Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Аз пък ще бягам за едни инструменти сини или зелени(ще решавам на място) по 24 бр. в стек
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Аз няма да работя с тях и именно по бригадите отиват тия инструменти.Тъй като така или иначе ще им видят сметката предпочитам да е парксайд отколкото бош/макита.
      Перфоратора както ти каза е лек и става за дюбелиране и леко разкъртване за разлика от големият си брат който си е тежко прасе.
      За бъркалката именно за да не трошат перфораторите им я взимам.Ще видя как се представят и ако са ок другият път ще взема повечко.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Тествах го перфоратора паралелно с една макита с едно и също свредло на един и същ бетон. Даже дадох на комшията чиято е макитата, той да си каже мнението,а аз наум броях секундите за направата на отворите
        Лидълския се справи точно 1/1 като макитата. За разлика от 3 пъти и нещо в цената бива.
        Замислих се за бъркалката, но имам един голям перфоратор ейнхел който е към края на ударния си живот и става за въртене на смеси.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Тествах го перфоратора паралелно с една макита с едно и също свредло на един и същ бетон. Даже дадох на комшията чиято е макитата, той да си каже мнението,а аз наум броях секундите за направата на отворите
          Лидълския се справи точно 1/1 като макитата. За разлика от 3 пъти и нещо в цената бива.
          Замислих се за бъркалката, но имам един голям перфоратор ейнхел който е към края на ударния си живот и става за въртене на смеси.
          Такова сравнение не е правилно.Макитата коя е? По принцип колкото повече енергия на удара има перфоратора,толкова по рядко удря и бавно върти.От големите перфоратори,не може да се очаква скорост на пробиване,те просто удрят по силно,и въртят по големи диаметри свредла.Предполагам че макита е била под 3 джаула и е редно да спечели като време.

          Наскоро ми попадна един с надпис VIKI от Хасковските,останах много приятно изненадан от скороста на пробиване със 6 и 8 мм.Както и къртеше доста приятно,със широкото длето се заключва и не те ядосва.
          В момента в който му сложих ф24 мм.и стана тояга безполезна.Затова пазара е залят от видове модели и т.н
          За мен е по интересно какво ще се случи със големите производители Бош,макита,девоулт ...китайците бълват,копират и заливат света със 4-5 пъти по ниски цени на еквивалентните им модели.

          п.п И аз на път за перфоратора от лидъл погледнах в гаража и се оказа че имам два чисто нови "забравени" куфара makita 2470T[emoji87]

          Ще си съсипя първо 2440 и 2450 ,май имам машини за половин живот,само да не изчезнат че живота шарен.
          Последно редактирано от Roninn; 08-05-17, 20:02.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Макитата е 2,9 джаула 780 вата май. Но цената и и в момента е 3. пъти и нещо над лидълчето.
            Теглото субективно беше еднакво.
            Остава само въпроса с живота на машината, където съм сигурен че марковата ще надживе.
            Аз пък се кефя на тенденцията при китайските машинки.
            Само в такъв случай ще останат наистина сериозните марки и то с поносими цени.
            Е.м ти перфоратора/или квот да е/ за 400 лв. Като една идея по-кекав намираш за 100.
            Шурето ми е в строителството с бригада. Вече се предпочита при тях два китаеца пред зелен бош да речем.
            Откраднат,забравен,стълбата паднала отгоре му..
            Последно редактирано от //Радо//; 08-05-17, 20:25.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Преди две седмици едни колеги ми оставиха личен зелен перфоратор Бош,понеже ползвам преференции в сервиза ,нося и тая машина,хвърляла масло от патронника,човека каза,фабрично няма семеринг,това го играе капсалован обикновен съчмен лагер,загрее ли,хвърля масло.Нов лагер със труда 100 лв.и пак загрее ли ще хвърля масло,нова машина 140 лв.
              За 50 лв.сложи гъста грес ,четки и каза никога не купувайте зелен перфоратор с марката Бош.

              Само за справка, акумулаторен перфоратор от Лидъл със семеринг.



              Отворих го ,да го почистя,и има семеринг.
              Пак да кажа,това е перфоратор на батерия,и не е предвиден за натоварвания,макар че аз го тормозя яко,е със семеринг.
              Последно редактирано от Roninn; 08-05-17, 22:17.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Бош дали въобще знаят, че имат зелена серия.
                За мен са си китайци и то не от най добрите, пък с претенция за цена.
                Тоя перфоратор от бакалията ми се вижда много добра оферта за домашен майстор, но до там.
                Виждал съм ги по обектите тук таме, но основно в ръцете на някой еладжия да кажем.
                Ще ми е интересно какво ще му се случи ако няколко дена по ред му изпраскам по 250-300 отвора Ф 12.
                Сигурно не случайно по обектите основно се подмятат Макита 2470, а не Парксайд, та хайде да не сравняваме круши с ябълки.
                Аз лично имам парксайдска прахосмукачка и съм доволен, но сега ако трябваше да взимам щях да забия за съвсем малко повече пари Керхер МВ 3, че поне да няма драми с консумативите.
                Взимах и един 20 волтов верт, че нещо малкото ми вертче беше в бокса( марково), ми не изкара и месец и го върнах,че пропуши- там реших да разширя едни осем отвора със степенчатото сведло и както си дупча взе да смърди, бре тва масло как гадно се разсмърдя, пък то било от верта и ... същите процедури безброй пъти с мъника, е то за това и му потроших редуктора де, ама не на осмия отвор.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Ми нищо няма да му стане,аз на акумулаторния правя по 100-150 отвора 6 мм. И то от няколко месеца.
                  Със тоя мотор 1050 вата ще го уплашеш.Аз виждам проблем ако парксайда ти е единствения перфоратор и се наложи да ходи в сервиз,ще чакаш няколко дни,ако е макита ,от днес за утре е готов.
                  А тоя перфоратор 1050 ватовия го виждам и в кнауфаджии и водопроводчици ,еладжии.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    След малко мислене , четене и гледане на клипове направих едно посещение на търговец да видя на живо какво представляват реално избраните прахосмукачки . И преди посещението имах желание за ФЕЙН (https://fein.com/de_de/oberflaechenb...l-set-0316197/) . След това не мислих вече много и си я поръчах . Днес пристигна и малко ме изненада че на някой от приставките и филтрите пише че е произведено в Германия но на кашона със самата прахосмукачка пише че е произведена в Румъния . Гаранцията е три годишна след онлайн регистрация . Дните на моят Парсайд са вече преброени . За сега ще си завърша започнатото с нея и вече на следващият обект ще излезе в заслужена пенсия . За почти четирите години ми служи вярно и се наложи само замяната на превключвателя . За момента съм решил да ползвам някой от приставките и може би казана за направата на циклон .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      А какво му е на парксайда че го сменяш?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        А какво му е на парксайда че го сменяш?
                        Смуче слабо , голям и тежи . Отделно с тази си форма не позволява нищо да се слага или да се ползва пълноценно мястото над него . При ползване на машини правещи много прах ( санираща фреза или при рязане на канали ) не се справя както трябва .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Изобщо ли не става за фрезата за канали, че имам отскоро фреза но без прахосмукачка в помещението става страшно,а съм се ориентирал към лидълска.
                          Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Казах ти преди,казвам ти и сега,нещо не е наред с твойта бройка.
                            Имам кирхер,имам два парксайда,преди месец връзвах 4 промишлени трифазни с звезден център прахосмукачки.Утре ще връзвам фазовочестотен регулатор пак на такава смучеща трифазна инсталация...това ти го разказвам че ,имам база за сравнение,имам една Профи Спарки.

                            п.п Със оригиналния маркуч ли я ползваш или си го сменил?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Казах ти преди,казвам ти и сега,нещо не е наред с твойта бройка.
                              Имам кирхер,имам два парксайда,преди месец връзвах 4 промишлени трифазни с звезден център прахосмукачки.Утре ще връзвам фазовочестотен регулатор пак на такава смучеща трифазна инсталация...това ти го разказвам че ,имам база за сравнение,имам една Профи Спарки.

                              п.п Със оригиналния маркуч ли я ползваш или си го сменил?
                              Ползвам със стандартен маркуч . Повтарям че съм я пробвал на един и същ циклон с домашната прахосмукачка . По параметри е по-слаба и реално циклона с нея не мога да го смачкам така както с домашната на най -слабата степен . Понеже имах и чисто нова девствена резултат бе същият . Понеже знаеш с какво я сравнявам и с какво ще бъде сравнена в най-кратки срокове направи си труда и сравни техн. данни и ще разбереш че не е върха на сладоледа . Проблема със силата на засмукване не е единствения проблем заради който я сменям .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                                Изобщо ли не става за фрезата за канали, че имам отскоро фреза но без прахосмукачка в помещението става страшно,а съм се ориентирал към лидълска.
                                Става ,обаче за малки обеми . За целодневна употреба ще се мъчиш .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 83 потребители онлайн. 0 потребители и 83 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X