Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на дросел, схема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на дросел, схема

    Купих си един дросел за луминисцентна лампа. Имам тяло с изгоряла електроника, имам и пура. Смятам да заменя изгорялата електроника с дросела.
    Ето снимка:



    Не ми е съвсем ясно как да го свържа. Представям си нещата така:
    Фазата от ел. мрежа влиза в дросела.
    От дросела излиза жица и се връзва на горен ляв крак на пурата.
    От долния ляв крак на пурата излиза жица и се свързва към "S" в кръгче.
    Какво е "S" в кръгче?
    От "S" в кръгче излиза жица и се връзва на долен десен крак на пурата.
    От горен десен крак на пурата излиза жица и се връзва към нулата на ел. мрежа.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Свързване на дросел, схема

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    От долния ляв крак на пурата излиза жица и се свързва към "S" в кръгче.

    Какво е "S" в кръгче?
    Стартера за луминисцентната лампа

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:star22w.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5543666

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:St158_1SN11.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5543665
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      От: Свързване на дросел, схема

      Здравеи. "S" Означава стартер ето и линк в гугъл как изглежда https://www.google.bg/search?q=%D1%8...w=1152&bih=751

      Коментар


      • #4
        От: Свързване на дросел, схема

        Благодаря.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Свързване на дросел, схема

          Бактисал съм от тея лампи.Ако не изгори лампата,ще изгори стартера или дросела.
          Има ли някаква хитринка да работят по акерно,че не ми се влиза в гаража заради тях ?
          Май и студа им действа гадно.

          Коментар


          • #6
            От: Свързване на дросел, схема

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Бактисал съм от тея лампи.Ако не изгори лампата,ще изгори стартера или дросела.
            Има ли някаква хитринка да работят по акерно,че не ми се влиза в гаража заради тях ?
            Май и студа им действа гадно.
            От както взех да ги пазарувам от дистрибутор на Philips,нямам твоите проблеми.Преди две години на една бензиностанция монтирахме над 200 бройки.Нито една не е дала фира,а се експоатират ежедневно.И светлината няма нищо общо другите лампи.

            Коментар


            • #7
              От: Свързване на дросел, схема

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Бактисал съм от тея лампи.Ако не изгори лампата,ще изгори стартера или дросела.
              Има ли някаква хитринка да работят по акерно,че не ми се влиза в гаража заради тях ?
              Май и студа им действа гадно.
              Светодиодни ленти няма ли наоколо?
              Последно купувах 14.4Вата на метър за 6-7лева.

              Коментар


              • #8
                От: Свързване на дросел, схема

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Светодиодни ленти няма ли наоколо?
                Последно купувах 14.4Вата на метър за 6-7лева.
                И те не са цвете за мирисане. Уж им дават 100 000 часа живот, ама то било до 100 000 часа . Ама за минимум нищо не казват. 2010-та промених осветлението на един 100 литров аквариум от 3 х 18W луминисцентни (защото ми писнА да сменям китайски ел. баласти) с диодна лента 3 метра баш 14.4W/метър водоустойчива. Около 1 година свети добре, ама на 2-рата диодите взеха да окапват - някои изобщо не светят, а други светят със силата светулка.
                Тоя дросел го взех точно с идеята, че е различен от китайските евтинджоси. Пък да видим. Утре ще купя стартер.

                П.П. Една диодна крушка ми изгоря за няма и два месеца - свети около 10 часа на нощ. Сумарно и се събират 500-600 часа работа.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Свързване на дросел, схема

                  Купи си електронен баласт за две пури (ама не китайски щото освен че се прецакват, горят и в буквалния смисъл на думата). Лампата светва почти за същото време като обикновените и живота и става в пъти по-дълъг.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свързване на дросел, схема

                    Честно казано съм разочарован от некитайските електронни баласти Osram, които имам от около 3 години. Например като ти изгори едната пура, загасват и двете. На теб се оставя честта да разбереш, защо точно не свети, защото да изгорят и двете пури едновременно е почти невъзможно. Това за мен е едно "мъдро" инженерно решение: Да ти угаснат и двете пури след като е изгоряла само едната.
                    Представи си като ти изгори крушката на левия фар, автоматично да ти угасва и десния..
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свързване на дросел, схема

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      И те не са цвете за мирисане. Уж им дават 100 000 часа живот, ама то било до 100 000 часа . Ама за минимум нищо не казват. 2010-та промених осветлението на един 100 литров аквариум от 3 х 18W луминисцентни (защото ми писнА да сменям китайски ел. баласти) с диодна лента 3 метра баш 14.4W/метър водоустойчива. Около 1 година свети добре, ама на 2-рата диодите взеха да окапват - някои изобщо не светят, а други светят със силата светулка.
                      Тоя дросел го взех точно с идеята, че е различен от китайските евтинджоси. Пък да видим. Утре ще купя стартер.

                      П.П. Една диодна крушка ми изгоря за няма и два месеца - свети около 10 часа на нощ. Сумарно и се събират 500-600 часа работа.

                      Не зная на какви ленти си попаднал.
                      Аз за сега съм наредил над 50 метра, някои са над 3г. нонстоп светене. На различни места.
                      Ами нямам и един несветещ диод.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свързване на дросел, схема

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Не зная на какви ленти си попаднал.
                        Аз за сега съм наредил над 50 метра, някои са над 3г. нонстоп светене. На различни места.
                        Ами нямам и един несветещ диод.
                        Я ми препоръчай нещо,че направо ми е дошло до козирката с тея пури.
                        Гледам има най различни,гледам че са и 12 волта трябва сигурно и траф.
                        Изобщо не знам как стоят нещата,ама щом си доволен.Предполагам че ще са удачни за граж 60кв.м.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свързване на дросел, схема

                          Какво са ти направили рибите, та да ги светкаш с тая треперливата светлина от дросела? Тя мен ме дразни, а по-дребна животинка не знам.
                          Тъпото е, че за да работят свястно електрониките за луминисцентни лампи, трябва да им бае човек. Как пък на една не сложиха нормален кондензатор? Общо взето от две или три се прави една свястна.

                          Да, луминисцентните лампи не виреят на студено. По този въпрос нищо не може да се направи, освен леко да се топлоизолират. Дроселите и електрониката пък не виреят на много топло.

                          Диодите - колкото по-студено, толкова по-добре. Ама пък страдат от куп неочаквани неща - влага, температурни цикли, статично електричество, механични деформации, дребни сътресения в захранването и какво ли не още. Тия, които светят с правилния спектър са скъпи до наглост, другите правят хората призраци.

                          Няма пълно щастие.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свързване на дросел, схема

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Я ми препоръчай нещо,че направо ми е дошло до козирката с тея пури.
                            Гледам има най различни,гледам че са и 12 волта трябва сигурно и траф.
                            Изобщо не знам как стоят нещата,ама щом си доволен.Предполагам че ще са удачни за граж 60кв.м.
                            Аз пазарувам от Омега лайт.
                            И да-трябва изправител за12волта. Отделно може да се сложи и димер/ШИМ/ за регулиране на силата на светене. Има и с дистанционно - радио или инфраред.
                            Има и за 24, ама там - не знам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свързване на дросел, схема

                              Eто една заигравка. По-знаещите трябва да кажат дали схемата може да работи с три паралелно вързани лампи ако се ползват данните за най-мощните елементи:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan-131209-0001.jpg
Прегледи:1
Размер:207.0 КБ
ID:5544441

                              Гледайте дясната страница. Е, то и лявата може да е интересна за някого!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X