Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си свържем климатик към парното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си свържем климатик към парното

    Както бях обещал ще се опитам с няколко думи да обясня как се прави. Първо да кажа че всичко съм научил от тук http://forum.napravisam.bg/forum/vie...p?f=10&t=31545
    Като за начало трябва да си набавим работещи вътрешни тела от конвекционални климатици (това е най трудната част). Аз след направени опити с няколко марки климатици препоръчвам да се използват тела от Мидея със завършващи букви на модела HR и HRN, просто Мидеите и тяхните производни работят най точно.Имам монтирана една Осака, но при нея вентилатора не спира при достигане на зададения градус, а започва да духа съвсем, съвсем леко.Единствения проблем с това тяло беше, че до като беше в спалнята(където до като спим съответно не се отваря врата примерно), ставаше много жега.Сега съм го монтирал на коридора и съм много доволен от него. След като телата са налични сваляме питата за да сменин тръбите с по дебели за да има по добра циркулация на водата. При повечето тела питата се сваля почти без проблем за 2-3 минутки. След като сме свалили питата се залавяме със смяната на тръбите. За идващата топла вода трябва да се сложи тръба 16 мм, а за излизащата студена е достатъчна и 12 мм.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3811.jpg
Прегледи:1
Размер:193.1 КБ
ID:6047559

    На снимката с номер 1 е отбелязано къде най лесно може да се подмени тръбата на идващата топла вода. С номер 2 е тръбата на връщащата се студена вода.Тя трябва да се смени от лилавата черта.След като тръба 2 е вече подменена на нея трябва да се сложи обезвъздушителя.Той най лесно се прави от игличка за зареждане на климатик, като трябва да се запои горе-долу на мястото отбелязано с номер 3.
    Така изглежда игличката за зареждане която се използва за обезвъздушител.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3814.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:6047560

    В тръбичката отбелязана със зелено на снимката влиза тръбния датчик, който мери температурата на фреона при климатика, а в нашия случай температурата на водата. При пуснат климатик този датчик включва вентилатора когато запалим котела и топлата вода тръгне по системата.Също този датчик изключва климатика когато котела изгасне и водата изстине за да не духа студено.Това е гарантирано само при МИдеята.
    Тук е мястото да спомена че при свързано такова тяло към системата на парното е добре помпата на котела да се постави на най висока степен.
    Идва ред и на въздушния датчик.Добре е да му удължим кабела и да го поставим по далече от климатика. Този датчик се намира "забит" на самата пита. Когато климатика си работи като климатик, когато достигне зададената температура и изключи, външното тяло спира подаването на фреон и питата се охлажда до стайна температура и така датчика следи кога температурата в стаята ще спадне за да включи климатика. При използването на тялото към парното когато този датчик при достигане на зададената от дистанционното температура изключи вентилатора, топлата вода продължава да си минава през питата и така тя не изстива.Ако датчика се намира на питата ще отчита че в стаята е топло и климатика няма да включва въобще. За това е най-добре този датчик да се монтира някъде по на долу в стаята, за да може да отчита правилно температурата.
    Това е въздушния датчик.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3815.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:6047561
    Това е в общи линии, аз съм много доволен от работата на телата.Единствения недостатък който мода да изтъкна е, че при спиране на тока оставаме на студено, но този проблем също има решение. Единия начин е да се закупи по хубав UPS който да захранва и телата от климатици.Другия вариант е да се остави поне един радиатор, така при спиране на тока хем ще имаме една топла стая, хем топлата вода минавайки през радиатора ще се охлажда и котела няма да заври. Аз на пример в хола се отоплявам с едно тяло от климатик, но имам монтиран и един радиатор на отделен кръг, който пускам само когато спре тока или вън стане много ама много студено и тялото не може да се справи само.
    Дано да съм бил полезен.
    08888 седем шест 888

  • #2
    От: Как да си свържем климатик към парното

    Благодаря.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Как да си свържем климатик към парното

      Много полезна тема, браво за труда.

      Коментар


      • #4
        От: Как да си свържем климатик към парното

        Благодаря.Доколкото разбирам това е монтирано в къща с локално парно.Интересно как би бил решен въпросът с апартамент и евентуално къде би бил монтиран топломер. Вероятно на входа на колекторната кутия.
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • #5
          От: Как да си свържем климатик към парното

          А каква минимална температура на водата е нужна за да работи.

          Коментар


          • #6
            От: Как да си свържем климатик към парното

            Благодаря много !!!!

            Само един въпрос, как се връзват тръби към парното, с холендери или ... може ли една снимка?
            Three witches watch three Swatch watches.
            Which witch watch which Swatch watch?

            Коментар


            • #7
              От: Как да си свържем климатик към парното

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              А каква минимална температура на водата е нужна за да работи.
              При температура под 38-40 градуса климатика влиза в режим на дефрост.

              Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
              Благодаря много !!!!

              Само един въпрос, как се връзват тръби към парното, с холендери или ... може ли една снимка?
              На медната тръба се запоява един преходник към 1/2 цола-номер 1, а на пексала (тръбата на парното) също се слага преходник към 1/2 цол- номер 2.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3816.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5568840
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #8
                От: Как да си свържем климатик към парното

                Ясно, много благодаря !
                Three witches watch three Swatch watches.
                Which witch watch which Swatch watch?

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си свържем климатик към парното

                  Колега положил си доста труд за направата.
                  Моя замисъл преди време пък беше да монтирам по 3-4 вентилаторчета от захранване на компютър под радиаторите с траф за необходимия волтаж който да се командва от термодатчика. Когато е включена помпата да се включват вентилаторите.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си свържем климатик към парното

                    Така също ще се получи обдухване, но ще мине време докато загрее водата в радиаторите, все пак хващат доста вода. Един от плюсовете на телата от климатик е че хващат само по 450 мл. вода
                    08888 седем шест 888

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си свържем климатик към парното

                      Аз бях сериозно се мотивирал да сложа вентилатори от компютри, но малкия сега е на две години и познайте колко време щяха да работят и жената колко щеше да мрънка.
                      Отделно от това имаше в някакъв сайт човек който продаваше изделие, което представляваше турбина и мотор от климатик, половината бито с ламарина. Много добре беше направено - 50 кинта.

                      Друг е въпроса, че инертността на системата е пряко свързана с литрите на инсталацията.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X