Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
    Да де, ама опитайте се да разбичите талпа 4 см. на две примерно със зеге. Зегето в случая отпада от класацията. Виж настолен циркуляр би свършил много повече работа от въприосният банциг. Там поне може да обръщаш заготовката. На моят габровец разбичвам греди на дъски до 12см. дебелина, на два пъти с диск 210мм.
    То и на това ще е интересно. И като скорост и като качество.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Има ли зеге, на което ножчето да не почва да се криви много бързо и, съответно, срезът да става възкривичък?
    А защо мислиш че на такъв точно банциг нещо ще е твърде по-различно? То и на големите не винаги е различно (имам такъв висок сигурно 3 метра) - събира прах и му ползвам масата само. Възможността да може да реже примерно 5см дъска и това да я реже качествено са различни неща. То по принцип банцига си е за груби срезове.

    Настолен цинкуляр е много по-практична машинка за всичко освен контури. И по-надеждна.

    За хубав прав срез трябва циркуляр. За крив/контурен зеге се справя прекрасно, поне с дебелини до примерно 20мм. По-големите и на това ще му идват зор, и то ще криви лента. Да не говорим че на заге с тънък нож могат да се правят много по-малки радиуси. Лентата на това колкото и да е мъничка, не вярвам да е под 10мм.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Впрочем ако някой си е купил такъв банциг (аз няма!) да каже да дойда да си нарежа едни плотове че жената вече ще ме изхвърли а само зеге имам за тази цел.
      Ако ръбовете ще се виждат, ще иска допълнителна обработка, ако е масив. Ако пък е ПДЧ/МДФ банцига ще кърти ръбчетата. Ако ще трябва да се кантват - пак ще иска допълнителна обработка.

      Най-доброто е да си ги поръчаш някъде да ти ги разкроят на ЦПУ фреза и да ти ги кантират машинно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ... А защо мислиш че на такъв точно банциг нещо ще е твърде по-различно? ...
        Най-малкото, защото лентата на банцига би трябвало да е по-стабилна от ножчето на зегето, което е фиксирано само в една точка и на всичкото отгоре работи само с част от повърхността си, а това води до неравномерно загряване.
        А иначе, за протокола, такъв банциг дори не обмислям като покупка, защото не ми трябва нещо, което ще заема доста място, а ще се ползва доста рядко.

        За циркуляра съм съгласен. Ползвам такъв ръчен, който е вече на бая почтена възраст (над 25 г).
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          To и аз имам някакво самоделно чудовище високо 2.3м. наследство от тъста в Лом. Но няма къде да го инсталирам и съм го обезкостил до гол скелет да жне го разкулачат братчедите. Предимството на банцига е че по удобно се разлистват кръгли заготовки, когато е труп. За точност никой не говори, при циркулярът срезовете са съвсем точни, а ако е добър дискът, може и да не го рендосваш.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Най-малкото, защото лентата на банцига би трябвало да е по-стабилна от ножчето на зегето.
            Еми не е. Лентата на банцига точно където реже, отгоре се придържа от 2 ролки, евентуално под масата от още 2, странично. И по една с процеп отзад. Само че от ролките до среза има разстояние и кривене пак си се получава - например минава през чвор или натиснеш малко повече - тръгва леко нанякъде. Нормално е и повърхността на среза да има испъкналости или вдлъбнатости, особено като се реже дебел и нееднороден материал (например чворест чам) или лентата ти не е съвсем във форма. Това дори и на голям банциг. Отделно качеството на среза е почти като от гатер, или айде като от ръчен трион.

            Това от Lidl не го виждам за дебелини повече от 20мм, и то с много търпение. Може и да не съм прав - лично пускам банциг единствено ако хептем няма с какво друго да се свърши работата - примерно контурен срез в над 4см материал. И после пада едно търкане и заглаждане....

            А, сетих се за едно предимство - това сигурно е най-тихата дърводелска машина въобще (може би единствено настолен шлайф е сравним). Ама и това важи за големите. Как е Lidl-ското чудо в това отношение нямам идея.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              To и аз имам някакво самоделно чудовище високо 2.3м. наследство от тъста в Лом.
              Моето си е заводско, немско и дърто като света. Колелата му са сигурно нещо като метър в диаметър. Изобщо половината машини в цеха, в който се човъркам, са архаични, обаче и мен и внуците ми ще надживеят сигурно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Този банциг е в най-ниския клас. Сравнява се с GUDE GBS 200, Raider RD-BSW 18 и Scheppah HBS20. Бие ги по мощност (350W) и цена. Иначе са едно и също.
                Следващото ниво е Scheppah Basa 1 (300W), който е с по-здрава и стабилна маса и водачи за ъглово рязане. Следват JET и Metabo и т.н. Мисля, че за добро рязане е важно и някакви умения да имаш. Пък все ще можеш да си я настроиш без луфтове.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Има ли зеге, на което ножчето да не почва да се криви много бързо и, съответно, срезът да става възкривичък?
                  За целта, зегето се прави настолно с направляващо за ножа. Става за дребни неща, но не може да замени лентата.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Спарки, такъв банциг реже доста по-добре от зеге. Особено с малко тунинг [emoji1]

                    И получаваш прав и най-важното перпердикулярен спрямо плота сряз, което куца при зегето.
                    А лентите почват от 6мм ширина и вече различна стъпка в зависимост от материала и скоростта с която искаш да режеш. За гладък ряз - малка стъпка и бавно... пълно щастие няма.
                    При циркуляра всичко е хуваво, но имаш 5мм фира заради дебелината на диска. Докато тук имаш 1.3-1.5мм макс. Ако разбичваш летвички с дебелина 7-10мм това си е фактор [emoji1]
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      `Чак пък 5мм. не са при циркулярите, някъде под 3мм. е срезът.

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Спарки, такъв банциг реже доста по-добре от зеге. Особено с малко тунинг [emoji1]
                        И получаваш прав и най-важното перпердикулярен спрямо плота сряз, което куца при зегето.
                        А лентите почват от 6мм ширина и вече различна стъпка в зависимост от материала и скоростта с която искаш да режеш. За гладък ряз - малка стъпка и бавно... пълно щастие няма.
                        Тъй де - моя ги има същите, че се и настройват по височина. Знам го колко може. Сега, не съм пробвал 20 вида ленти де - при положение че имам циркуляр с 400мм диск, 2 абрихта, борапарат, фреза и шрайхмус на разположение, просто до банциг се опира крайно рядко.

                        ...пък и в случая интересното е тоя от LIDL колко може. Моя е безинтересен.

                        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                        `Чак пък 5мм. не са при циркулярите, някъде под 3мм. е срезът.
                        Зависи от диска.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Еми не е. ...
                          Ти недей! На зегето ножчето едно, дето се държи само отгоре и, съответно, в долния край бяга много лесно, ами и самото то след непродължителна употреба се изкривява и вече посмъртно не може да направи прав срез.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180313_163309.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5783735

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20180313_163542.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5783736
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            И на мен зегето не ми е любим инструмент, не е прецизен. Зегетета са ми обикновени евтини, но поради изложените по горе технологични особености, предполагам че и скъпите не са перфектни.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              ПДЧ се реже напълно прилично на банциг с лента с по малки зъби и с малък чепраз,пробвано.Единствено по бавно се подава материала за да не кривне среза

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Ти недей! На зегето ножчето едно, дето се държи само отгоре и, съответно, в долния край бяга много лесно, ами и самото то след непродължителна употреба се изкривява и вече посмъртно не може да направи прав срез.
                                Ножчетата от снимката просто за за боклука, а действията, предизвикали изкривяванията, биха предизвикали изкривявания на среза и наръбване и при банциг. Вярно, в момента, в който си гкоригираш действията други последствия няма (освен ако не си свършил някаква дива простотия), но и банциг за да работи що-годе прецизно трябва да си доста търпелив откъм натискане, особено на контурен срез.

                                От друга страна на добре настроено зеге с остро ножче и ползване на водач е съвсем възможно да се постигне съвсем сравним с банцига срез.

                                Вижте, аз не споря че истински банциг може да реже по-добре и по-лесно от зеге, ако се спазват "правилата" и се работи търпеливо. Ама в момента не говорим за истински, а за лидълски, предполагаемо сумарно тежащ колкото 1/3 от едното колело на истинския.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 148 потребители онлайн. 0 потребители и 148 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X