Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Какви са ти впечатленията от зеге-то?
    По добре недей купува. Вярно е безсмътртно, но има триста кусури. Зависи от какъв ъгъл го гледаш, имам и Sparky FSPE 85, определено е по- добър китаец, но дадох над 200лв. за него. На лидълското мощност не му липсва, но е много неудобно за работа, пусковият бутон е направо опасно направен, а и има неприятната склонност да се отключва понякога механизмът за бърза настройка на ъгъла. Водещият плот е затворен и има лоша видимост Пуснаха и следващ модел с лят,алуминиев плот, но съм чел отзиви за същите болежки. Иначе само него ползвам с надеждата да се скапе и да го рекламирам гаранционно, но не мре гадината.
    По мои впечатления това е доброто, лидълско зеге https://www.kompernass.com/index.php...egory&path=327 , купувано от Гърция преди десетина години. Едни майстори го носеха ми се натиснах да го пробвам,много ме изкефи.
    Последно редактирано от mitko 53; 04-03-18, 15:07. Причина: тната склонност

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Здравейте на всички знам че е обсъждано тук но попаднах на следния клип https://www.youtube.com/watch?v=RJfDIQHuwnA . Човека показва работата на телоподаващото устройство от Лидъл . От доста време го заглеждам но мненията тук все ме отказват. А от това което е показано на клипа би трябвало да ми върши работа. Трябва ми за дребни работи на село. В момента използвам един електрожен , който не си знае годините (над 60 години е) . Първоначално нямаше регулиране на тока, но баща ми го даде на някакъв майстор който му монтира ключ и не знайно какво е правил та сега има 4 или 5 позиции, като най-добре работи с електроди 2.5 и с 3.25 се справя но трудно ги пали. Над 3мм не ми се е налагало да заварям а като гледам планките които заваря човека на клипа са 2-3мм и шева се получава добре. Та какво мислите рекламен трик ли е или наистина би вършоло работа за дребни заварки от време на време на ламарина не по дебела от 3мм ?

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Бих искал да попитам: каква е тая машина между зегето и сабления трион?
        Това е лентова пила, снимана без шината и шкурката. Много полезен инструмент, назад по страниците го коментирахме, беше пускан някъде на яка промоция.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
          Това е лентова пила, снимана без шината и шкурката. Много полезен инструмент, назад по страниците го коментирахме, беше пускан някъде на яка промоция.
          Благодаря! Ще чакам пак да я пуснат някъде, че се вкарах във филма "строеж на къща върху гола поляна".

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
            Здравейте на всички знам че е обсъждано тук но попаднах на следния клип https://www.youtube.com/watch?v=RJfDIQHuwnA . Човека показва работата на телоподаващото устройство от Лидъл . От доста време го заглеждам но мненията тук все ме отказват. А от това което е показано на клипа би трябвало да ми върши работа. Трябва ми за дребни работи на село. В момента използвам един електрожен , който не си знае годините (над 60 години е) . Първоначално нямаше регулиране на тока, но баща ми го даде на някакъв майстор който му монтира ключ и не знайно какво е правил та сега има 4 или 5 позиции, като най-добре работи с електроди 2.5 и с 3.25 се справя но трудно ги пали. Над 3мм не ми се е налагало да заварям а като гледам планките които заваря човека на клипа са 2-3мм и шева се получава добре. Та какво мислите рекламен трик ли е или наистина би вършоло работа за дребни заварки от време на време на ламарина не по дебела от 3мм ?
            Аз го купих с надеждата да заварява 0.5мм ламарини. Просто забрави, прогаря ги и на най- ниския ампераж. На 1мм. с повишено внимание се справя, прави някакъв шев, доста здрав между другото. Много пръска при зваряване(ама много), та после задължително шлайфане. Аз си го оставих защото нямам алтернатива за под 120 ампера. Преценките са ми субективни, като за любител с трансформаторен кютук 200-120 ампера.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
              Аз го купих с надеждата да заварява 0.5мм ламарини ........
              е моите нужду изключват работата с железа под 1мм но и с над 3мм . Идеята е за нормалните неща които се налагат в един двор . Няма да го използвам професионално и за дълги шевове без прекъсване та да му сработят защити. Прикаване тук таме и щевове до 5см

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Определено си трябва опит с тези техники. Аз изфуках доста тел докато постигна някакъв синхрон между скорост на подаване на телта и подходящия ампераж. Определено не съм най- очарован от покупката. Това рядко е било при лидълска такава. А като купя нещо задължително му правя, как го викат, краш тест. Ако се окоти да го върна.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  е то е ясно че ще трябва време да му свикана то и с електрожена отидоха един пакет и кусур електроди докато нещата започнат да се случват така както ми се иска

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                    Вчера горе-долу по това време в този на Каблешков имаше доволно количество.
                    Благодаря!
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                      Здравейте на всички знам че е обсъждано тук но попаднах на следния клип https://www.youtube.com/watch?v=RJfDIQHuwnA . Човека показва работата на телоподаващото устройство от Лидъл . От доста време го заглеждам но мненията тук все ме отказват. А от това което е показано на клипа би трябвало да ми върши работа. Трябва ми за дребни работи на село. В момента използвам един електрожен , който не си знае годините (над 60 години е) . Първоначално нямаше регулиране на тока, но баща ми го даде на някакъв майстор който му монтира ключ и не знайно какво е правил та сега има 4 или 5 позиции, като най-добре работи с електроди 2.5 и с 3.25 се справя но трудно ги пали. Над 3мм не ми се е налагало да заварям а като гледам планките които заваря човека на клипа са 2-3мм и шева се получава добре. Та какво мислите рекламен трик ли е или наистина би вършоло работа за дребни заварки от време на време на ламарина не по дебела от 3мм ?
                      Това изглежда плачевно,мое мнение.Ама щом те кефи.
                      Всеки има право да си харчи парите както намери за добре,и за да го кажа разбираемо,ако някой от форума и не само ми се обади с молба да ми подари едно такова ,ще му се обидя и сигурно и саморазправа ще има.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Не е важно как изглежда, а каква работа върши. В случая позна че изглеждането се припокрива с деиствителността. Явно всички без газ толкова си могат.Иначе цената е примамлива, със 100лв. под конкуренцията, но по- важно е доколко работа върши, а определено аз съм разочарован. Явно ще се дообурудвам с инвертор.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                          Не е важно как изглежда, а каква работа върши. В случая позна че изглеждането се припокрива с деиствителността. Явно всички без газ толкова си могат.Иначе цената е примамлива, със 100лв. под конкуренцията, но по- важно е доколко работа върши, а определено аз съм разочарован. Явно ще се дообурудвам с инвертор.
                          Напоследък за дребни работи,ролката с безфлюсов тел стои на едно от моите,и не всички работят така.Под изглежда,визирах работата която върши.Тая планка от клипа е 2 ММ според мен,провар нула.
                          Вероятно с ламарина от капачки за буркани ще се справи чудесно,другите не го могат това.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            В интерес на истината провар си прави, заварих челно, без припокриване две плоски пружини 1,5мм. с надлъжен шев,двустранно и не можах да пречупя заварката с чук. Но даже и при тази дебелина го продухах шева на две места, толкова си мога де. За тънката ламарина забрави, 0.5 я прогаря и на 40 ампера. Опитах и с припокриване, става там нещо, като нищо. Иначе правих един разширителен съд от газова бутилка 3мм. с въпросното телоподаващо. От двете страни заварих тръби 3/4 цола. След прилежно изшлайфане с ълошлайф заварките изглеждат задоволително, тествах и с вода, няма течове. Опуках половината ролка досега, повечето с разни тестове и проби.
                            Както си се ровех в белгийския лидъл, попаднах на новия модел гайковерт на 220 волта https://www.lidl-shop.be/nl-BE/PARKS...ine/p100214146 . Предният модел не стигна до България, да видиме този.
                            Последно редактирано от mitko 53; 05-03-18, 07:34.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Понеже имам опит с полуфабрикатите на Айнхел, ми хрумна идеята, че с добавянето на шланг с клапан за газ в ръкохватката и бутилка с газ, туй чудо може и да си подобри работата, но ще трябва да му се бърка в мозъка за смяна на полюсите.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Излезе упътването на български на малкия банциг http://www.lidl-service.com/static/1.../292291_BG.pdf . Явно сигурация ще го пуснат и при нас. Нещо не намерих в описанието че моторът е с алуминиева намотка, може и да съм пропуснал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 163 потребители онлайн. 0 потребители и 163 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X