от метал...Може би ще е най-лесно...но не обичам метала за такива работи Идеята е да е дълга саксия захваната за парапета..и за двете стени в двата края....
                      Какво те притеснява метала? Моите са вече на 17години.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кашпа от циментфазер?

                        Колегата прав - направи си я от метал и да не ти пука.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кашпа от циментфазер?

                          И малко предложение за нискобюджетна кашпа .............. Преди около 10-12 години баща ми разряза на две един стар бойлер/иде реч за казанчето/ и му завари крачета.От тогава го играе саксия и в общи линии изисква само боя през 3-4 години.Е ясно че не това за което питате но чесно казано може и да се получи.Може да му заварите някаква П образна стойка и направо да го поставите на парапета.Естественно с необходимата подготовка.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кашпа от циментфазер?

                            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                            И малко предложение за нискобюджетна кашпа .............. Преди около 10-12 години баща ми разряза на две един стар бойлер/иде реч за казанчето/ и му завари крачета.От тогава го играе саксия и в общи линии изисква само боя през 3-4 години.Е ясно че не това за което питате но чесно казано може и да се получи.Може да му заварите някаква П образна стойка и направо да го поставите на парапета.Естественно с необходимата подготовка.
                            Тъкмо свалих за смяна един бойлер....Може и да се получи. Да това звучи, като най-лесно
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X