Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгребна яма или химическа тоалетна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изгребна яма или химическа тоалетна

    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
    Според мен вече не може с изгребна яма, а само с пречиствателна станция. За всичко ти трябва разрешение, особено ако имаш "добри и съвестни" съседи.
    Не може с попивна. С изгребна става. Даже чета, че на понякога хората си пишат пречиствателните станции като "изгребна яма". Лошото е, че на някои места общините май искат да се представи и подписан договор с фирма, която ще почиства изгребната яма.

    Ей го в ЗУТ какво пише

    Чл. 87. (1) В населени места и селищни образувания със зони за ниско застрояване или в части от тях без канализация битовите отпадъчни води се заустват във водоплътни изгребни ями, които отговарят на техническите и санитарно-хигиенните изисквания.
    .

    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
    Искам да кажа ,че може да се насочат усилията в тази посока.Демек изграждане на такава.
    Иначе най лесната работа е да се вдигне телефона и няколко хиляди евро и въпроса е решен.
    Обаче е решен краткосрочно и според мен несериозно.Спира тока и вонята тръгва навред.
    Незнам вие ги разбирате тези работи.
    Ами хайде ти, като толкова ги разбираш и като си толкова сериозен, да обясниш на някой, който живее в някой от столичните квартали без канализация (примерно Княжево, Бояна, Симеоново, Драгалевци) как, аджеба, да си направи канализация, при положение, че общината планира да изгради такава до към 2020 г. по причина, че не разполага с едно известно количество милиони (само за отчуждения по трасето на канал само в един от споменатите квартали трябвали към 3 млн)!

    Или пък, като стигна до там, да те викна да ми обясниш как да се направи канализация в село, където изобщо няма такава, а най-близката е в град на няколко километра и с 600 м. денивелация. Сигурно ще можеш да удариш и едно рамо с някое милионче.

    Или да вземем с комшиите да спретнем една нелегална канализацийка от някой и друг километър и да я заустим в най-близкото дере, което намерим?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-01-14, 16:35.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Изгребна яма или химическа тоалетна

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Ами ако си закопаеш тръба в двора, която води до изгребната яма /химическата тоалетна/, как стои въпроса със закона ?
      Трябва ли да искаш разрешение и строителна линия ?

      А може би - преди всяко ползване ???
      И двуслойна хартия, втория екземпляр отива за архив.
      Ник от всичките неща, които си изредил, можеш да вземеш решение без разрешение само за това дали да е с двуслойна, с вестник или с кочан от царевица
      За всичко останало трябва проект и разрешение за строеж. По-горе има и извадка от ЗУТ /Закон за устройство на територията/.

      Предполагам говориш за попивна яма, а не за изгребна. Попивните са забранени, а изгребните по същество са си най обикновени резервоари за л...а.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #33
        От: Изгребна яма или химическа тоалетна

        А какво става със стотиците хиляди вече съществуващи попивни ? Хиляди години някак си сме опазили планетата с попивни
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Изгребна яма или химическа тоалетна

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          А какво става със стотиците хиляди вече съществуващи попивни ? Хиляди години някак си сме опазили планетата с попивни
          Щях да попитам същото, защото имам къща на 110г. с попивна поне на 50, какво правим сега, нова изгребна да правя или стнация да връзвам, може би да продам къщата е по на далавера.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            От: Изгребна яма или химическа тоалетна

            Това че е попивна ямата не е фатално. Но закона не разрешава, за да защити нечии интереси.

            Коментар


            • #36
              От: Изгребна яма или химическа тоалетна

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              А какво става със стотиците хиляди вече съществуващи попивни ? Хиляди години някак си сме опазили планетата с попивни
              Чувал си за "заварено положение" предполагам? Текстът от ЗУТ по-горе се отнася за нови строежи. А за хилядите години ... Някак дълбоко се съмнявам, че по времето на баба ми са изразходвали по толкова вода в домакинството, колкото харчим ние сега. За по-назад в историята пък да не говорим ...

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Това че е попивна ямата не е фатално. Но закона не разрешава, за да защити нечии интереси.
              Я да видим. Моят парцел е над твоя. Като си спретна попивна яма къде ли ще отидат замърсените води?
              Или пък друг казус: Гледам къща на стръмен склон в потенциално свлачищен район. Веднъж вече даже е мърдала (наклонът на плочите се вижда с просто око, както и допълнителните подпори, които са слагали през 80-те на миналия век). По тогавашните стандарти къщата е с попивна яма, разположена (естествено) под къщата. Пита се в задачката, какво ли ще стане, ако започнеш да живееш постоянно в тази къща и в ямата започнат да се изливат по, примерно, 10-15 кубика вода на месец, които да квасят потенциално свлачищния терен?
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-01-14, 18:49.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                Живея в квартал с попивни. Имам и нова, изгребна, която ме подрежда сред, да кажа образно, петимата що годе спазващи евронормите. Въобще не се тревожа от комшиите, които са с попивни, някои съвсем пресни. Кандидатстваме по европрограмите поне от 10-15 години, няколко кандидаткмета яхнаха това и спечелиха местните гласоподаватели, има проект, има друго, но явно няма яснота кой какво ще задели от далаверата, което естествено обезсмиля наливането на общински средства като част от проекта. Абонирал съм се за л@iновоза и всеки месец или пряко сили на 45 дни си плащам за "канализация". Зимните месеци е кошмар - де хидравликите им отказват, де дизела не ще да запали а аз сипя похвали към роднините на управляващите. Не за друго, ами като ти дават сто лева и ти искат пет насреща недоумявам как може да дърпаш стоте, но да не пускаш пет само защото може да не успееш да откраднеш повече от десет от останалите деветдесет и пет.

                Та ако има къде да е попивна без да пречи в двора, така, както години са живяли нашите родители, с ясното съзнание, че не е по правилата, препоръчвам да се ориентирате към попивна. С попивна в двора и външна тоалетна баба ми доживя до 103. И доматите и бяха вкусни.

                Коментар


                • #38
                  От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Чувал си за "заварено положение" предполагам? Текстът от ЗУТ по-горе се отнася за нови строежи. А за хилядите години ... Някак дълбоко се съмнявам, че по времето на баба ми са изразходвали по толкова вода в домакинството, колкото харчим ние сега. За по-назад в историята пък да не говорим ...
                  В римската империя не са и чували за кранове и икономия на вода Попивните септични ями са и от преди нея . Предполагам си чувал за известните римски бани освен това баня е имало и във всяка къща на по богатите така че този проблем не е от сега . Централната канализация също е тяхно дело .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    В римската империя не са и чували за кранове и икономия на вода Попивните септични ями са и от преди нея . Предполагам си чувал за известните римски бани освен това баня е имало и във всяка къща на по богатите така че този проблем не е от сега . ...
                    За римляните не знам и не ме интересува. За наше време знам, че средният разход на вода на един европеец е 160 л/ден. За месец това прави 4800 л/човек. За едно семейство без деца това са близо 10000 л битови отпадни води на месец, които трябва да се денат някъде ...

                    П.П. Между другото, този проблем стои и при използване на пречиствателна станция, с тази разлика, че отпадните води все пак са пречистени в някаква степен.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                      Има терени на които просто няма какво се стане от попивна яма. Главния проблем не е от фекалиите, а от другата химия от перилни и почистващи препарати.
                      Живея в краен квартал на града и се радвам за това че имам голям двор и къща, където да съм спокоен. На 100м от моята къща свършва канализацията (ние имаме канализация) и останалите къщи са без канализация. Проблема че нямат е в това че където свършва минава ЖП мост и под моста за да минава улицата е под нивото на камализацията. В големи дъждове това място събира по 20-30см вода и няма къде да се отече. Терена е равен и зад ЖП моста, където са без канализация имат септични ями. Всичките са попивни от както се помня и нямат проблеми със свличане. Водата която се събира, е направено изкуствен басейн, в който да се събере и да не наводнява пътя. Всичко е попивно там и ЖП линията не е пропаднала.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        За римляните не знам и не ме интересува. За наше време знам, че средният разход на вода на един европеец е 160 л/ден. За месец това прави 4800 л/човек.
                        Ти да не работиш в Лайняна ( упссс - Софийска) вода !? Таман по толкова ме таксуват в магазина, а там не се къпя, само пикам, ама до 5 кубика не мога да фърла. Да не съм с пожарникарски шланг
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение



                          .



                          Ами хайде ти, като толкова ги разбираш и като си толкова сериозен, да обясниш на някой, който живее в някой от столичните квартали без канализация (примерно Княжево, Бояна, Симеоново, Драгалевци)
                          Точно това казах,че не разбирам.
                          Затова си живея на село и имам канал и смятам ,че и гражданите от Драгалевци ,Бояна и незнам си къде трябва да имат.
                          Ама май Драгалевци си имат едно дере дето вони на лайна постоянно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                            А пък в нашето село си кОпат попивни ями всичките. Дори Софиянци закупили къщи, които кОпат, пак си правят попивни, а не изгребни. Е има и няколко, които поне на мен са ми известни с изгребни ама ..... идването на най-близката помпа е от Враца срещу 280лв. Та, покрай изгребна си имат и попивна. Дълбока, голям, иззидана задължително с камъни. Местните лайнарки, каквото засмучат, го хвърлят директно в Искъра. Та, каква ти екология, какви ти пет лева.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Ти да не работиш в Лайняна ( упссс - Софийска) вода !? Таман по толкова ме таксуват в магазина, а там не се къпя, само пикам, ама до 5 кубика не мога да фърла. Да не съм с пожарникарски шланг
                              Не работя в Софийска тиня, а на мен там някъде са ми сметките (умножено х 3 човека), дето ги плащам всеки месец. Т.е., като сменя апартамента с къща, трябва да й направя сметката на тази вода къде ще отива.

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              ... Ама май Драгалевци си имат едно дере дето вони на лайна постоянно.
                              Някой път като завали и по улиците вони, щото има тарикати, които са се заустили в канализацията за дъждовна вода (където има такава) ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X