Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стъклен покрив ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на стъклен покрив ?

    Имам едно остъклено преддверие вкъщи, правил съм го преди 15 години. Покривът е метална конструкция , винкели и армирано стъкло. Винаги е покапвало, ама напоследък все повече - стъклото към винкелите беше с маджун, после силикон, после PU, но всичко е кърпено. Имаше и разни бръшляни и диви лози по покрива - много е красиво, но коренчетата допълнително пробиваха на много места. Освен това и армираното стъкло се напука на някои места с времето и дойде време за ремонт.
    Жена ми предлага да го покрием с плътен керемиден покрив , но на мен не ми се иска - много е гот да е слънчево в по-хладните месеци.
    Дайте някоя идея с какво да го покрия - прозрачно - че да не капе. Не ми се силиконира стъклото отново - много работа е и ефект няма.
    По - скоро питам или за алтернатива : за поликарбонатите като че ли съм резервиран , но не съм ги изключил напълно.
    Мисля си дали има някакви прозрачни листови изолации, които да налепя върху стъклата. Не се изисква кристална прозрачност - все пак основата е армирано стъкло - а колкото да влиза светлина.
    Ще съм благодарен за съвети.

  • #2
    От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

    Точно това, дето не си го изключил напълно, ползвах преди 6 години и стана чудесно.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

      Сега се сетих какво не ми хареса в ОТЗИВИТЕ за поликарбонатите - че влизал прах и конденз в клетките и се загрозява. Лесно ли се избягва този проблем ?
      П.С. Ще си го правя сам.

      Коментар


      • #4
        Хидроизолация на стъклен покрив ?

        Ако поликарбонатната плоскост е с размери по-големи или равни на мястото за покриване, става и с една плоскост.

        Ако мястото за покриване е с по-големи размери, може да се припокрят две или повече плоскости така, както се редят каменни плочи. От по-горната плоскост водата се стича на по-долната плоскост, а в хоризонтално отношение са разместени. Под мястото на всяка снадка трябва да има дървени летви, на които да се закове покритието - било от поликарбонат, било от обикновено стъкло.
        Просто разгледайте плоските керемиди в най-близкия строителен център, как са наредени, и може да изпълните същото от стъкла с най-различни размери.

        Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
        Сега се сетих какво не ми хареса в ОТЗИВИТЕ за поликарбонатите - че влизал прах и конденз в клетките и се загрозява. Лесно ли се избягва този проблем ?
        П.С. Ще си го правя сам.
        Поликарбонатната плоскост трябва да се опаянти с подходящ профил - има голямо разнообразие на профили.
        Последно редактирано от STROIL; 20-03-14, 13:47. Причина: сливане

        Коментар


        • #5
          От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

          Има си завършващ затварящ профил, ако се икономиса става така, както си чел, ако обаче се поставят със UV-устойчив прозрачен силикон няма такъв дефект.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

            Майсторе, ти каква дебелина ползва ? Приемаме , че съществуващата конструкция е достатъчно нагъсто, на около 50 см са ребрата.

            Коментар


            • #7
              От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

              Около 8мм по спомени, а и доста рехава ми беше конструкцията през - 120см., ама си държи на софийския сняг.
              Местата на захващане с винт също обмазах със силикон, винтовете с гумена подложка и не пускт вода.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                Силикон в края на поликарбоната. Мед. ръкавици и тубичка със силикон. За 30 мин. работа и после профил.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                  Слушай жената, винаги помага, ако не за друго то поне за по-лек живот

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                    Поликарбонат цвят опал, но от твърдият. Изолираш с полиуретанов мастик, ама читав, напр от Сика. Дограмаджиите имат една изолираща лента - с нея и едно профилче затваряш отворите на поликарбоната, ако не е от плътния. Ако е от плътния е по-лесно, но зависи колко ти растера на винкело...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                      Ако слагаш силикон - да не е акрилен.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Ако слагаш силикон - да не е акрилен.
                        Проблема явно не е в силикона а в полагането, казал го е в първият пост иначе PU, т.е. Полиуретанов мастик, щеше да е свършило работа.
                        Или чистиш всичко до винкела и стъклото и после го "правиш" наново с PU-то, или както вече казах - слушай жената.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                          Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                          Проблема явно не е в силикона а в полагането, казал го е в първият пост иначе PU, т.е. Полиуретанов мастик, щеше да е свършило работа.
                          Или чистиш всичко до винкела и стъклото и после го "правиш" наново с PU-то, или както вече казах - слушай жената.
                          Аз чистенето не го споменавам, защото си мисля, че се подразбира. А и за PU-то си има защита от UV-то ако се наложи. Има една алуминиева боя - минаваш в/у PU-то и забравяш.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            Имам едно остъклено преддверие вкъщи, правил съм го преди 15 години. Покривът е метална конструкция , винкели и армирано стъкло. Винаги е покапвало, ама напоследък все повече - стъклото към винкелите беше с маджун, после силикон, после PU, но всичко е кърпено. Имаше и разни бръшляни и диви лози по покрива - много е красиво, но коренчетата допълнително пробиваха на много места. Освен това и армираното стъкло се напука на някои места с времето и дойде време за ремонт.
                            Жена ми предлага да го покрием с плътен керемиден покрив , но на мен не ми се иска - много е гот да е слънчево в по-хладните месеци.
                            Дайте някоя идея с какво да го покрия - прозрачно - че да не капе. Не ми се силиконира стъклото отново - много работа е и ефект няма.
                            По - скоро питам или за алтернатива : за поликарбонатите като че ли съм резервиран , но не съм ги изключил напълно.
                            Мисля си дали има някакви прозрачни листови изолации, които да налепя върху стъклата. Не се изисква кристална прозрачност - все пак основата е армирано стъкло - а колкото да влиза светлина.
                            Ще съм благодарен за съвети.
                            Здравей,мисля ако сложиш и снимка на въпросния стъклен покрив ще бъде по лесно за всички да ти дадат правилния съвет.Успех!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидроизолация на стъклен покрив ?

                              Поликарбонатната плоскост, може и да не е оребрена,а на лист. Аз съм си направил сенник на балкона от метален профил 2х2 и син поликарбонатен лист 2 мм, листа съм го заклепил с рапиди за гипс картон с гумени шайби. Лошото е, че нещо се надраска, по-точно захаби. Предполагам, че от праха и снега. все пак го имам 5г. При този вариант, не са нужни затварящи профили и всичко е много просто.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X