Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита от 380 волта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защита от 380 волта

    Разбирам достатъчно че да съм направил ново табло на вилата, да монтирам алармени системи на няколко апартамента и да се занимавам с жици от малък :-) Устройство за защита не съм срещал по магазините, затова поисках съвет тук, къде мога да намеря. Разчитане на схеми и монтирането на няколко не са ми проблем, стига да знам, какво да си купя. Ще пиша на колегата, който работи в такава фирма.
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #17
      От: Защита от 380 волта

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Разбирам достатъчно че да съм направил ново табло на вилата, да монтирам алармени системи на няколко апартамента и да се занимавам с жици от малък :-) Устройство за защита не съм срещал по магазините, затова поисках съвет тук, къде мога да намеря. Разчитане на схеми и монтирането на няколко не са ми проблем, стига да знам, какво да си купя. Ще пиша на колегата, който работи в такава фирма.
      До преди няколко години с тоци си изкарвах хляба,ама и аз не съм срещал такова. А и не съм и чувал, нищо, че съм дипломиран инженер по тоците.
      Иначе подходящ ЮПС би свършил работа, ама в случая едва ли си струва.

      Ама знам ли? Китайците може и да са го измислили наскоро!!
      Ако е въздушна линията, спасение може да има с изолаторни кръстачки по средата на междустълбието.

      Коментар


      • #18
        От: Защита от 380 волта

        Най-елементарното което можеш да направиш е, да си купиш такива разклонители със защита, да ги включиш в съответния контакт, а в тях да включиш съответните ел.уреди.
        Има и хубави / чувствителни -действат доста бързо/ има и такива които не вършат работа.
        Използвам един такъв от доста години и многократно ми е спасявал телевизор, компютър монитор, видео наблюдение...
        На същата ел. линия, другия телевизор нямаше този късмет,защото беше без такъв разклонител.
        Единствения недостатък е, че при много голям пик/токов удар/ трябва да го рестартираш ръчно /има ключ на самия разклонител/.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #19
          От: Защита от 380 волта

          малко лаишки подхождам, но все пак се рекламират и продават защити от пренапрежение / чичо Гошо показва къде/

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hvg.jpg
Прегледи:1
Размер:27.8 КБ
ID:5567312

          , а в крайна сметка има и разклонители с вградена защита
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1726951_2.jpg
Прегледи:1
Размер:23.9 КБ
ID:5567313
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: Защита от 380 волта

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            малко лаишки подхождам, но все пак се рекламират и продават защити от пренапрежение / чичо Гошо показва къде/

            [ATTACH=CONFIG]686732[/ATTACH]

            , а в крайна сметка има и разклонители с вградена защита
            Време за реакция 2 секунди?

            Коментар


            • #21
              От: Защита от 380 волта

              Колегата пита ... никой не отговаря.

              Последната страница
              Полезно е да се прочетат и другите!
              Дори задължително ... особенно за Пенчо ... дето не е чувал за такива защити.
              Да преди 30 години ... наистина нямаше ..
              Верно ... аз поне не знам за руска фирма произвеждаща подобни.

              http://www.schneider-electric.bg/doc..._Catalogue.pdf
              Последно редактирано от CarTest™; 25-02-14, 15:24.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                От: Защита от 380 волта

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                за Пенчо ... дето не е чувал за такива защити.
                Да преди 30 години ... наистина нямаше ..
                Верно ... аз поне не знам за руска фирма произвеждаща подобни.

                http://www.schneider-electric.bg/doc..._Catalogue.pdf
                Чета аз, ама виждам, че пита колегата за защита от 380В, не от мълния!
                С катодни защити съм се занимавал доста. И на Шнайдер, и на Шрак и на ГЕ.

                Коментар


                • #23
                  От: Защита от 380 волта

                  Е ... 64-та страница ... какво е показано?
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защита от 380 волта

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Е ... 64-та страница ... какво е показано?
                    Е кво? Същото. Виж му параметрите, не заглавието!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защита от 380 волта

                      А не трябва ли над 275 волта ... да реве?
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защита от 380 волта

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Чета аз, ама виждам, че пита колегата за защита от 380В, не от мълния!
                        С катодни защити съм се занимавал доста. И на Шнайдер, и на Шрак и на ГЕ.
                        Пенчо, има точно такъв вид защита, но сработваща при отклонение в напрежението (сработват дори по ниско напрежение), а не на голям рязък импулс (мълния).
                        Има и комбинирани такива устройства (едновременно защита от мълнии, и от по-високо и по-ниско от необходимото напрежение)...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защита от 380 волта

                          Довечера ще ви обяснявам колко се излагате и как пишете глупости, че сега съм на работа. Не очаквах това от форума.

                          П.П. За домашно докато се прибера може да прочетете по-внимателно какво прави катодния отводител и най-вече КЪДЕ праща лошия ток.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защита от 380 волта

                            Аз лично чакам с интерес.
                            Питане? Ако заземиш нулата преди да ти влезе в таблото, няма ли да е достатъчно?
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защита от 380 волта

                              Така, вкъщи съм си и мога да пиша спокойно.
                              Като начало обяснявам за нулата и проблемите свързани с нея. Нулата най-често представлява заземление в трафопоста, което по веригата към дома се стремим да повторим на всички възможни места - стълб, табло и др.. При по-старите изисквания с които не съм имал взимане-даване тъй като съм млад не се изисква повторение на възможните места и в случая проблема идва точно от там. В случая предполагам(не предполагам, а съм 99% сигурен) става дума за въздушна линия с бетонни стълбове и таблото ти е в къщата, а не изнесено. В този случай нямаш повторение на нулата от трафопоста до къщата и си за бой, че не си си направил още след първия подобен проблем. Ако някой ден ти изнесат таблото почти сигурно ще ти го заземят и към същото заземление ще ти свържат и нулата, тогава проблемът ти ще изчезне, до тогава сам трябва да вземеш мерки.

                              Ако в момента решиш да правиш всичко по правилник, било то ново табло, къща, инсталация ще трябва да направиш въпросното заземяване.

                              Въпросният катоден отводител за който спорите представлява защита от пренапрежение която има за цел при високо напрежение на фазата или нулата да се отпуши и отведе проблемния ток в земята, от което следва, че трябва да е заземен. Най-често това високо напрежение е от мълнии. В твоя случай подобен проблем би имал ако мълния удари стълб или нещо свързано с мрежата. При бетонния стълб това е малко вероятно, а металния е заземен и това те защитава. Друга причина за високо напрежение която в твоя случай е още по-малко вероятна е да имаш комшии с много голяма реактивна консумация и от там да има пикови връщания в мрежата, същото е и с разни генератори, но това са много редки случаи които нямат връзка с конкретния случая.

                              Между нула и 3-ти проводник за заземяване в мрежата има разлика, макар при 90% в крайна сметка да стигат до един/едни и същ/същи заземителни колове.

                              Препоръчвам:
                              Забиваш подходящ кол за който сега няма да обяснявам, на възможно най-близкото и подходящо за целта място. Не съм запознат с таблото, но ако в него имаш нулева шина взимаш нула от там, ако нямаш такава шина взимаш от най-близкото до началото на мрежата място, вероятно то ще е непосредствено след електромера. От там до кола 25 квадрата многожилен кабел с добри обувки в двата края и добри връзки.

                              Ако това не помогне, което е малко вероятно тогава вече трябва да се вземат мерките за които колегите толкова пишат. Също така ако не помогне, значи нямаш проблем с 380V, а имаш друг проблем.
                              Всъщност по съвременните стандарти вече не е 380V, а 400V, както не е 220V а 230V, защо не винаги напрежението е такова е пак дълга и отделна тема за която няма да пиша.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защита от 380 волта

                                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                                Аз лично чакам с интерес.
                                Питане? Ако заземиш нулата преди да ти влезе в таблото, няма ли да е достатъчно?
                                Какво общо има нулата ако на кабел фаза с 220 падне кабел с 380? Кое, как ще сработи, че да активира защита?
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X