Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    1. Oт доста време си търся отвертка с няколко бита - за службата (за бойна готовност), затова да не е много скъпа, но и да не е все едно аз съм я правил.
    Тази седмица има нещо подобно, макар да не ми трябват 12 бита, а и вече имам такава (в комплекта с битове от ~50 броя има и една тресчотка), пък той струваше 18лв... а тази е 15лв с 12 бира?! Или да си взема една от левчето с 6 бита и това е...
    1.1 както и ултра лека с 2-4 накрайника (най-масовите), което да нося в раницата (може да потрябва някой път). Швейцарското ми ножче има само права отвертка.

    2. За работната маса дали ще ми трябва менгеме и ще може ли да се монтира на него (може и да не е голямо) -това от по-предните седмици струва ли си? Много рядко ми затрябва, освен нещо като разпробивам или препилвам с пилата..., но виждам че има и масата някакви фиксатори (още не съм я сглобил)?! Не го видях дали е читаво на живо това менгеме и колко е голямо... по принцип имам скоби, но ...

    3. правите ъгли с нивелир (2бр или 3бр) - струват ли си? Нивелчето в основата за какво може да е полезен?
    Мисля на партия да взема един комплект...

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
      А кажи ми как става тая работа де! Аз все къси клечки тегля от лидл, па при тебе всичките "бетон", "желязо" и т.н. Ще вземе някой да си помисли, че си рекламно лица на Лидл...

      ПП. Не приемай поста ми за заждане! Харесвам Лидл, както виждаш - купувам си чат-пат някоя излишна машинка. Но за основна работа не стават.
      Имам много машини https://www.offroad-bulgaria.com/sho...180065&page=98 и мога да споделя впечатления, не си съчинявам по картинки.
      Имат и кекави неща, акумулаторният ъглошлайф два пъти ми го сменят, къртачът 15J се скапа на второто по сериозно товарене, на едното вертче се скапа зарядното, но от близо 40 машини досега мотор не е горял, повредите са все другаде.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
        1. Oт доста време си търся отвертка с няколко бита - за службата (за бойна готовност), затова да не е много скъпа, но и да не е все едно аз съм я правил.
        Тази седмица има нещо подобно, макар да не ми трябват 12 бита, а и вече имам такава (в комплекта с битове от ~50 броя има и една тресчотка), пък той струваше 18лв... а тази е 15лв с 12 бира?! Или да си взема една от левчето с 6 бита и това е...
        1.1 както и ултра лека с 2-4 накрайника (най-масовите), което да нося в раницата (може да потрябва някой път). Швейцарското ми ножче има само права отвертка.

        2. За работната маса дали ще ми трябва менгеме и ще може ли да се монтира на него (може и да не е голямо) -това от по-предните седмици струва ли си? Много рядко ми затрябва, освен нещо като разпробивам или препилвам с пилата..., но виждам че има и масата някакви фиксатори (още не съм я сглобил)?! Не го видях дали е читаво на живо това менгеме и колко е голямо... по принцип имам скоби, но ...

        3. правите ъгли с нивелир (2бр или 3бр) - струват ли си? Нивелчето в основата за какво може да е полезен?
        Мисля на партия да взема един комплект...
        Имам и петте прави ъгли, вярно показват с изключение на този 70см. дава 2мм. разлика. Либелите им, обаче не всички са точни. Нивелирът е интерсен, дават го за заобикаляне на тръби, колони, нагледно виж четвъртата снимка отдолу https://www.lidl.de/de/powerfix-rats...rigPageSize=36 . Не е указана никъде обаче каква точност има на един метър, отделно тези шарнири сигурно сумират грешката.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
          Имам много машини https://www.offroad-bulgaria.com/sho...180065&page=98 и мога да споделя впечатления, не си съчинявам по картинки.
          Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
          Tози за 40 лева не беше ли някаква едноскоростна пръчка, такива спомени имам? ...
          Тоя имаш ли го, че го удостои с "пръчка"?

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            На този не беше ли уж изтекла гаранцията?

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Какво значение има това? Казваш, че даваш мнение за инструментите, които имаш и не си измисляш съчинения по картинки. Питам те дали го имаш, след като даваш мнение за него, че бил "пръчка".

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Аз 2 малки шлайфа уморих и ми си дадоха парите, смених ги с 3 макити Къртача веднъж скъса ротор, не зная как е станало дадох го назаем.. аз му ебавам мамата... и на новия му ебавам мамата.... тече грес та се пука.... ама има още гаранция трябва да го прееба още веднъж до 3-те години иначе големия шлайф зася бива... вчера доста бетон нарязах с лидълския диск и още върви...

                Ще олекна доста тоя четвъртък ако се докопам до промоциите...

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                  Какво значение има това? Казваш, че даваш мнение за инструментите, които имаш и не си измисляш съчинения по картинки. Питам те дали го имаш, след като даваш мнение за него, че бил "пръчка".
                  Мисля за този ставаше въпрос https://www.emag.bg/vintovert-s-kabe.../pd/D7N6Y7BBM/ . Действително има 57 ревюта, повечето положителни, та се извинявам за пръчката, но с тези 13,5Nm няма място за сравнение с двускоростните.На първия голям винт ще клекне.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Разбираш ли сега къде е проблема? Едва ли има някой, който следи темата, меко казано "да не си е помислил", че си платен агитатор на Лидл. Очевадно е.

                    ПП. Вече ти казах, че имах и двускоростен и има огромно място за сравнение.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                      Имам и петте прави ъгли, вярно показват с изключение на този 70см. дава 2мм. разлика. Либелите им, обаче не всички са точни.
                      Как ги проверявате? Ъглите и нивелите им? Мисля да взема два, за да има отсяване, предполагам е до бройка. Мисля си за двойката или по-скоро тройката, щом казваш че дългия е зле.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Проверяването е много лесно в магазина. Намираш прав ръб (някой щендер). Слагаш правия ъгъл и запомняш къде е било началото и края на перпендикуляра му. Обръщаш го и ако местата съвпадат - точен е.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                          Проверяването е много лесно в магазина. Намираш прав ръб (някой щендер). Слагаш правия ъгъл и запомняш къде е било началото и края на перпендикуляра му. Обръщаш го и ако местата съвпадат - точен е.
                          Доста хитро. А с нивелирите как стои въпроса, че имам и в нас един... може би с по-скъп да се сравни.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                            Доста хитро. А с нивелирите как стои въпроса, че имам и в нас един... може би с по-скъп да се сравни.
                            Подобно на ъгъла - слага се на гладка и равна повърхност - обикновенно мехурчето може да е леко на една страна ( няма идеални повърхности ), запомняш къде е и завърташ на 180 гр. - мехурчето трябва да си остане на същото място . И също така мехурчето трябва да е близко по размер на разграфените марки , ефтинджосите са с малко мехурче спрямо марките , че да не се вижда грешката .

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              Разбираш ли сега къде е проблема? Едва ли има някой, който следи темата, меко казано "да не си е помислил", че си платен агитатор на Лидл. Очевадно е.

                              ПП. Вече ти казах, че имах и двускоростен и има огромно място за сравнение.
                              На някой ако му се привиждат някакви агитатори си е негов проблем, да се обърне към психиатър.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                                На някой ако му се привиждат някакви агитатори си е негов проблем, да се обърне към психиатър.
                                Tия,с привижданията се увеличаваме,та може и на някой модератор да му се привиди платена агитация!
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X