Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгребна яма или химическа тоалетна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгребна яма или химическа тоалетна

    Здравейте колеги,
    Чета форума с голям интерес и разбирам че доста от Вас са ерудирани и компетентни в различни области.
    Строя къща и е вече време да свържа канализацията.
    В селото нямаме мръсен канал, така че вариантите са 2:изгребна яма 27 м3 както е по проект или химическа тоалетна.
    Мой познат който също е на този хал са му оферирали и твърди че химическа тоалетна 3 м3 само с бактерии без аератори (електричество) струва около 2500лв.
    Това което намирам в интернет не отговаря точно на тези твърдения нито като цена нито е без принудителна аерация.
    Има ли някой от Вас който е слагал химическа тоалетна?
    Всеки опит с какъвто и да е тип химическа тоалетна би ми бил полезен.
    Поздрави
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Изгребна яма или химическа тоалетна

    Какво питаш точно? Без кой знае каква компетентност е ясно, че едната ще се пълни 9 пъти по-бързо..

    Коментар


    • #3
      От: Изгребна яма или химическа тоалетна

      Ако правилно съм те разбрал питаш дали изгребна яма или пречиствателна станция за отпадъчни води. Ако е така, то няма нищо общо с химическа тоалетна. Уточни въпроса все пак.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #4
        От: Изгребна яма или химическа тоалетна

        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        ... едната ще се пълни 9 пъти по-бързо..
        ... 90, защото 3 куб.м. или е цялата барака, или не е химическа тоалетна. Поне аз не съм виждал такава.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Изгребна яма или химическа тоалетна

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          ... 90, защото 3 куб.м. или е цялата барака, или не е химическа тоалетна. Поне аз не съм виждал такава.
          Сигурно е прав колегата по горе, за пречиствателна станция с капацитет 3 м3/ден става дума.

          Коментар


          • #6
            От: Изгребна яма или химическа тоалетна

            То пречиствателна с капацитет 3 кубика на ден хубаво, но къде ги дяваш тези 3 кубика? Щото бактериите преработват едно в друго, ма вода не пият.

            Коментар


            • #7
              От: Изгребна яма или химическа тоалетна

              Двама познати имам с пречиствателни станции. Казват, че са се 'родили' откакто са с такава система, защото иначе много често викали 'ароматизирания' камион, а той струва доста...
              Отпадната вода я ползват за поливане (има допълнителна цистерна след пречиствателя, и от там черпи с обикновена водна помпа за поливане), а единия изхвърля излишната в едно дере през преливник (ако няма такава голяма консумация на отпадна вода за поливане)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                Знам ли, предполагам не реват много ако им доставиш само 0,3 кубика на ден.

                Коментар


                • #9
                  От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Двама познати имам с пречиствателни станции. Казват, че са се 'родили' откакто са с такава система, защото иначе много често викали 'ароматизирания' камион, а той струва доста...
                  Отпадната вода я ползват за поливане, а единия изхвърля излишната в едно дере през преливник (ако няма такава голяма консумация на отпадна вода за поливане)...
                  Интересно става когато няма дере наблизо или възможност дворът да поеме количествата - през този зимен период примерно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Сигурно е прав колегата по горе, за пречиствателна станция с капацитет 3 м3/ден става дума.
                    С такъв капацитет ги дават станциите за 15-20 жители. Малко ме съмнява да е толкова голяма къщата.

                    А въпросът къде отива пречистената вода е наистина много интересен.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                      Става дума за пречиствателна станция за отпадните води – цялата станция е с обем 3 м3, не е за ден а цялата система е толкова. Става дума за еднофамилна къща.
                      Интересува ме някой има ли с такава, дали е от тези с компресорите дето подават въздух или е „пасивна” – без консумация на ток.
                      Поема ли добре водите от пералнята?
                      Има ли някакви други особености.
                      Какви грижи изисква, абе кой каквото знае.
                      Имам съседи дето са на лайнарки – ами няма такава гадост – всеки месец ги викат и са едни 100 лева. Даже се изхитряват и за икономия си пускат пералните води по улицата J
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                        На къща не знам, но сме имали такава пречиствателна станция на обект. Беше с аеробни бактерии и с 2 компресора, като работи само единия другия е резервен защото ако няма въздух измират бактериите. Отделно се добавят разни химикали за окончателно отстраняване на миризми. Но при всички случаи ще трябва да намериш решение какво ще правиш с пречистената вода. При нас всяка седмица се носеше проба за анализ за да се провери дали системата работи нормално.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                          Виж това може да ти свърши работа http://hg-sons.com/
                          В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                          TLC-80 1HD-FT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Става дума за пречиствателна станция за отпадните води – цялата станция е с обем 3 м3, не е за ден а цялата система е толкова. Става дума за еднофамилна къща.
                            Интересува ме някой има ли с такава, дали е от тези с компресорите дето подават въздух или е „пасивна” – без консумация на ток.
                            Поема ли добре водите от пералнята?
                            Има ли някакви други особености.
                            Какви грижи изисква, абе кой каквото знае.
                            Имам съседи дето са на лайнарки – ами няма такава гадост – всеки месец ги викат и са едни 100 лева. Даже се изхитряват и за икономия си пускат пералните води по улицата J
                            Сега проучвам въпроса за себе си и на първо четене дотук изглежда, че по-евтините решения в същност май са си просто едни изгребни ями с претенции (и по-висока цена), а не истински пречиствателни станции. При тях пак се налага да се вика лайнарка, а съм срещал и оплаквания от неприятни миризми.
                            Чувал съм добри отзиви за чешки и немски аеробни станции, които обаче имат системи за аериране на отпадните води и за управление. Т.е. има консумация на ток и са на по-високи цени, за сметка на което отваряне за почистване се налага на много по-големи интервали (говори се за 2-3 години). При тях (обикновено като опция) има варианти за промяна на режима на работа в зависимост от натоварването.
                            Един хотел, в който често отсядам, е с чешка станция и управителката за момента (хотелът работи от 7-8 години) е много доволна. Не им се налага да добавят разни препарати, не са имали проблеми с миризми и не им се е налагало да викат лайнарка. При тях обаче в близост има дере, в което да се отвежда пречистената вода. Както се спомена и по-горе въпросът "Какво правиш с водата?" е много съществен. Вариантите са няколко, в зависимост от конкретните условия:
                            - отвеждане на водата в дере или у рЯката. По-лесно за изпълнение и по-евтино, но по принцип трябва да се иска разрешение от Басейнова дирекция, което май е някакъв тегав процес;
                            - събиране на водата в някакъв резервоар и повторно използване за напояване. Въпросителни в този случай - допълнителният резервоар струва едни пари и заема едно място; противно на твърденията на някои търговци водата все пак май не става да си поливаш доматите, а по-скоро за тревни насаждения, храсти и т.п.; при по-голяма консумация въпросът какво правиш с водата възниква отново, особено през зимния период, когато не се полива.
                            - отвеждане на водата в някакво попивно поле, за което пак си трябва някакво място и пак има някакъв разход за изработването му.

                            Проблемни за пречиствателните станции, независимо от технологията, са твърдите отпадъци, които не могат да бъдат разградени без някаква химия - косми, тоалетна хартия, мокри кърпички, дамски превръзки. За станциите, използващи някакви бактерии, проблем са и силните химикали от типа на разни обезмаслители, белина и т.п.

                            Първоначално публикуван от РОСЕН РАЙЧЕВ Преглед на мнение
                            Виж това може да ти свърши работа http://hg-sons.com/
                            Това са чешките, за които се чуват добри отзиви. Ще е добре, ако някой има впечатления от първа ръка да сподели.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изгребна яма или химическа тоалетна

                              Тоалетна хартия е табу за септична яма. Памперси, дамски превръзки и всичко от тоя род не трябва да се пускат даже и при перфектна канализация, защото следва запушване.
                              На една новопостроена къща видях "изгребна" на която преливника е дренажни тръби Ф110(саморъчно направени да са дренажни) опасващи поляната с райграса на дълбочина около 40см под почвата. Кавичките са заради това че тя на теория е изгребна. След А16 става обикновенна септична яма с множество отвори на дъното.Естествено оставени са отдушник и ревизия за да може и да се източва след 20 години да речем.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X