Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита от 380 волта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защита от 380 волта

    Става въпрос за една вила в планината, където понякога се случва в контакта да дойде един весел 380 волта я поради окъсил кабел между стълбовете, я и аз не знам, защо... При последната изцепка ми изгоря зарядното за винтоверта, а микровълновата позапуши докато не я издърпах от контакта. Идеята е, че все по-честно ще включвам неща в контакта и ще оставям къщата под напрежение докато не съм там, сега дърпам шалтера всеки път. Въпросът ми е, как мога да защитя инсталацията след бушонното табло от пренапрежение? Гледах разни защити от мълнии, но те сработват при доста по-високо напрежение... Инсталацията на къщата е от старият тип, двупроводна. Благодаря за идеите!
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Защита от 380 волта

    Има 'бушонче' със защита по напрежение... Пада при по-високо от нормалното напрежение (на някои модели можеш да си го настроиш). Някои падат и при ниско напрежение...
    Вида му е точно като на автоматичен бушон и се нарежда на шината на входа (има и 63А).. Потърси защита от пренапрежение...
    Някои са за мълнии, но има други, които изключват при напрежение различно от 230 +/-10% за определено време...
    Колега си сложи такова на къщата, а тя е с доста голяма консумация (3 етажа с 3 домакинства)... Досега за 2 години му е падал веднъж този 'бушон'...
    Последно редактирано от slowtraveler; 23-02-14, 12:18.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Защита от 380 волта

      Напиши в гугъл "Катоден отводител". Това ти трябва
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        От: Защита от 380 волта

        Катодния отводител е друга работа - той сработва при големи пикове (например мълния)...
        И двете изделия могат (и е добре) да се използват заедно - всяко върши различна работа при различни 'дефекти' на мрежата....
        Катодния отводител няма да пробие например при 280В, докато пренапреженовата защита ще изключи и при 260В, и при 140В...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Защита от 380 волта

          Четох аз за катодните отводители, но те са друга бира... Благодаря за мненията! Ще трябва да потърся фирма занимаваща се само с ток, защото не съм срещал по магазините такава защита от пренапрежение...
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #6
            От: Защита от 380 волта

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Четох аз за катодните отводители, но те са друга бира... Благодаря за мненията! Ще трябва да потърся фирма занимаваща се само с ток, защото не съм срещал по магазините такава защита от пренапрежение...
            Ако си от София - обади ми се.....по една случайност съм управител точно на такава фирма - ще те оставя с няколко инженера / електро/ да ти обяснят всичко, че тук мноооого глупости се пишат.

            Коментар


            • #7
              От: Защита от 380 волта

              Забий един/няколко кола да си подсигуриш нулата и си решаваш проблема.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #8
                От: Защита от 380 волта

                Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
                Ако си от София - обади ми се.....по една случайност съм управител точно на такава фирма - ще те оставя с няколко инженера / електро/ да ти обяснят всичко, че тук мноооого глупости се пишат.
                То че са глупости е едно на ръка, ма щом я докарАхме няколко инженера да го обяснят... . Егати девалвацията и на тия тапии е настъпила.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Защита от 380 волта

                  Какво точно искаш да защитиш,често се сблъсквам с тоя проблем,имам 100% работеща схема,проверена многократно,но не действа на мощни консуматори
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защита от 380 волта

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Забий един/няколко кола да си подсигуриш нулата и си решаваш проблема.
                    Колегата говори за друго.... Забитата нула няма да ти реши проблема ако например от вятър (или както лично съм наблюдавал - гларус се удря в жиците) оплете жиците, и поради по-лоша градска/централна ел-инсталация половината консуматори(половината улица) гасне, а на другата се подава над 300В...
                    Телевизора гръмна моментално, хладилника почна да се разхожда из стаята, а обикновените котлони на печката започнаха да работят като бързонагряващи
                    Но си има точния 'предпазител' за тази цел (от пренапрежение, а не само 'гасене' на импулс от мълния)...
                    Просто колегата трябва да се разходи до добър магазин за ел-части, за да подбере това, което би го устройвало.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защита от 380 волта

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Колегата говори за друго.... Забитата нула няма да ти реши проблема ако например от вятър (или както лично съм наблюдавал - гларус се удря в жиците) оплете жиците, и поради по-лоша градска/централна ел-инсталация половината консуматори(половината улица) гасне, а на другата се подава над 300В...
                      Телевизора гръмна моментално, хладилника почна да се разхожда из стаята, а обикновените котлони на печката започнаха да работят като бързонагряващи
                      Но си има точния 'предпазител' за тази цел (от пренапрежение, а не само 'гасене' на импулс от мълния)...
                      Просто колегата трябва да се разходи до добър магазин за ел-части, за да подбере това, което би го устройвало.
                      Оставям ви да откривате топлата вода тогава. Много добре знам за какво говорите. Миналата година работих 5-6 месеца в Енерго-Про и имам опит с проблема.
                      Последно редактирано от Иван Жоров; 25-02-14, 08:22.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защита от 380 волта

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        ...
                        Знам за какво говориш. И аз щях да го напрявя така, ако ставаше дума за моя вила. Но човекът май ще търси друг да му го прави.
                        Идеята е на нулата да не може да дойде напрежение, което и става при авария. Лошото е, че към това локално земно постоянно ще текат токове и изискванията към него ще са по-сериозни. Ще трябва наблюдение и поддръжка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защита от 380 волта

                          Това със заземяването на нулата е хитро.
                          Колегата с инженерите да обясни ако иска накратко защото това е форум за споделяне на техническа информация. Очевидно е че темата е започната от човек който не може да се справи сам с проблема така че има възможност да предложи услугите си пак ако иска.
                          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защита от 380 волта

                            Благодаря за идеите, но вместо да ми става ясно, все повече се ошашавям :-) Идеята на земното хич не ми е ясна, иначе знам, как да го направя. Искам да защитя цялата къща, т.е. нещо в таблото. Консумацията е 6-8kw макс.
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защита от 380 волта

                              След като не разбираш, по-добре се обърни към хора които разбират. Тук дори един колега предложи. По-безопасно е!
                              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X