Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опънати тавани?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опънати тавани?

    Някой има ли опит с експлоатацията им? Да, красиви и ефектни са, но трайни ли са? Потъмняване, отпускане, захабяване? Почистват ли се по някакъв начин?

  • #2
    От: Опънати тавани?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Някой има ли опит с експлоатацията им? Да, красиви и ефектни са, но трайни ли са? Потъмняване, отпускане, захабяване? Почистват ли се по някакъв начин?
    Аз имам опит, сложих такъв преди 6 години, 240 квадратни метра над басейн с минерална вода.
    Изпарения от сяра 24/7, топлина в помещението постоянна, над 28-30 градуса.
    Влага почти 100%, купувал съм го от фирма която го внесе от Франция, пристигнаха 3 кашона.
    Можеш да го миеш колкото и когато си поискаш!!!

    ПРОБЛЕМИ НИКАКВИ!!!! Нито отпускане, нито изсветляване на цвета, нито пък да излезе от държачите.

    Коментар


    • #3
      От: Опънати тавани?

      Специално тези на френската фирма май са си доста държеливи. Страдат от монтаж. Трябва ти кадърно оразмеряване при поръчка. Имат възможност за леки корекции с нагряване. Драмите са с осветителните тела, климатизацията и разни държачи за перденца. Ако имаш възможност да не ги слагаш на тавана е добре. Не че няма решения, ама са си конфликтни точки при монтаж и експлоатация. Предварително трябва да свикнеш с мисълта, че в този си вид таванчето ще трябва дълго да си го гледаш/просто си е скъпичко/. Заедно с бубулечките при вградено в таванчето "ефектно" осветление.

      П.П. Иии...... не носи на "опресняване с фасаген"
      GPS системи https://www.easytracking.bg/
      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

      Коментар


      • #4
        От: Опънати тавани?

        Благодаря за коментарите, ще са ми от полза много.
        Ами аз от чудо съм се насочил към този вид таван. В стара къща обединих помещения, а таванът е гредоред. Гипсокартонът неминуемо ще се напука на снадките, а растерните тавани не се връзват с идеята ми за кухня+трапезария+всекидневна.
        Аз поне нямам други идеи...

        Коментар


        • #5
          От: Опънати тавани?

          Без да отричам достойнствата на тези тавани, на мен не ми се връзват с жилище (като растерните). Гипскартон съм правил на гредоред като го покривам цялостно с мрежа (като мазилка върху термоизолация),може да го направиш и двоен, от 9мм, като припокриваш фугите.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Опънати тавани?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Благодаря за коментарите, ще са ми от полза много.
            Ами аз от чудо съм се насочил към този вид таван. В стара къща обединих помещения, а таванът е гредоред. Гипсокартонът неминуемо ще се напука на снадките, а растерните тавани не се връзват с идеята ми за кухня+трапезария+всекидневна.
            Аз поне нямам други идеи...
            Не е никак задължително да се случи проблем с гипсокартона-много зависи от типа окачване и най-вече от липсата на запъване по контура.Най-лесното решение е да се оставят по 0,5-1 см. луфт към стените ,като края на картона се оформя с пвц "капачка" . Правили сме такива окачени тавани под алуминиеви конструкции, където деформациите са в пъти по-големи от гредореда. Иначе има и други добри варианти за интериора-декоративен сачак, може да се оставят добре обработени видими носещите дървени греди , а полетата между тях да се решат с гипсокартон,ламинат и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: Опънати тавани?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аз поне нямам други идеи...
              Амииии........ то често и аз така
              Сега сериозно. При мен се оказва, че "липсата на идеи" е плод на ограничените познания.
              Така без да се усетя, отхвърлям някои варианти като невъзможни, просто защото не знам как е възможно да се реализират на практика. При наличието на доста колеги с познания и готовност да ги споделят, на твое място бих онагледил задачката и представил най-предпочитаните варианти за изглед на крайното решение. Може пък някой да измисли нещо което да ти допадне.
              Поздрави!
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар


              • #8
                От: Опънати тавани?

                Гипскартонът е добро решение. Особено като се изпълни както трябва. Важно е и как се изпълняват снадките и с какъв материал се шпакловат фугите. Ако всяка снадка е върху железен профил и фугите са запълнени с унифлот няма да има проблеми.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #9
                  От: Опънати тавани?

                  Паджеровод - сега се присетих - това за онази хубавата къща ли? Брат - нали не си сложил мукавени врати!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Опънати тавани?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Без да отричам достойнствата на тези тавани, на мен не ми се връзват с жилище (като растерните). Гипскартон съм правил на гредоред като го покривам цялостно с мрежа (като мазилка върху термоизолация),може да го направиш и двоен, от 9мм, като припокриваш фугите.
                    Това с двата пласта е вариант, ще го имам предвид.
                    Но засега жената е запленена от опънатите, та ще видим.

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Не е никак задължително да се случи проблем с гипсокартона-много зависи от типа окачване и най-вече от липсата на запъване по контура.Най-лесното решение е да се оставят по 0,5-1 см. луфт към стените ,като края на картона се оформя с пвц "капачка" . Правили сме такива окачени тавани под алуминиеви конструкции, където деформациите са в пъти по-големи от гредореда. Иначе има и други добри варианти за интериора-декоративен сачак, може да се оставят добре обработени видими носещите дървени греди , а полетата между тях да се решат с гипсокартон,ламинат и т.н.
                    Опитваме се да избягаме от битовите, дървени елементи в интериора. На мен са ми омръзнали за тези 52 години, откакто ги наблюдавам.

                    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                    Амииии........ то често и аз така
                    Сега сериозно. При мен се оказва, че "липсата на идеи" е плод на ограничените познания.
                    Така без да се усетя, отхвърлям някои варианти като невъзможни, просто защото не знам как е възможно да се реализират на практика. При наличието на доста колеги с познания и готовност да ги споделят, на твое място бих онагледил задачката и представил най-предпочитаните варианти за изглед на крайното решение. Може пък някой да измисли нещо което да ти допадне.
                    Поздрави!
                    За онагледяване повече не се сещам какво, освен, че таванът не е много висок - 2.60 и това ограничава още възможностите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Опънати тавани?

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      ... Иначе има и други добри варианти за интериора-декоративен сачак, може да се оставят добре обработени видими носещите дървени греди...
                      И аз щях да предложа същото. На виличката ни таваните на горния етаж са оформени по този начин. Ако те интересува, като евентуална идея се обади, при следващото ходене ще ти ги снимам.
                      Опс... Писали сме едновременно. Сега видях, че не искаш "дървении"!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Опънати тавани?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Паджеровод - сега се присетих - това за онази хубавата къща ли? Брат - нали не си сложил мукавени врати!
                        Мукавени няма да са, но поне две трябва да са ПВЦ или алуминий, защото ще носят тежки витражи в стъклопакет. Външните ще оставя засега, защото те са част от екстериора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Опънати тавани?

                          Извинявам се,че питам на колегата в темата.Когато се монтира гипскартон между гредите така,че те да са видими с какво се запълва разстоянието между гредата и картона.
                          Кавазаки КЛХ 300 04г
                          Кавазаки КХ 65 04г
                          Опел Астра 94г
                          Мерцедес 124 91г

                          Коментар


                          • #14
                            От: Опънати тавани?

                            Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
                            Извинявам се,че питам на колегата в темата.Когато се монтира гипскартон между гредите така,че те да са видими с какво се запълва разстоянието между гредата и картона.
                            Ето тук май е описано подробно
                            http://www.misiamoiatdom.com/58-%D1%...B0%D0%BD%D0%B5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Опънати тавани?

                              Симпатични комбинации между гипскартон и опънат таван се получават с някои профили. Конструкцията основно се "крепи" на стената. Тавана колкото и да си мърда вече не е от значение. Поразгледай разни такива: http://www.mvv-bg.com/iprofili.htm
                              GPS системи https://www.easytracking.bg/
                              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X