Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Ама в момента не говорим за истински, а за лидълски, предполагаемо сумарно тежащ колкото 1/3 от едното колело на истинския.
    При точно тези машини - колкото са по-малки, толкова са по точни и добре режещи стига да не ги изнасилваш от към размер на материала
    Моята машинка е с подобни размери на лидълската, но произведена преди 20г. и съм разбичвал бук и махагон с дебелина 15см. машината се зори, но бавно бавно успявам (като нямам с друго какво да ги режа...)
    и другия голям + за мен е, че мога да си резна нещо от плоча алуминий защото все още нямам нито ленто-отрезна машина нито механична ножовка. (с плътно ф още не съм пробвал)

    Иначе и на мен ми е интересно като какво качество ще е лидълския банциг, та ще чакам отзиви.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Верно ли сравнявате банциг със зеге?!?
      Не е лошо човек да говори за материи ,в които е професионалист...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Верно ли сравнявате банциг със зеге?!?
        Не е лошо човек да говори за материи ,в които е професионалист...
        Не какъв да е банциг, а лидълски "банциг". Разликата е твърде съществена даже и само по снимки.

        И за да не ме обявят за лидъл-хейтър - имам акумулаторен винтоверт, и прахосмукачка, от които съм доволен, а вчера забрах и водоструйка + екстеншън за отпушване на канали. Но парите за по-горе споменатата "колонна бормашина" и въпросния "банциг" (и двете си вървят твърдо залепени с кавичките около тях) категорично бих похарчил за нещо друго доста по-смислено, например за хубав саблен трион, акумулаторен ъглошлайф и/или хубава стойка за ръчна машина, ако нямах такива и пуснат подходящи.

        А професионалист дърводелец не съм и няма да бъда. Но пък заповядай да разгледаш какво наричам истински банциг, колонна бормашина и още 5-6 подобни, ако искаш, покрай които съм през ден и се случва да поработвам. И именно защото през ден съм покрай въпросните машини, смея да твърдя че знам какво значи и може истинска машина и си позволявам да споделям вижданията си за творения, които според мен са недоразумения.
        Последно редактирано от sparkybg; 13-03-18, 22:22.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          ПДЧ и плътно се режат идеално със циркуляр без да се рендосват ,нося ги директно за кантиране и досега не са ме връщали.
          Естествено прави срезове.Тея дни ще снимам.
          Относно зегето,ножове девалт и правилно подбрани,то си пише ,за дърво примерно,чист срез и т.н
          Да се сравни обаче зеге с ножовката е несериозно.

          В момента редя паркет от Тея дебелите,сто пъти се заканих да режа вместо с зеге,с циркуляра(скил някакъв)
          Не го направих само защото зегето не вдига толкова пепел колкото циркуляра.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            .....................................
            Не го направих само защото зегето не вдига толкова пепел колкото циркуляра.
            Аз бих ползвал прахосмукачкаТа парксасайд . До колкото знам и ти имаш .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              В Румъния гайковерти https://www.lidl.ro/ro/saptamana-act...articleId=6365 и https://www.lidl.ro/ro/saptamana-act...articleId=6370, бензинови водоструйки https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.23.../flyer/page/24 , ние тука за един недохранен банциг спориме.
              Гайковерта 20 волта ми хареса цената, около 150 лева, при положение че само батерията у нас е 55. Най- ценно е обаче зарядното PLG 20A2,където зарежда големите батерии за час и не се продава отделно. Моите зарядни PLG 20A1 зареждат 3Ah батерия за около 102 минути.
              Последно редактирано от mitko 53; 14-03-18, 06:44. Причина: ай

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не какъв да е банциг, а лидълски "банциг". Разликата е твърде съществена даже и само по снимки.

                И за да не ме обявят за лидъл-хейтър - имам акумулаторен винтоверт, и прахосмукачка, от които съм доволен, а вчера забрах и водоструйка + екстеншън за отпушване на канали. Но парите за по-горе споменатата "колонна бормашина" и въпросния "банциг" (и двете си вървят твърдо залепени с кавичките около тях) категорично бих похарчил за нещо друго доста по-смислено, например за хубав саблен трион, акумулаторен ъглошлайф и/или хубава стойка за ръчна машина, ако нямах такива и пуснат подходящи.

                А професионалист дърводелец не съм и няма да бъда. Но пък заповядай да разгледаш какво наричам истински банциг, колонна бормашина и още 5-6 подобни, ако искаш, покрай които съм през ден и се случва да поработвам. И именно защото през ден съм покрай въпросните машини, смея да твърдя че знам какво значи и може истинска машина и си позволявам да споделям вижданията си за творения, които според мен са недоразумения.
                Аз нямам нищо лидълско. Основния проблем на всяко зеге е че не може да направи хоризонтален срез и че не може да се води прецизно. Та лентата си е лента ,дори и ако е задвижена от бормашина.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Впрочем ако някой си е купил такъв банциг (аз няма!) да каже да дойда да си нарежа едни плотове че жената вече ще ме изхвърли а само зеге имам за тази цел.
                  Ако искаш, ще ти дам ръчен циркуляр, да си ги нарежеш.
                  www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                  0898777327

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                    Ако искаш, ще ти дам ръчен циркуляр, да си ги нарежеш.
                    Сигурно има смисъл.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Това за зегето. За домашна употреба върши работа. Особено ако нямаш място за лентова машина.
                      Наложи ми се да използвам акумулаторната отверка - доволен съм. Досега не съм имал такава с бърз стоп. Лека, удобна и достатъчно мощна. Кума си купи огромен Бош и след 10 мин. работа го заболяват ръцете
                      Само трябва да пуснат отделно батерии.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Това за зегето .

                        Като гледам как му се клатушка ножа..., зАрежи тая работа.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Здравейте, аз да попитам ей за това "точило" https://www.lidl.at/de/angebote.htm?articleId=6007 Дали си струва? Трябва ми предимно за ножове..

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от cuki Преглед на мнение
                            Здравейте, аз да попитам ей за това "точило" https://www.lidl.at/de/angebote.htm?articleId=6007 Дали си струва? Трябва ми предимно за ножове..
                            Според мен - да.
                            Тука не съм го мяркал.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Че аз го видях преди няколко седмици, но не помня в кой лидъл... Загледах се предимно в това, има ли нещо принципно ново за точене на свредла, но няма.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                                Че аз го видях преди няколко седмици, но не помня в кой лидъл... Загледах се предимно в това, има ли нещо принципно ново за точене на свредла, но няма.
                                Имаше нещо подобно но само за бургии.
                                Може и да бъркам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X