Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

    Отиваш в месния Баухаус, или каквото подобно има наоколо. С радост ще ти обяснят и покажат всичко дето ти трябва.

    Коментар


    • #17
      От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

      Ако тръгнеш да го правиш сам, ще ти е почти невъзможно, има си по-специални технологии за строителство в такива условия.
      Иначе даже във Венеция си строят, набиват водонепропускащи платна в грунда, изпомпват и си работят под нивото на морето.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        В моя случай говорим за огромно количество подпочвени води,
        Питам по-скоро за какви видове бетон се ползва, как се правят кофражите(спациални ли са ли не?), как се се прави основата, как се запечатва бетона от вън, и после как да се запечата бетона отвътре където ще е самото помещение?
        С каква форма, дебелина трябва да е бетона, с какви химии и средства се водоизолира и т.н.

        Усещам, че това начинание ще е доста скъпо, за това смалявам размерите, нека да говорим примерно за 2м височина, 2м ширина и 3 метра дължина, всички размери включват дебелината на стени, основи.
        Няма къде да се отвежда водата, защото когато е студен сезон всичко под 1 метър ще е подгизнало, идеята е да се направи херметично и водостойчиво басейнче като водата е отвън а не отвътре
        При така представената ситуация и размери като че ли трябва да помислиш и за други строителни техники различни от бетона.
        Ти си в ситуация като за мини подводничка.
        Тях обикновено не ги зидат от кирпич.
        Закопавай си малко метално "контейнерче" и от вътре си го тапицирай за комфорт с каквото ти хареса.
        Аз дори бих си поиграл с метална конструкцийка/външна/ и термопанелчета. Хем ще ми е здравичко за да не ме натиска тинята хем сглобките се уплътняват със силиконец и алуминиеви шини и профили. Нямаш мокри и тежки процеси, работи се и "под вода". А каквото влезе при монтажа си го изпомпваш за откриването.

        П.П. Понякога ми викат..... Ной
        Последно редактирано от D.Dimitrov; 11-03-14, 12:51. Причина: Правопис
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • #19
          От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

          За да може поне да получите що годе не абстрактен съвет би трябвало да се дефинира по ясно задачата.На първо време защо не постнете снимков материал със маркер къде го искате това мазе? Има ли терена наклони или не? Най ниският ли е или не от съседните? Как точно е решен казуса с канализацията? и т.н.
          Не мисля ,че ще ви е много сложно да изпълните това което искате просто трябва да конкретизирате максимално заданието.А простият начин ако приемем ,че бетона винаги ще е под вода да направите сандвич/бетонна к-я, хидроизолация , бетонна к-я/ знам, че звучи налудничево но изпитано работи.
          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
          GSM +359 895 236 182

          А Rhf +

          Коментар


          • #20
            От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

            Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
            За да може поне да получите що годе не абстрактен съвет би трябвало да се дефинира по ясно задачата.На първо време защо не постнете снимков материал със маркер къде го искате това мазе? Има ли терена наклони или не? Най ниският ли е или не от съседните? Как точно е решен казуса с канализацията? и т.н.
            Не мисля ,че ще ви е много сложно да изпълните това което искате просто трябва да конкретизирате максимално заданието.А простият начин ако приемем ,че бетона винаги ще е под вода да направите сандвич/бетонна к-я, хидроизолация , бетонна к-я/ знам, че звучи налудничево но изпитано работи.
            Аз пък мисля че автора въобще не иска да сподели предназначението на тоя бункер!Щяло да е работилница по металообработване-ами вентилация/изсмукваща и нагнетяваща/.Или си мисли да е сървайвар......Хич не мислех да пиша по тая тема ама когато някой ме къпе.......И ква е тая работилница 2х2х2 със дебелината на стената вътре в размера....тва да не е някаква гробница!?!Въобще пълна глупост!!!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Аз пък мисля че автора въобще не иска да сподели предназначението на тоя бункер!Щяло да е работилница по металообработване-ами вентилация/изсмукваща и нагнетяваща/.Или си мисли да е сървайвар......Хич не мислех да пиша по тая тема ама когато някой ме къпе.......И ква е тая работилница 2х2х2 със дебелината на стената вътре в размера....тва да не е някаква гробница!?!Въобще пълна глупост!!!
              Докторе,

              Зрял учен мъж си защо така с рогите напред или си станал накриво днес

              Какво искам да постигна е моя работа, как искам да го постигна също, без лоши чувства!

              В резюме, говоря за Англия, говоря за мезонет на 100тина метра от река Темза, целия квартал е в зона с високи подпочвени води, целия квартал е наводняван, наводни се преди няколко седмици и ще бъде наводняван.

              Казах за какво ми трябва мазето, за много обемни неща които в момента държа в колата или набутани по легла и тавани... тъпа работа ама в белите страни жилищната площ е много скъпа не е като на село.

              Гаражи няма в изобилие, и да има са адски скъпи и ги тарашат редовно, където е тази къща няма гаражаи няма и да има, тук се строи трудно и когато няма място просто няма варианти.

              НЕ може да е надземно защото двора сигурно е 5 на 5 метра, да си сложа гаражна клетка и къде ще си пия кафето после горе на гаража пред прозореца на съседа от 2рия етаж ли, не става просто.

              НЕ може да се достави и инсталира нищо готово, просто защото няма достъп, улицата е затворена тясна, двора е заобграден с къщи, няма шанс за готово изделие да се постави и закопае.

              За вентилация съм писал ама Докторе нали си крив днеска не четеш, ако ще заварявам и ще вдигам пушилка естествено, че ще сложа такова нещо.

              Имам чист практически опит в строежи аз и баща ми се построили 3 къщи и вила, отделно съм имал строителна фирма преди години но нямам никаква теоретична подготовка, имам само голямо желание и амбиция да уползотворя пространството по-най добрия ВЪЗМОЖЕН начин.

              Само да вметна тук нормален размер на спалня е 3 на 4 метра, кухнята ми е 1,70 метра на 2,30 метра, сега Докторе разбра ли за какви гробници говоря, за гробници с тези размери които струват над 1/4 милион паунда, аз не ги мисля тия налудничави неща за мазето от хубаво, просто се мъча да постигна нещо в много тежки условия и знам, че може и, че става, просто не знам как, само знам, че хората преди над 100 години са направили метрото и още хиляди неща ПОД ВОДАТА, не само в калта, щом те могат значи става щом става защо да не разбера как става и да опитам да постигна целта си.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Добре де, в Лондон как са построени метрото доста метри под водата и има квартали в които сигурно 90% от сградите са под нивото на водата?

                Ако го херметизирам то тогава от къде ще идва тази влага, нали е херметизирано?

                Мислех си дори за бетон, нещо като басейн и после фибростъкло или някакви "саморазливни" покрития с които става херметик.
                А ти защо мислиш на 90% от Англичните мечтата им е да напуснат Англия? и масово като се пенсионират отиват някъде по топлите страни да живеят?
                конкретно по въпроса никой от нашите "майстори" няма да ти даде адекватен строителен съвет за непозната почва, климат и географско разположение. С 2 думи търси си местни майстори, те ще знаят как и с какво да го направят. Но като знам цените ще ти е по-евтино да си наемеш storage space някъде наблизо в града...
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Докторе,

                  Зрял учен мъж си защо така с рогите напред или си станал накриво днес

                  Какво искам да постигна е моя работа, как искам да го постигна също, без лоши чувства!

                  В резюме, говоря за Англия, говоря за мезонет на 100тина метра от река Темза, целия квартал е в зона с високи подпочвени води, целия квартал е наводняван, наводни се преди няколко седмици и ще бъде наводняван.

                  Казах за какво ми трябва мазето, за много обемни неща които в момента държа в колата или набутани по легла и тавани... тъпа работа ама в белите страни жилищната площ е много скъпа не е като на село.

                  Гаражи няма в изобилие, и да има са адски скъпи и ги тарашат редовно, където е тази къща няма гаражаи няма и да има, тук се строи трудно и когато няма място просто няма варианти.

                  НЕ може да е надземно защото двора сигурно е 5 на 5 метра, да си сложа гаражна клетка и къде ще си пия кафето после горе на гаража пред прозореца на съседа от 2рия етаж ли, не става просто.

                  НЕ може да се достави и инсталира нищо готово, просто защото няма достъп, улицата е затворена тясна, двора е заобграден с къщи, няма шанс за готово изделие да се постави и закопае.

                  За вентилация съм писал ама Докторе нали си крив днеска не четеш, ако ще заварявам и ще вдигам пушилка естествено, че ще сложа такова нещо.

                  Имам чист практически опит в строежи аз и баща ми се построили 3 къщи и вила, отделно съм имал строителна фирма преди години но нямам никаква теоретична подготовка, имам само голямо желание и амбиция да уползотворя пространството по-най добрия ВЪЗМОЖЕН начин.

                  Само да вметна тук нормален размер на спалня е 3 на 4 метра, кухнята ми е 1,70 метра на 2,30 метра, сега Докторе разбра ли за какви гробници говоря, за гробници с тези размери които струват над 1/4 милион паунда, аз не ги мисля тия налудничави неща за мазето от хубаво, просто се мъча да постигна нещо в много тежки условия и знам, че може и, че става, просто не знам как, само знам, че хората преди над 100 години са направили метрото и още хиляди неща ПОД ВОДАТА, не само в калта, щом те могат значи става щом става защо да не разбера как става и да опитам да постигна целта си.
                  Давам направо:
                  питай комшиите с мазе кво са правили!
                  второ-кат не искаш да живееш на село като мен с 20 стаи/аз.жената и двете деца с 400 кв.РЗП/си стой в Енгланд!Впрочем съм сигурен че в БГ има къде да живееш!
                  И без лоши чувства-просто си дефинирай по-ясно темите!
                  Но така пояснено от последния ти пост-задачата ти е почти невъзможна/изкопаване.извозване.кофриране.бетон. и так дальше/.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ...............В моя случай говорим за огромно количество подпочвени води, мащабите на идеята не позволяват шахти и т.н.

                    Питам по-скоро за какви видове бетон се ползва, как се правят кофражите(спациални ли са ли не?), как се се прави основата, как се запечатва бетона от вън, и после как да се запечата бетона отвътре където ще е самото помещение?

                    С каква форма, дебелина трябва да е бетона, с какви химии и средства се водоизолира и т.н.

                    ..............................
                    По същество:-трябва ти открито водочерпене на строителната яма с канавки и шахтичка за дренажната помпа.Откосите се преценяват адекватни на почвата.Тази дупка ще трябва да стои стабилно известно време.Аз бих сложил и защита на земните скатове от фолио. След като се стабилизира положението със ямата, задължително баластрено легло.Основната защита ще трябва да е от вида хидроизолационна вана.Тук може да се помисли и за другата технология с уотърстоп набъбващи ленти , но я оставям настрана поради нуждата от спесифични познания и материали.Продължавам с класиката:пласт подложен бетон за основа на изолационната вана.2 пласта рулон 3+4 мм. препоръчително SBS, отгоре защита с геотекстил или втори пласт подбожен бетон.Оставят се чакащи аванси от рулоните за връзка с тези по стените. Пристъпва се към класическо изпълнение на стоманобетоновата конструкция, но с повишено качество на бетоновите повърхности, и опазване на положените долни слоеве изолация. Слага се и добавка за водоплътност в бетона.При изпълнението на хидрозащитата отгоре, последният рулон е с антикоренови свойства.След опаковането на стените, много се внимава с обратният насип-тук се слага копчеста мембрана.В случая е валидно и за отгоре, защото сме изцяло под земята. Преди обратният насип , задължително яка водна проба.
                    Независимо от описаният ред на работа и малкият обем, смятам че задачата си иска проектант конструктор и опитен строител,който е наясно с детайлите на написаното по горе.Вътрешна защита на бетона не би била необходима.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Аз пък мисля че автора въобще не иска да сподели предназначението на тоя бункер!Щяло да е работилница по металообработване-ами вентилация/изсмукваща и нагнетяваща/.Или си мисли да е сървайвар......Хич не мислех да пиша по тая тема ама когато някой ме къпе.......И ква е тая работилница 2х2х2 със дебелината на стената вътре в размера....тва да не е някаква гробница!?!Въобще пълна глупост!!!

                      Всеки е свободен да дава мнение или не.Лично според мен трябва да има повече подробности за да може да се даде съвет.Ако автора прецени ,че не иска да изпада в подробности съответно темата ще се превърне в чесало на езици и после ще потъне в забвение.Това си е лично мое мнение не искам да засягам никого.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                        В региона мазета НЯМА и никога не е имало, подразбира се защо къщите са строени около 60те години има и на по 200-300 и повече години ама струват колкото няколко бентлита.

                        Благодаря Алекс_З!

                        Аз си мислех за следното, да пробвам в сухите месеци с няколко дупки примерно 15 см диаметър, различна дълбочина за да видя как са нещата с подпочвените води, реално.

                        Имам приятел архитект, ще опитам да проверя за цифровото изражения на такова начинание ако премине 4цифри и стигне 5 цифрена сума, не си струва.

                        Благодаря за помоща и продължавам да събирам мнения и идеи.

                        В момента правя официално проучване за наводнения и т.н. не знам как се казва на български, нещо като изследване за наводнения...

                        Нека да излезе и ще пусна повече данни.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          1 => Ако го херметизирам то тогава от къде ще идва тази влага, нали е херметизирано?

                          2 => нещо като басейн и после фибростъкло или някакви "саморазливни" покрития с които става херметик.
                          1 => Ще се смаяш колко начини си намира водата. Да херметизираш голяма площ е по-трудно отколкото предполагаш, а водата е търпелива. Също трябва да е отворено отгоре, за да го използваш все пак - и тогава сам ще се сетиш откъде ще дойде влагата, ако няма отопление. Подобна конструкция е вечна борба с известно отдавна съотношение на силите. Ако правиш метро или мина сигурно си струва, иначе може и да е по-евтино да си го наемеш някъде горе.
                          2 => Басейнчето рядко е толкова херметично колкото ти се иска. Хубавото е че обикновено наоколо има растителност и тя се справя с филтрацията. Ако басейнчето е за съхранение на отработено ядрено гориво, това не помага и се вземат други мерки. Защото и тези басейнчета текат.

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Мерси Пламене,

                          Така би станало ако имаш НЕ голямо количество подпочвени води.

                          В моя случай говорим за огромно количество подпочвени води, мащабите на идеята не позволяват шахти и т.н.

                          Питам по-скоро за какви видове бетон се ползва, как се правят кофражите(спациални ли са ли не?), как се се прави основата, как се запечатва бетона от вън, и после как да се запечата бетона отвътре където ще е самото помещение?

                          С каква форма, дебелина трябва да е бетона, с какви химии и средства се водоизолира и т.н.

                          Усещам, че това начинание ще е доста скъпо, за това смалявам размерите, нека да говорим примерно за 2м височина, 2м ширина и 3 метра дължина, всички размери включват дебелината на стени, основи.

                          Няма къде да се отвежда водата, защото когато е студен сезон всичко под 1 метър ще е подгизнало, идеята е да се направи херметично и водостойчиво басейнче като водата е отвън а не отвътре
                          За бетона стария начин е с водно стъкло - прави го доста по-слабо пропусклив. Към това има съвременни полимерни покрития и термоизолации (не по-малко важни!), които се поставят от външната страна на бетона. Но всичко това само намалява проникването на водата. За да се справиш с останалата ще ти трябва непрекъсната вентилация и евентуално отопление. Или поне мощен влагоуловител (ако си направил всичкото друго като хората).

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Ако тръгнеш да го правиш сам, ще ти е почти невъзможно, има си по-специални технологии за строителство в такива условия.
                          Иначе даже във Венеция си строят, набиват водонепропускащи платна в грунда, изпомпват и си работят под нивото на морето.
                          ... изпомпват непрекъснато обаче. И помпите остават и след като построят.

                          п.п. на мен тия дни след проливните дъждове ми се наводни мазето. Е, повечето от тия неща си бяха за изхвърляне

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            1 => ............
                            Не разсъждавайте върху глупости като водни стъкла,кристализации и прочие алхимии, защото ще стане точно това , което си написал-само намаляват проникването.

                            Ефективната защита е външна, срещу напорна влага.Не знам как точно ще се влиза ,но грамотно направени люк и отдушник са задължителни. Те и ще вентилират остатъчната влага от конструкцията.

                            Не знам и за какво са тези проучвателни дупки, след като се изясни че нивото се покачва на около метър под повърхността, а отгоре са атмосферните води.Активната защита трябва да е 100% по периферията.
                            Последно редактирано от ALEX_Z; 11-03-14, 15:39. Причина: правопис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                              Идеята не е лоша,при положение ,че няма достатъчно място,разправии с виза за строеж,документации за озаконяване и т.н.Не съм запознат с този ''обект'' и незнам дали няма да ти трябват разрешителни и други.За тези въпроси ще питаш господата архитекти в общината..
                              Като цяло имаш безброй варианти и технологии,които наистина могат да решат твоя проблем и да си направиш гараж или там каквото искаш.Обаче:

                              1)Прецени,каква инвестиция ще можеш да заделиш за нещо такова.След това спрямо инвестицията си избираш материали и методи,механизация,работници и т.н.

                              2)Намери си геолог.Няма да стане работата с мотиката..Правят ти два сондажа,изваждат ядките и ти казват какво се случва на 5,10,15м под теб.(дават ти един чертеж-геоложки разрез)

                              3)Лично моето решение стои така.Незнам колко е дълбочината на НПВ(ниво подземни води),но съществуват водопропускливи(водоносни) и водоупорни пластове в земята
                              (най-често това са високо уплътнени глини).Идеята ми е да ползваш шпунтови стени.Незнам цените им не съм проучвал,но има и метални има и от PVC,които се снаждат и са доста ефективни.В Холандия в северната част селищата,които са под морското ниво са защитени с подобна технология.
                              Принципа е следния.

                              При стоманобетоновите съоражения трябва да следиш за една камара определени фактори като статично ВН и динамично ВН,да правиш хидроизолация(при строежа доста често се компроментира,слагаш различни добавки за водоплътността на бетона.Според мен за това което целиш ти си е излишно.

                              При шпунтовите стени.Прави се изкоп(възможно и да се набиват със специални машини) и целта им е да стигнат до водоупорния пласт които ще го видиш на каква дълбочина е от геоложкия разрез.На водата (ако е безнапорна) и е много трудно да премине през шпунтовата стена отдоло и през водоупорния пласт и да наводни дъното на твоя строеж.Незнам колко ти стана ясно.Прикачил съм и някои снимки от нета.
                              Някой от колегите ти беше дал идея за контейнер.Също добра идея,обаче след като решиш проблема с отводняването.Друга идея.Купуват се иглофилтри и се разполагат по периметъра на сградата ти до ВН.Прави се лека хидроизолация и така.(Недостатък-постоянно трябва да са включени,спрат ли,мазето ти става една голяма вана.)
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5570496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GW-500.jpg
Прегледи:1
Размер:8.6 КБ
ID:5570497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ко.jpg
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5570498

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мазе в много влажна/подгизнала почва, строеж под нивото на подпочвените води?

                                Нито докторите,нито проектантите ,нито професорите тук ще ти кажат кво е правилното.
                                Виж кво са направили съседите и това е.Тези хора там са се родили,живяли и няма кой да знае по добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X