Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стъклен покрив ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e25b57402f2802b52850fe92ca9b5347.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5572175

    Може да си направиш самоделни стъклени правоъгълни керемиди -обикновени стъкла, нарязани във формата на квадрат или правоъгълник, от стара дограма,
    като тези сивите, каменни керемиди на снимката, само че от стъкло. Така се икономисва поликарбонат и профилите към него.

    Начинът на редене е показан/- става дума за сивите/, а дървените летви под тях отговарят на размера на парчетата.

    Коментар


    • #17
      От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]693298[/ATTACH]

      Може да си направиш самоделни стъклени правоъгълни керемиди -обикновени стъкла, нарязани във формата на квадрат или правоъгълник, от стара дограма,
      като тези сивите, каменни керемиди на снимката, само че от стъкло. Така се икономисва поликарбонат и профилите към него.

      Начинът на редене е показан/- става дума за сивите/, а дървените летви под тях отговарят на размера на парчетата.
      Тези сивите, ако го няма ондулина отдолу... Зарежи! А къде отива водата - във вертикалните фуги!?!

      Коментар


      • #18
        От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

        Има стъклени керемиди. Принципно поставят по няколко за да влиза светлинка, но не пречи целия покрив да се нареди с такива. Зависи колко е площа за покриване.

        Коментар


        • #19
          От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

          Поликарбонатът е малко особен материал. Освен прах и конденз вътре в клетките, по-големия проблем ще е, че непрекъснато ще бъде прашно отвън. Материалът е силно електростатичен и привлича всяка прашинка. Друг, също много съществен проблем е, че поликарбонатът непрекъснат си мени размерите в зависимост от температурата. Коефициентът на температурно разширени е 3 мм/1м/10 градуса. Чува се непрекъснато пукане. Освен това пукане, ще се сдобиеш и с почти съвършена акустична плоскост, която ще барабани при всеки дъжд.
          По-добрият вариант е да сложиш триплекс стъкла. Предлагат се почти от всяка по-сериозна фирма. Най-вероятно обаче ще се наложи да промениш и конструкцията.

          Коментар


          • #20
            От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            Сега се сетих какво не ми хареса в ОТЗИВИТЕ за поликарбонатите - че влизал прах и конденз в клетките и се загрозява. Лесно ли се избягва този проблем ?
            П.С. Ще си го правя сам.
            Това се случва единствено и само при дебилен монтаж, от страна не некой полуграмотен чичо. Освен че се използват профили и уплътнения, на среза при структурните (клетъчните) поликарбонати се слага паропропусклива лепенка и нищо не влиза. За разлика от много други плоскости тези, ако не са менте издържат попадение на паве. От огромно значение е монтажът - посоката на клетките и напрегнатостта им.
            Работя във фирма вносител на подобни материали та поназнайвам нещико за тях, освен това имам доста монтирани вкъщи. Просто има нЕкои изискввания при монтажа, като хлабини и т.н. Има значение къде ще го слагаш за вида му, откъм антистатичност, UV, изолиращи свойства и тн.
            На твое място, бих изхвърлил сичкото винкел и бих сложил кликсистема - разновидност на поликарбоната, но доста по-дебела здрава.
            Последно редактирано от Scrapheap; 21-03-14, 22:18.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

              Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
              Поликарбонатът е малко особен материал. Освен прах и конденз вътре в клетките...
              Има поликарбонат и без клетки


              Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
              Друг, също много съществен проблем е, че поликарбонатът непрекъснат си мени размерите в зависимост от температурата. Коефициентът на температурно разширени е 3 мм/1м/10 градуса. Чува се непрекъснато пукане..
              Това е вярно и аз затова препоръчах уплътнителната лента. Ако не се лъжа тя поемаше около 6 или 8 мм линейно разширение.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                "Има поликарбонат и без клетки"

                Този, който е без клетки (плътният; около 3 мм. дебелина) е по-скъп, всяка драскотина по него си личи, а и мръсотията ще грейне идеално понеже е прозрачен. Освен това, визуално, стои като разкривена ламарина. Той почти няма собствена товароносимост (въпреки, че е много устойчив на удар и на пробив) и ще трябва да се подкрепи много начесто.
                Правил съм разни конструкции от поликарбонат и никога не съм почувствал удовлетворение, че е постигнато добро решение.
                Стигнал съм до извода, че алуминиеви профили за фасадни и покривни конструкции, съчетани със стъкло (а не с поликарбонат) е по-доброто решение.

                Коментар


                • #23
                  От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                  За да постигнеш добра устойчивост с плътен поликарбонат е необходимо да е извит. Естествено не навсякъде е възможна такава конструкция.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                    "Има поликарбонат и без клетки"

                    Този, който е без клетки (плътният; около 3 мм. дебелина) е по-скъп, всяка драскотина по него си личи, а и мръсотията ще грейне идеално понеже е прозрачен. Освен това, визуално, стои като разкривена ламарина. Той почти няма собствена товароносимост (въпреки, че е много устойчив на удар и на пробив) и ще трябва да се подкрепи много начесто.
                    Правил съм разни конструкции от поликарбонат и никога не съм почувствал удовлетворение, че е постигнато добро решение.
                    Стигнал съм до извода, че алуминиеви профили за фасадни и покривни конструкции, съчетани със стъкло (а не с поликарбонат) е по-доброто решение.
                    Аз затова по-горе написах, че зависи от растера. Ако имаше и снимки щяхме да сме по-точни а така си гадаем и разсъждаваме.
                    А има и плътен на 6 и 8мм (може и на повече да има, но аз не съм виждал), но наистина цената...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                      Снимки не правих, че този уикенд имахме детски рожден ден. '' Растерът '' е ивици със ширина 50 см ( на толкова са ребрата ), а те са подпрени напречно на около 1.20- 1.50 м . Размерите варират , тъй като покривът е само с две перпендикулярни страни. Нещо такова :
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.JPG
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5572789
                      като ребрата ( винкел и т -образен профил ) са подпряни върху двете крайни и средната греди ( кух правоъгълен профил ), а отгоре са ивици армирано стъкло, които се застъпват не непременно върху средната греда.
                      Ако реша да го правя с поликарбонат ще чета и ще питам пак, сега по-скоро се чудех има ли ЛЕСЕН начин да го изолирам. Например някакви ленти, които да лепя върху пукнатините на стъклото и железата.
                      А като сравним коефициента на топлинно разширение на поликарбоната и армираното стъкло ? Дали ще има големи разлики от сегашното положение ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                        Недей разчита на ленти поради факта, че едва ли ще могат да се почистят добре повърхностите, където ще легне лентата.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X